gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Alemi başıboş sanma ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Alemi başı boş sanma ey ahmak Bütün mahlukatı yaratan vardır Başını kaldırda yukarı bir bak
    Göğü yıldızlarla donatan vardır

Tesdüf olur mu şu yüce nizam
    Her şeyde görülür büyük imtizam
    Takvimli bir saat gibi muntazam
    Ayla güneşi yürüten vardır
    Bize yağla fındık veriyor çalı
    Bir böcekten dokuyor halı
    Zehirli bir arı yapıyor balı
    Bunların hepsini öğreten vardır
    İnek su içiyor saf süt oluyor
    Ağaç ekşi tatlı meyve veriyor
    Şimşekler çakıyor rahmet yağıyor
    Gökte yıldırımı gürleten vardır
    Maksatsız göz görüp kulak duyar mı
    Aklı olan insan küfre kayarmı
    Cehennemde tatlı cana kıyar mı
    Dilimizi döndürüp söyleten vardır

Alemi başıboş sanma ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hak Yarattı Alemi İlahisi

Hak Yarattı Alemi İlahisi

Hak yarattı alemi Aşkına Muhammedin Ay ü günü yarattı Şevkine muhammedin Ol dedi oldu alem Yazıldı levh ü kalem Okundu hatm-ı kelam Şanına Muhammedin Yunus kime ede methi Över Kur’an ayeti Au vergil salatı Aşkına Muhammedi
  2. Alemin Yandiği Yarimi Gördüm İlahisi

Alemin Yandiği Yarimi Gördüm İlahisi

Ey gönül serseri gezme cihanda Aşkına yandığım birini gördüm Yalnız ben değil de bu aşka yanan Alemin yandığı yarimi gördüm Levlake levlak buyurdu şanına anın Ümmeti olalım şahı sultanın İhsanıdır bize bari hüdanın Ol yeşil kandilde nurunu gördüm Canım kurban olsun Hakk�ın dostuna Kadem bastı arşı rahman üstüne Hak tecelli kıldı kabe kavseyne Ev ednada olan sırrını gördüm Koyun...
  3. hak yarattı alemi ilahisi

hak yarattı alemi ilahisi

hak yarattı alemi ilahisi hak yarattı alemi sözleri aşkına muhammedin ilahi sözleri aşkına muhammedin ilahisi Hak yarattı alemi Aşkına Muhammedin Ay ü günü yarattı Şevkine muhammedin Ol dedi oldu alem Yazıldı levh ü kalem Okundu hatm-ı kelam Şanına Muhammedin Yunus kime ede methi Över Kur’an ayeti Au vergil salatı Aşkına Muhammedin
  4. Hemen kurtulurum sanma ölünce ilahisi

Hemen kurtulurum sanma ölünce ilahisi

Çok yaşarım dünya hep kalır sanma Her gün namazı kıl sakın usanma Hep iyi tohum ek gençlik çağında Ektiğin biçersin Cennet bağında Meşhunlar hiç hatırlamaz Haram işler biride namaz kılmaz Bir gün gelir tutmaz bu eller Söyleyemez Allah demeyen diller Sual melekleri kabre geleler Namazı doğru kıldın mı diyeler Hemen kurtulurum sanma ölünce Azap melekleri çıkıp gelince

Sayfayı Paylaş