gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Alerjisi Olan Hamileler Nelere Dikkat Etmeli?

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

gebelikte alerji, alerjisi olan hamileler, hamilelikte alerji
    Sevgili melekler, gebelikte en çok karşılaşılan tıbbi sorunlardan birisi alerjilerdir. Nezle, astım, göz nezlesi, ürtiker, anaflaksi, besin ve ilaç alerjileri zaman zaman gebelikte seyredebilir ve anne adayına sıkıntı yaşatabilir. Gebelikte bu hastalıkların yönetimi, anne ve bebeğin sağlığı açısından kritik bir öneme sahiptir. Bu önemli konuyla ilgili olarak Kadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıOpr. Dr. Banu Çiftç'nin sözlerine kulak verelim...

gebe.jpg

Alerjisi Olan Hamileler Nelere Dikkat Etmeli? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelikte nelere dikkat etmeliyiz ?

hamilelikte nelere dikkat etmeliyiz ?

Hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, neler yenilip içilmeli ? ARkadaşlarım 5 sene sonunda çok şükür hamile kalabilmeyi başardım. Aslında sorunda yoktu ama bir türlü kalamıyordum şu anda 20 günlük hamişim. Allahıma binlerce şükürler olsun. Şimdi sizlere şunu sormak istiyorum. Ben gebelik hususunda çok tecrübesizim. Sizlerden hamilelikte nelere dikkat etmem gerekli konusunda yardım...
  2. İşte zatürreye sebep olan etkenler; nelere dikkat etmeli?

İşte zatürreye sebep olan etkenler; nelere dikkat etmeli?

İşte zatürreye sebep olan etkenler; nelere dikkat etmeli? Kışın gelmesiyle birlikte soğuk elgınlığına bağlı olarak artan hastalıklar özellikle çocuklar için tehdit unsuru oluyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Pelin Akgün Gerçek, özellikle çocukların grip, faranjit, zatürre gibi hastalıklara yakalanma riskinin yüksek olduğunu söyledi. Soğuk...
  3. Bahar Alerjisi Nedir? Bahar Alerjisi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Tedbirler!

Bahar Alerjisi Nedir? Bahar Alerjisi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Tedbirler!

Baharın gelmesi ile birlikte canlanan doğa ile birlikte ağaç ve çiçeklerin polen üretimleri had safhada artmaktadır. Bahar aylarında havada çok yüksek miiktarda bulunan polenler solunum yolu ile ciğerlerimize kadar ulaşmaktadırlar. Özellikle rüzgarlı havalar polenlerin çok daha fazla alerjik şikayetlere sebep olmaktadırlar. Bahar alerjisinin en sık görülme sıklığına sahip alerjik...
  4. Kozmetik Alerjisi Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler!

Kozmetik Alerjisi Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler!

kozmetik alerjisi, kozmetik alerjisi hakkında, kozmetik alerjisi nedir Sevgili melekler, kadınların tamamı istedikleri gibi kozmetik malzemelerini kullanamıyorlar. Herkes ne yazıkki bu konuda aynı şansa sahip değil. Ciddi alerjilere sebep olabilen parfümler ve diğer kozmetik ürünleri karşısında bu ürünlerden uzak kalmak ve bazı gıdaları tüketmemek gerekir. Özellikle tüketilmemesi gereken bu...
  5. Lohusalıkta nelere dikkat etmeliyim?

Lohusalıkta nelere dikkat etmeliyim?

Lohusalık dönemi doğumdan sonraki 6 haftayı kapsar. Bebeğin anneden doğduğu andan itibaren başlar ve 6 haftanın sonunda lohusalık dönemi sona erer. Bu dönem aslında kontinü devam eden ve gebelik etkisiyle oluşan değişimlerin tekrar eski gebelik öncesi haline döndüğü dönemdir. Hafta hafta ayırmak pratik olabilir fakat haftadan haftaya geçişler keskin sınırlarla belli olmayabilir. Lohusalığın...

Sayfayı Paylaş