gebe
  1. ARWEN

ARWEN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

"Aile İdaresi İlişki Uzmanı" Olmak ister misiniz

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında ARWEN tarafından paylaşıldı.

Başka hiçbir ünvanınız olmasa bile AİİU (Aile İdaresi İlişki Uzmanı) olmanız için tek engeliniz sadece kendinizsiniz. Bu harfleri adınızın önüne koymak isterseniz aşağıdaki önerileri uygulamaya heveslisiniz demektir. Ailedeki sorumluluklarımızı ailecek paylaşmak da aynı bir işyerindeki gibi idarenin başarısına bağlı.

Unutulmaması gereken temel Prensipler;

Bir tek kişi dünyayı değiştiremez.
    Eğer heveslendirmeyi başarabilirsek her kişi kendisini değiştirebilir.
    Alışkanlıkları edinmek de yok etmek de zaman alır. Sabırlı Olun!
    İnsan olmak hata yapabilmek demektir.
    Bir işi bitirmenin bir çok değişik yöntemleri olabilir, değişikliğe açık olun.

1 – İhtiyaçlarınızı ve yapılmasını istediğiniz işleri anlatmaya çalışırken belirgin ifade taşıyın. İfadeniz “ben… “ öznesini taşısın.

İmalarda bulunmayın,
    Varsayımlardan kaçının,
    Şikayetlenmeyin,
    Yıkıcı eleştiri yapmayın,
    Mimikleriniz ve beden lisanınızı da kontrol edin.

2 – Planlarınızı yaparken çocuklarınızı da dahil edin, fikirlerini alın.

3 – Cesaretlendirici olun. Çekiç gibi değil yaş gibi olmayı seçin.

Yapılanları fark ettiğinizi ve taktirinizi belirtin,
    Kişi ifade ettiği hayal kırıklıklıklarını, çektiği zorlukları gördüğünüzü bilsin,
    Akıl vermek yerine önerilerde bulunun.

4 – Uygun olduğu zamanlarda seçenekler tanıyın. Her kişinin yetenekli olduğu ve zorluk çektiği alanları tanıyın.[​IMG]

5 - Beklentilerinizi yüksek tutmayın,

6 – Neşeli ve şakacı olmayı unutmayın.

"Aile İdaresi İlişki Uzmanı" Olmak ister misiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şu An Böyle Bir Yerde Olmak İster miydiniz?

Şu An Böyle Bir Yerde Olmak İster miydiniz?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Gelinmi olmak istersiniz Kaynanami

Gelinmi olmak istersiniz Kaynanami

Buyrun Meleklerim simdi siz secin, hangisi olmak isterdiniz. Gelinmi, Kaynanami :):):) Gelin: Sabun koydum legene Bak başıma gelene Ben kadar taş düşe Kaynana senin tepene Kaynana: Gelin seni oyarım Sen hizmetçi ben hanım Seni evden kovarım Gelin: Balon gibi Kaynana Çıkmış spor yapmaya Koymayın sakın helvaya Şişmanlıktan patlıya Kaynana: Kartal sinek avlamaz Köpek kuşa havlamaz Aklı...
  3. at gibi olmak ister misiniz?

at gibi olmak ister misiniz?

at gibi olmak Atsevenler,kendini bir nebze at yerine koymak isteyenler,fırsat ayağınıza geldi:deli:
  4. Paylaşımcı Melek olmak ister misiniz ?

Paylaşımcı Melek olmak ister misiniz ?

Sitemizde paylaşımda bulunmak, konularınızı açmak, açtığınız konularda sitemiz üzerinden resim yüklemek ister misiniz ? O halde sizde paylaşımcı melek grubuna katılın. Bu gruba katılan arkadaşlarımızın açtıkları konuları kendilerine göre mutlak suretle yorumlamaları ve konularında mutlaka kendi yorumlarını bulundurmaları gerekmektedir. Bir nevi yetkili duruma geliyorsunuz. İsteyenler bu...
  5. Anne Olmak İsterdim...

Anne Olmak İsterdim...

Bazen birinci cihan harbi ile harabeye dönen Anadolumun her hangi bir köyünde, kasabasında veyahut ilinde Bir anne olmak isterdim; Bazende zamanın önemsiz olduğu o saf duyguların yaşandığı her hangi bir zaman peryodunda anne olmak isterdim. İçimde büyüyen o çocuğun büyüdüğünün bir tek anını kaçırmamak için , Yediğimi içtiğimi ayırmadığım içimde büyüyen o çocuğun her anına şahitlik etmek...

Sayfayı Paylaş