gebe
  1. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

alnına kanayan bir gül bırakıyorum

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] yollar tükendi yine yollara düştüm
    elimde yanmış mahşer mektupları
    ahşap uykularımın salaş rüyaları
    ve sönmüş şölenlerim
    gözlerime gemilerin demirlenmiş
    eylül olmuşum

hayalet şehirlerden geçiyorum
    dudağımda ıslak sokak türküleri
    ağzımda bir top ateş
    alnına kanayan bir gül bırakıyorum

kimliğimi soruyor birileri
    çıkarıp resmini gösteriyorum
    karanlığa atılan kör kurşunlar gibi
    aynalara asılı gençliğimi arıyorum
    derken bir anka kuşu konuyor gözlerime
    uykulu ellerimle tutup
    atlas sevinçli günlerime doğru salıyorum
    çünkü sana gebeyim sabaha çıkamam

yoldayım
    kanımı akıttım dünyanın bütün şaraplarına
    heybemde kırık martı kanadı
    göğsümde senli çiviler
    gel
    sahil taşı yalnızlığıma bir sus ver
    tadı çürümsü hüzünleri tüket bu gece
    hala saklımdasın

yollar tükendi
    elimde pulsuz mahşer mektupları
    ölüm gelir sen gidersin diyor
    içimin ılıdığını hissediyorum
    üşütemedim ölümü
    şimdi üşüyorum

alinti

alnına kanayan bir gül bırakıyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gecikmiş Bir Gül Yazısı

Gecikmiş Bir Gül Yazısı

gül yazısı Bir gül yazısı için mevsim geç gibi görünebilir, mayıs gerilerde kaldı, haziranlı günlerdeyiz. Ancak yine de bir gül yazısı yazmak için vakit hiçbir zaman geç değildir. Hayat ile yazı, sanat ile gerçek, gül ile kelam arasında kaldığımızda, hiç kimse gülün varlığından, dahası gülün anlamlarına ilişkin kelimelerin de var olduğunan habersiz değildir çünkü. Çünkü kalbe konuşur gül ve...
  2. Bir Gülün Hikayesi..

Bir Gülün Hikayesi..

Bir Gülün Hikayesi.. Onlarla yıllar önce tanıştım. Bir bar veya diskotek yada gece kulübü, yani yemekten sonra dans edip, eğlenmeye, müzik dinlemeye gidilebilen bir yerde. Ben masalardan birinde, tek başıma vazonun içinde duruyordum. Canım sıkılıyordu aslında. Özel olarak bu iş için, evleri, barları, restoranları ve işyerlerini süslemek, insanlar tarafından sevdiklerine hediye edilmek üzere...
  3. Kızıl Bir Güldür Hayat..

Kızıl Bir Güldür Hayat..

kaçıncı basamağında olursan ol yaşamın karamsarlığa kapılıp…umutsuzluk hırkasını giyme sakın boyun eğme kadere çekiver ipini umutsuzluğun…ilmek ilmek sökülsün taptaze umut çiçekleri ek gönül bahçene…gerisi gelir elbet bir gün yenik düşmez karanlığa aydınlık yumma güneşe gözlerini…acıları gizler karanlık bir merdiven daya gökyüzüne gök kuşağı topla yıldız topla saçlarını tara pırıl...
  4. Bir kirmizi gülün hikayesi

Bir kirmizi gülün hikayesi

güllerle ilgili sözler bakışlarla ilgili güzel sözler bakışlarla bakışla kırmızı gülün hikayesi Bir delikanlı güzel bir kıza ölümüne sevdalanış...Yüreği daha fazla dayanamaz olmuş onu uzaklardan seyretmeye.Birgün o adını bile henüz bilmediği,dış görünüşünden başka hayatı hakkında hiç bir bilgi edinmediği o genç güzel kızın yolunu kesip durdurmuş delikanlı. Güzel kız azarlayıcı ve manidar...
  5. kanayan kalp

kanayan kalp

Delikanlı alaca karanlıkta yürürken, yumuşak bir şeye çarptığını fark etti. eğildi baktı. aman allah'ım!... ayaklarının arasında, yuvasından ustalıkla sökülmüş bir kalp duruyordu. tıpkı resimlerdeki gibi diri ve kanlıydı. onu büyülenmişçesine avuçlarına aldığında, dehşetinden çıldıracak oldu. kalp tıp tıp atıyordu. ve sıcacıktı. delikanlı, sanki ellerine yapışıp bir başka uzvu haline...

Sayfayı Paylaş