gebe
  1. tesadüf

tesadüf Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.943
    Ödül Puanları:
    0

Alçıpan hakkında bilmediklerimiz

Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında tesadüf tarafından paylaşıldı.

Alçıpan özellikleri Alçıpan yapısı
    Dekorasyonun önemli aksesuarlarından biridir alçıpanlar. Çoğumuzun evinde dekorasyon amaçlı kullanılırlar. Bir çok çeşidi ve modeli vardır. Bütçemize, zevkimize göre seçim yaparız. Peki ya alçıpanların özelliklerini biliyor musunuz? İşte meleklerim alçıpan hakkında faydalı bilgiler;

* Alçıpan' ın ph değeri insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez.
    * Alçıpan yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5cm genişliğindeki en basit Alçıpan duvar, yangına 30dk. dayanıklıdır.
    * Alçıpan esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz.
    * Alçıpan hafiftir, 1m boyaya hazır Alçıpan bölme duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir.
    * Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar, istediğiniz yalıtım değerlerini söyleyin, size en uygun Knauf Alçıpan Sistemi'ni önerelim!
    * Alçıpan ile eviniz nefes alır. Alçıpan içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler.
    * Alçıpan Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz.
    * Alçıpan ile oluşturduğunuz bir duvarı istediğiniz zaman kolaylıkla demonte edebilir, böylece mekanınızı genişletebilir veya küçültebilirsiniz.
    * Hızlı ve kolay montaj sayesinde işçilikten ve zamandan tasarruf edersiniz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Mayıs 2012
Alçıpan hakkında bilmediklerimiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Migren hakkında bilmedikleriniz

Migren hakkında bilmedikleriniz

Migren hakkında bilmedikleriniz Entelektüel faaliyetleri yüksek insanların hastalığı olarak da nitelendirilen migren kadınlarda daha sık görülüyor. Baş ağrılarının pek çok nedene bağlı olduğunu belirten uzmanlar, ağrı kliniğine başvuran hastaların 1/3’ünde migren, 1/3’ünde gerilim baş ağrısı, 1/3’ünde de her ikisinin arasında kalan değişik tip baş ağrıları görüldüğünü vurguluyorlar....
  2. Şeker hakkında bilmedikleriniz

Şeker hakkında bilmedikleriniz

şekerin üretim aşamaları nelerdir çay şekerinin üretim aşamaları çay şekerinin aşaması üretimi şekeri Çumra Şeker Fabrikası Avrupa'nın en modern ve Türkiye'nin en büyük şeker fabrikası özelliğine sahip olan Çumra Şeker Fabrikası, 25 Eylül 2004 tarihinde faaliyete başlamış, üretim kapasitesi 150 000 ton kristal şeker,70 000 ton sıvı şeker, 10 000 ton küp şeker,43 000 ton melas üretecek...
  3. Dahiler Hakkında Bilmedikleriniz

Dahiler Hakkında Bilmedikleriniz

Bilim, bilim adamları, dâhiler, dâhilerin yaşamları, IQ, nobel ödülleri, zeki insanlar ben bir dahiyimm diyorsanız önce okuyun :D:D 1. Nobel Ödülleri’ne aday gösterilip gösterilmediğinizi öğrenmek için ya ödülü kazanmak ya da 50 sene beklemek zorundasınız. Çünkü Nobel komitesi ödül adaylarını bu süre içerisinde açıklıyor. 2. 1956’da Nobel fizik ödülünü ileteçin icadıyla alan...
  4. Kendiniz Hakkında bilmedikleriniz

Kendiniz Hakkında bilmedikleriniz

anatomi, bilimsel bilgiler, duyular, evrim, gelişim, insan bedeni, insanlar hakkında, insanlık İnsan bedeni kimyasalları doğru oranda ve koordinasyonla karıştırabilen büyük, terli, sıvı dolu ve anılardan balgama her şeyi üretebilen bir makinedir. İşte burada bedenimizin bazı karmaşık, güzel ya da yalnızca iğrenç gizemlerini anlatıyoruz. 1. Mideniz Aşındırıcı Asit Salgısı Yapar:...
  5. Ayaklarınız hakkında bilmedikleriniz

Ayaklarınız hakkında bilmedikleriniz

ayak hakkında bilgi, hastalıkları, kemikleri, kemiği, bakımı, yapısı ve dahası burada arkadaşlar. Hayatınızı idame etmeniz için, en önemli organlarınızdan biri olan ayaklarınızın yapısı hakkında neler biliyor sunuz, bilmem ama bu bilgilerin bir çoğunu bilmediğinizi, biliyorum Melek'lerim:) Ayakta 26 kemik, 33 eklem, 107 bağ ve 19 kas vardır. İnsan vücudundaki kemiklerin 1/4' ü...

Sayfayı Paylaş