gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Alma Tenden Canımı İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Alma tenden canımı Aman Allah'ım aman Görmeden cananımı
    Aman Allah'ım aman
    Aşıkım Muhammed'e
    Ol Resüli emcede
    Koyma bizi firkate
    Aman Allah'ım aman
    Bir kez yüzün göreyim
    Payine yüz süreyim
    Canım anda vereyim
    Aman Allah'ım aman
    Zareyleme işimi
    Zehreyleme aşımı
    Dökme kanlı yaşımı
    Aman Allah'ım aman

Alma Tenden Canımı İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Canlar Feda Yoluna İlahisi

Canlar Feda Yoluna İlahisi

Canlar feda yoluna bu can kaygısı değil Sen can gereksin bana cihan kaygısı değil Canlar içinde cansın bize iki cihansın Hem din ile imansın iman kaygısı değil Yaramı yuyup sildim yaram kimdendir bildim Bendeki yâr kaygısı yaram kaygısı değil Sırrı açığa verdim saklamam gayri derdim Apaçık seni gördüm gizli kaygısı değil Derman ola mı bana derdim benim kim ona Dertli varayım sana derman...
  2. Canim Kurban İlahisi

Canim Kurban İlahisi

Canım kurban olsun senin yoluna Adı güzel kendi güzel Muhammed Gel şefaat eyle kemter kuluna Adı güzel kendi güzel Muhmamed Mümin olanların çoktur cefası Ahirette vardır zevk-ü sefası Onsekizbin alemin Mustafası Adı güzel kendi güzel Muhammed Yunus der neylerem cihanı sensiz Sen hak peygambersin şeksiz gümansız Sana inanmayan gider imansız Adı güzel kendi güzel Muhammed
  3. Can Muhammed İlahisi

Can Muhammed İlahisi

muhammed dünyaya geldi ilahisi muhammed dünyaya geldi ilahi sözleri can ilahisi sözleri canım ahmet can muhammet melekler tebliğe indi dinle muhammed dünyaya geldi melekler tebliğe indi cehennem ateşi söndü canım ahmed can muhammed muhammedin kaşlarına döktüğü göz yaşlarına kurban olam yollarına canım ahmed can muhammed muhammedin gözlerine baldan tatlı sözlerine kurban olam izlerine canım...
  4. alma tenden canımı ilahisi

alma tenden canımı ilahisi

Medineye varamadım Gül kokuşu alamadım Ben Rasüle doyamadım Yaralıyım yaralı yaralı Kabenin örtüşü kara Açtı yüreğime yara Bulunmaz derdime çare Yaralıyım yaralıyım yaralı Hacerül Esvedin taşı Akıttın gözümden yaşı Bulunmaz Rasülün eşi Yaralıyım yaralıyım yaralı Elimden tut kaldır beni Ya vuslata erdir beni Çok ağlattın güldr beni Yaralıyım yaralıyım yaralı
  5. can dedim ilahisi

can dedim ilahisi

can dedim canan dedim can canan indir ilahisi ilahisi dedi Sırtında bir eski hırka Ellerinde nasır Bir dost geldi gurbet elden Yüzünde kahır Can dedim canan dedi Dost dedim dostum dedi Kal dedim kalmam dedi kalmam dedi kalmam dedi Yar dedim yaren dedi Sev dedim sevmem dedi Gül dedim gülmem dedi gülmem dedi gülmem dedi Sözünde bir dertli türkü Gözlerinde hüzün Bir dost geldi Gurbet elden Özünde...

Sayfayı Paylaş