gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

akraba evliliği istemiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba benim olayım biraz karışık şu an 20 yaşındayım üniversite sınavlarına hazırlanıyor ve okumak istiyorum ama ne yazık ki ailem özelliklede babam çok katı bu konuda çünkü o beni küçüklükten beri birlikte büyüdüğümüz ve onu abi olarak gördüğüm amcamın oğluna vermek istiyor. Fakat ben ona karşı birşey hissetmiyorum büyükler kendi aralarında böyle bir karar almış amcamın oğluyla bu durumu hiç konuşamadık ama sanki onunda canı sıkkın gibi çünkü bizim adetlerimizde büyüklerin kararlarına karşı çıkamayız. Tüm amaçları kızlarını ve mallarını yabancıya vermemek ama dediğim gibi ona karşı birşey hissetmiyorum ve mutsuz olacağımı çok iyi biliyorum çok canım sıkkın ne yapacağımı bilmiyorum tüm okuma hayallerim de suya düşecek bir akıl verin nolur

2. sultansu

sultansu Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Bizim evde de ataya karşılık verilmez, kararları sorgulanmaz ama oturulup konuşulabilir. Ben genelde babamla ilgili bir sıkıntım olduğunda halama ya da babaanneme giderim. kendi meramımı anlatırım. eğer makul görürlerse onlar bişekilde hallederler. bence annen başta olmak üzere ailede hem babana hem amcana sözünü dinletebilecek bir yetişkinle görüşmelisin

3. metanoyam

metanoyam Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    128
    Ödül Puanları:
    43
    canım sultanında dediği gibi aileden konuscak seni anlıcak birileri varsa en azından onlarla konuş

4. karamelize

karamelize Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Canım bence ne olursa olsun konuşmalısın. Annenle konuş yengenle konuş babanla konuşamıyorsan bile onlarla konşumayı dene

akraba evliliği istemiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Akraba Evlilikleri ve dna

Akraba Evlilikleri ve dna

Akraba Evlilikleri Türkiye gibi akraba evliliklerinin yoğun olduğu ülkelerde, sakat bebek doğumları çok sık görülmektedir. Akraba evliliklerin görülmesinin sebepleri arasında genellikle, aileye ait mal varlığının dağılmaması, aile bireyleri arasındaki sevgi ve saygıyı korumak, akrabaların evlilik ve sosyo ekonomik beklentilerinin aynı olması ve karşı cinsle rahat iletişime girememe gibi...
  2. Akraba evlilikleri

Akraba evlilikleri

Müslümanlar için normal, ya da anormal, helâl ya da haram sınırını koyan Allah'tır. O'nun ve O'nun emriyle elçisinin helâl dediği helâl, haram dediği de haramdır. Çünkü helâl, ya da haram kılma, bir dinin en büyük özelliğidir. Ya da her helâl ve haram kılan, din koyuyor demektir. Bu yüzden Peygamberimiz; büyüklerinin yasak dediğini yasak, yani haram. mübah dediğini de mübah, yani serbest sayan...
  3. Akraba Evliliği

Akraba Evliliği

akraba evliliği ile ilgili sloganlar akraba evliliği ile ilgili slogan
  4. Akraba evliliği ve hamilelik

Akraba evliliği ve hamilelik

Akraba evliliğinin sakıncaları Genetik hastalıklar arkadaşlar merhaba, aramızda akraba evliliği yapmış olanlar varmı? hamilelik ile ilgili ne gibi testler yada önlemler aldınız herhangi bir risk varmı?

Sayfayı Paylaş