gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Aman sevgililer günü virüsüne dikkat!

Konu, 'Teknik Destek' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

[​IMG]Panda Security, Trend Micro ve MX Logic'in de aralarında bulunduğu farklı güvenik firmaları kullanıcıları yeni sevgililer günü temasına sahip kandırmaca elektronik posta konusunda uyarıyorlar. Güvenlik firmalarının açıklamalarına göre konu satırında "short and sweet", "Me and You," "In Your Arms" ve "With all my love" gibi yazılar gördüğünüz elektronik postaları açmadan önce iki kere düşünmenizde fayda var. Çünkü bu e-postalar kullanıcıları içerisindeki bir bağlantıya tıklamaya yönlendiriyor ve tıklandığında içerisi kalplerle dolu bir siteye yönlendiriyor. Bu sitedeki herhangi bir bağlantıya tıklandığı anda ise virüs bilgisayarınıza bulaşabiliyor. Benzeri 2007 ve 2008 yıllarında da görülen sevgililer günü virüsünün, ünlü spam grubu Storm tarafından hazırlandığı tahmin ediliyor. Çünkü bu yeni virüs, önceki yıllarda hazırlanan versiyonuna çok benzer özellikler taşıyor. Güvenlik uzmanları eğer bu yılkiler aynı kişiler değilse bile, Storm'u çok iyi tanıdıkları veya yöntemlerini çok iyi inceleyerek kendi tarzlarını onlara benzetmeye çalıştıklarını iddia ediyorlar.

Aman sevgililer günü virüsüne dikkat! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cocuklarda rota virüsüne dikkat

cocuklarda rota virüsüne dikkat

Çocuklarda rota virüsüne dikkat! Edirne İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Hatice Gül, kış aylarında görülen ishallere ilişkin yaptığı açıklamada, su ve besinlerle bulaşan hastalık etkenlerinin yaygın görüldüğünü, önlem alınmadığında toplumda nadir görülen hastalıkların bir anda salgın boyutlarına ulaşabildiğini kaydetti. Kış mevsiminin bebek ve küçük çocuklarda kusma ve ishale yol açan rota...
  2. Sevgililer Günü mesajlarına DİKKAT!

Sevgililer Günü mesajlarına DİKKAT!

Sevgililer Günü nedeniyle gelen aşk maillerine dikkat. Bilgisayar uzmanları, milyonlarca kullanıcıyı uyararak "bugüne kadarki en gelişmiş virüs"ün dolaşımda olduğunu belirtti. "Storm" (Fırtına) isimli virüsün çok hızlı yayıldığı ve özellikle 14 Şubat Sevgililer Günü yollanacak olan aşk mailleriyle kullanılacağı bildirildi. Geçen ocak ayında dolaşıma giren Storm virüsünün...
  3. internette PKK virüsüne dikkat...

internette PKK virüsüne dikkat...

PKK'nın Türkiye ve Avrupa ülkelerinde eğitim almaları için maddi destekte bulunan bir grup hackerın geliştirdiği bir virüs tüm bilgisayarları tehdit ediyor. Uzmanlar, 'Terörü lanetliyoruz. Herkesi Birlik olmaya çağırıyoruz' e-postası ve [email protected] adresine karşı uyarıyor. İnternet sitelerinde ve msn adreslerine gönderilen maillerde, 'Tanıdığınız veya tanımadığınız birinden...
  4. Sevgililer Günü

Sevgililer Günü

Canım Ailem ’deki Meliha gibi sabretmeyi,yıllarca beklemeyi bilen; AŞK Oyunu’ndaki Sarp gibi; aşkına şiirler yazan, besteler yapabilen; Kurtlar Vadisi’ndeki Elif gibi “mabedimsin” diyebilen; AŞk-ı Memnu’daki Bihter gibi aşka içten içe ısınan; Elveda Rumeli’deki Alex gibi engelleri aşan; Tek Türkiye’deki Tarık gibi yolundan asla şaşmayan; Avrupa Yakası’ndaki Makbule gibi aşkı yemek ile...
  5. +359 Sahte Bulgar gelinleri aman aman dikkat.

+359 Sahte Bulgar gelinleri aman aman dikkat.

359 telefon kodu bulgaristan telefon kodu bulgaristan kodları dolandiricilari Arkadaşlar telefonuma şuan cevapsız çağrı geldi. Numara +359 başlıyor. Merak ettim telefon fihristine baktım. Numara Bulgaristan'a aitti. İnternetten 359 telefon kodu olarak aradığımda ise şu haberi yakaladım. İyiki dönüp aramadım tekrar. Dikkatli olun. Bakın olay neymiş. +359 ALAN KODU İLE ARANANLAR BU HABERİ...

Sayfayı Paylaş