Anahtarlar ve Kilitler

S

sad

Forum Okuru
Anahtarlar ve Kilitler
Hayatın anahtarı kendimi keşfetmemde sanki! Kendimi keşfetmem de hayatın ta kendisi... İçimde dolaşıp duran harfler var. Kelimeler ve cümleler var yakalayamadığım.. Bir türlü bir araya gelemeyen, ama var olduğunu hep bildiğim... Olduğum bir ben var, Olmak istediğim bir ben daha var.. Bir kıyı var, uzak mı yakın mı bilemediğim.. Huzur ve sükuneti bulurum sandığım.. Farklı pencereler, bakamadığım.. Uzak ülkeler kadar uzak bir ben var! Aynadaki kadar yakın bir ben daha!.. Bir çocuk var yine içimde oradan oraya koşturan ve bir ihtiyar derin çizgileriyle geriye bakan.. Hiçbir şey için "Benimdir" deme Sadece de ki; "Yanımdadır." Çünkü ne altın, ne toprak, Ne sevgili, ne hayat, Ne ölüm, ne huzur, ne de keder, Daima seninle kalmaz. Mektuplar var henüz yazılmamış.. Korkular var yine içimde yapışkan ve soğuk.. Olduğum bir ben var... Olmak istediğim bir ben daha var.. Ümitlerim var gökkuşağının arkasında.. Filize dönmüş tohumlar.. Günü karşılayan, geceye karışan... Yıldızlar kadar uzak, Rüzgarlar kadar özgür ve dün kadar yorgun.. Manzaralar var, seyretmeye doyamadığım.. Kayıplarım var tutamadığım.. Okyanus derinliklerine dağların zirvelerine yolculuklarım, Küçük mağaralara kaçışlarım... İçimde dolaşıp duran harfler var.. Kelimeler ve cümleler var yakalayamadığım.. Bir türlü bir araya gelemeyen, ama var olduğunu hep bildiğim.. Yapısına uymayan, yarım kalmış cümlelerim var bir yerlerde, var olduğunu hep bildiğim... Mektuplar var henüz yazılmamış.. Korkular var yine içimde yapışkan ve soğuk.. Olduğum bir ben var... Olmak istediğim bir ben daha var.. Ümitlerim var gökkuşağının arkasında.. Filize dönmüş tohumlar.. Günü karşılayan, geceye karışan... Yıldızlar kadar uzak, Rüzgarlar kadar özgür ve dün kadar yorgun.. Manzaralar var, seyretmeye doyamadığım.. Kayıplarım var tutamadığım.. Okyanus derinliklerine dağların zirvelerine yolculuklarım, Küçük mağaralara kaçışlarım... İçimde dolaşıp duran harfler var.. Kelimeler ve cümleler var yakalayamadığım.. Bir türlü bir araya gelemeyen, ama var olduğunu hep bildiğim..

Geri