gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113

Anne Olan Meleklerimize 5 Adımda Süper Anne Olun....

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

5 Adımda Süper Anne Olmak 5 Adımda Süper Anne Nasıl Olunur

Bir zamanlar siz de çocuktunuz… Çocuklarınıza katı kurallar koyarak kendinizi sevdireceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Katı kuralları yıkın, onun kraliçesi olun!İşte çocuğunuzun aşık olacağı bir anne olmak istiyorsanız bu önerilere önem verin...

Çocuk yetiştirirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus çocuklara karşı esnek olup, gerektiğinde “hayır” demeyi bilmek. Çocukları kendi ailenizde gördüğünüz yöntemlere göre yetiştirmemeniz gerektiğini belirten pedegoglar, şu beş temel kuralın altını önemle çiziyorlar:

1. Sorumlulukları paylaşın

Anne – babalar çocuklarıyla eşit olarak ilgilenmek zorundadırlar. Sorumluluklarınızı eşit olarak paylaştığınızda, çocuğun uzaklaşması ortadan kalkacaktır. Çocuklar genellikle anneleriyle vakit geçirirler ve bu nedenle babalarına karşı zamanla otoritelerini kaybetmeye başlarlar.

Evde babadan izin vermesi, yasakları annenin koyması ve gece uyurken annenin çocuğa eşlik etmesi çocuğun ebeveynlere olan ilgisini azaltacaktır.

2. İyi bir dinleyici olun

Anne, çocuğun anlattıklarını dinlemeli ve sorunlarını geçiştirmek yerine ilgilendiğini belli etmelidir. Çocuklar, düşüncelerini anne ve babalarına rahatlıkla açıklayabilirlerse, kişilik açısından daha çabuk gelişirler.

3. Hoşgörülü bir anne olun

Katı kurallar koymaktan vazgeçmelisiniz. Çocuğun yapması ve yapmaması gereken davranışları güzel bir dille açıklama yaparak anlatmalısınız. Katı kurallar, çocuğu sizden uzaklaştırır ve hırçınlaştırır.

4. Saygıyı yitirmeyin

Anne ve baba arasındaki kötü ilişki, aşağılayıcı sözler çocuğun size olan saygısını yitirecektir. Çocukların yanında kavgayla çözülen aile problemleri, çocuğun sosyal hayatta kavgacı ve problemli bir yetişkin olmasına ortam hazırlıyor, <!–nextpage–>

5. TV süresini kısaltın

Çocuğu televizyonun karşısına oturtarak, tüm gün ev işleriyle uğraşmak çocuğun gelişimine hiç bir fayda sağlamayacaktır. Çocukları eğitici ve sosyalleştirici oyunlara yönlendirin. Ev işlerini çocuğunuz uyuduktan sonra da yapacağınızı unutmamalısınız. Birlikte bol aktiviteli ve eğlenceli oyunlarla, sosyal bir gün geçirin.

Anne Olan Meleklerimize 5 Adımda Süper Anne Olun.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Buda Melek anneler ve aynı zamanda en yeni Melek annelerden olan diyar için:)

Buda Melek anneler ve aynı zamanda en yeni Melek annelerden olan diyar için:)

melek anneleri kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi tarip et desen bana sadece anne derdim mayıs ayının 2. pazarı :melek:Tüm melek annelerin anneler günü şimdiden kutlu olsun :yo:
  2. melek annelere

melek annelere

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Melek Anne

Melek Anne

Melek Anne Bir zamanlar dünyaya gelmeye hazirlanan bir bebek varmis. Bir gün Rab'bine sormus: -Rab'bim, beni yarin dünyaya gönderecegini söylediler, fakat ben o kadar kücük ve gücsüzüm ki, orada nasil yasayacagim? -Tüm meleklerin arasindan senin icin bir tanesini sectim. O seni bekliyor olacak ve seni koruyacak. Melegin sana hergün sarki söyleyecek ve gülümseyecek. Böylece sen...
  4. melek anne

melek anne

Melek Anne Bir zamanlar dünyaya gelmeye hazirlanan bir bebek varmis. Bir gün Tanri'ya sormus: -Tanrim, beni yarin dünyaya gönderecegini söylediler, fakat ben o kadar kücük ve gücsüzüm ki, orada nasil yasayacagim? -Tüm meleklerin arasindan senin icin bir tanesini sectim. O seni bekliyor olacak ve seni koruyacak. Melegin sana hergün sarki söyleyecek ve gülümseyecek. Böylece sen...
  5. 5 yaşında anne oldu???

5 yaşında anne oldu???

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş