gebe
  1. sad

sad Forum Okuru

Anahtarlar ve Kilitler

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında sad tarafından paylaşıldı.

Hayatın anahtarı kendimi keşfetmemde sanki! Kendimi keşfetmem de hayatın ta kendisi... İçimde dolaşıp duran harfler var. Kelimeler ve cümleler var yakalayamadığım.. Bir türlü bir araya gelemeyen, ama var olduğunu hep bildiğim... Olduğum bir ben var, Olmak istediğim bir ben daha var.. Bir kıyı var, uzak mı yakın mı bilemediğim.. Huzur ve sükuneti bulurum sandığım.. Farklı pencereler, bakamadığım.. Uzak ülkeler kadar uzak bir ben var! Aynadaki kadar yakın bir ben daha!.. Bir çocuk var yine içimde oradan oraya koşturan ve bir ihtiyar derin çizgileriyle geriye bakan.. Hiçbir şey için "Benimdir" deme Sadece de ki; "Yanımdadır." Çünkü ne altın, ne toprak, Ne sevgili, ne hayat, Ne ölüm, ne huzur, ne de keder, Daima seninle kalmaz. Mektuplar var henüz yazılmamış.. Korkular var yine içimde yapışkan ve soğuk.. Olduğum bir ben var... Olmak istediğim bir ben daha var.. Ümitlerim var gökkuşağının arkasında.. Filize dönmüş tohumlar.. Günü karşılayan, geceye karışan... Yıldızlar kadar uzak, Rüzgarlar kadar özgür ve dün kadar yorgun.. Manzaralar var, seyretmeye doyamadığım.. Kayıplarım var tutamadığım.. Okyanus derinliklerine dağların zirvelerine yolculuklarım, Küçük mağaralara kaçışlarım... İçimde dolaşıp duran harfler var.. Kelimeler ve cümleler var yakalayamadığım.. Bir türlü bir araya gelemeyen, ama var olduğunu hep bildiğim.. Yapısına uymayan, yarım kalmış cümlelerim var bir yerlerde, var olduğunu hep bildiğim... Mektuplar var henüz yazılmamış.. Korkular var yine içimde yapışkan ve soğuk.. Olduğum bir ben var... Olmak istediğim bir ben daha var.. Ümitlerim var gökkuşağının arkasında.. Filize dönmüş tohumlar.. Günü karşılayan, geceye karışan... Yıldızlar kadar uzak, Rüzgarlar kadar özgür ve dün kadar yorgun.. Manzaralar var, seyretmeye doyamadığım.. Kayıplarım var tutamadığım.. Okyanus derinliklerine dağların zirvelerine yolculuklarım, Küçük mağaralara kaçışlarım... İçimde dolaşıp duran harfler var.. Kelimeler ve cümleler var yakalayamadığım.. Bir türlü bir araya gelemeyen, ama var olduğunu hep bildiğim..

Anahtarlar ve Kilitler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hukuk Soruları ve Açıklamalı Cevap Anahtarı

Hukuk Soruları ve Açıklamalı Cevap Anahtarı

cmk soruları cmk test soruları aşağıdakilerden hangisi imtiyaz şartlaşma ve sözleşmeleri üzerinde görüş bildirmeye yetkilidir ile ilgili sorular soru ve cevapları 1. 1982 Anayasasına göre, Cumhurbaşkanının kanunları yayımlaması ile ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur? A) Cumhurbaşkanı,yayımlaması için kendisine gönderilen bir kanunun Anaya­saya aykırı bulduğu maddelerini...
  2. ASTROLOJİNİN ANAHTAR KAVRAM ve TANIMLARI

ASTROLOJİNİN ANAHTAR KAVRAM ve TANIMLARI

nuray sayarı dolunay nuray sayarı dolunayda yapılması gerekenler dolunayda yapılması gerekenler sayar dolunay neler yapılmalı 1-ELEMENTLERBurçlar dört gruba ayrılmıştır: Ateş, toprak, hava ve su. Her grupta üç burç bulunur. Hangi gruba ait olduğunuzu bilerek temel kişilik özelliklerinizi ve tanıdığınız insanları daha iyi anlayabilirsiniz. Ateş burçları Koç, Aslan ve Yay'dır. Ateşin özelliği...
  3. Anahtar

Anahtar

Anahtarla bir yeri açmak hayra, kapatmaksa şerre delalet eder. Anahtar, Allah'tan bir şey istemeyle, dua ve istiğfar ile tabir edilir. Elinde bir anahtar olduğunu görmek abdest alıp ibadet etmeye; elinden anahtarın düştüğünü görmek namazı eda etmekte gevvşek davranmaya delalet eder. Ayrıca anahtar görmek, rızık, ilim, evlat, elçi, mal, define, koca ve hacca gitmekle tabir edilir. Elinde birçok...
  4. kilit

kilit

Kilit Emin bir kimseye, şeref ve yüceliğe, kişinin bulunduğu konumu korumasına, sağlam inanca, kefil olduğu kişinin borcunu ödemeye yahut gaflete; emanetleri korumakta güvenilir kimseye, Kilit, evlenmek isteyen kimse için iyi bir eşe, yolculuk yapmak isteyen iiçin salimen bunu gerçekleştirmeye, Kilidi açmak üzüntü ve kederin gitmesine, işlerin açılmasına, hapiste olanın kurtulmasına, Kilidi...
  5. Grammar Test Soruları ve Açıklamalı Cevap Anahtarı

Grammar Test Soruları ve Açıklamalı Cevap Anahtarı

grammarway 3 cevap anahtarı grammarway 3 cevapları 2 cevapları 1 success in grammar DİLBİLGİSİ - ÖRNEK SORULAR Aşağıda örnek olarak 32 dilbilgisi sorusu verildi. Yanıtlar bütün sorulardan sonra gelmekte. The very idea of establishing a literary "canon" has become ..... controversial that the people running the Library of America have wisely avoided using...

Sayfayı Paylaş