gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Anne Olmadan Önce...

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

Gece ne kadar geç yatacağım ya da sabah ne kadar geç kalkacağımı düşünmezdim. Dişlerimi fırçalar, saçlarımı uzun uzun tarayabilirdim...

Kesintisiz, düşüncesiz uyuyabilmenin kıymetini bilmezdim.

Evimi her gün temizlerdim. Hatta süsler, püsler, küçük dekorasyon
    oyunları yapardım.

Evimi dağıtacak şeylerin küçük oyuncaklar, yırtık kağıtlar olacağı
    aklıma bile gelmezdi...

Saksılarımın zehirli olup olmadığını düşünmemiştim bile. Ya da
    banyoda duran el sabununun bir içecek gözüyle görülebileceğini...

Anne olmadan önce...

Üzerime bu kadar işeneceğini, kusulacağını ve daha da ilginci bundan rahatsız olmayacağımı bilemezdim. Gaz çıkartmanın eğlenceli tarafını göremezdim.

Anne olmadan önce...

Ağlayan bir bebeği aşısı yapılsın ya da test için kan alınacak diye
    böğüre böğüre kucağımda sıkabileceğimi bilmezdim. Ağlamaklı gözlere bakıp ağlayabileceğimi, minik bir tebessümden büyük mutluluklar yaşayabileceğimi düşünemezdim.

Saatlerce uyuyan bir bebeği seyretmek için uyanık kalabileceğimi...

Anne olmadan önce...

Kalbimin vücudumun dışında bir yerlerde olabileceğini...

Aç bir bebeği doyurmanın insanın ruhunu nasıl doyurabildiğini..

Bir anne ile çocuğunun arasındaki bağın göbek bağından çok daha
    sağlam olduğunu...

Bu kadar küçük bir bedenin bu kadar büyük bir huzur verebileceğini.
    Düşünemezdim.

Anne olmadan önce...

Bütün bir gece boyunca, hatta geceler boyunca her şeyin yolunda
    gidip gitmediğini kontrol etmek için 10 dakikada bir uyanacağıma...

Kapılardan nefes sesi dinleyeceğime...

Başkasının öksürüklerinin ciğerimi parçalayabileceğine...

Bir insan öpücüğünün kesilen parmağımın acısını dindirebileceğine İnanamazdım...

Anne Olmadan Önce... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ünlü olmadan önce neciydiler.???

ünlü olmadan önce neciydiler.???

türk ünlülerin ünlü olmadan önceki halleri brad pitt gençliği Sevgili meleklerim, bir internet sitesinde gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim, aşağıdaki bulunan ünlülerin resimlerinide ekliyorum, bu ünlü arkadaşlarımız, bakınız daha önceden hangi işleri yapıyorlarmış :) Duyduklarınıza e pardon okuduklarınıza inanmakta güçlük çekeceksiniz :D Beyazıt Öztürk Konservatuarın seramik bölümünden...
  2. anne olmadan önce .....

anne olmadan önce .....

Anne olmadan önce Sıcak yemekler yerdim. Giysilerim lekesizdi. Telefonda uzun uzun konuşurdum. Anne olmadan önce Ne zaman istersem o zaman yatardım. Geç yattığım için de dertlenmezdim. Her gün dişlerimi fırçalar, saçlarımı tarardım. Anne olmadan önce Evi her gün temizlerdim. Oyuncaklara basma, ninnileri unutma gibi dertlerim yoktu. Anne olmadan önce Bitkilerimin zehirli olup olmadığı...
  3. Anne olmadan Önce..

Anne olmadan Önce..

Henüz Anne olmama vakit var ama, beni çok etkileyen bu satırları sizlerle paylaşmak istedim.. Anne Olmadan Önce Dişlerimi fırçalar saçlarımı uzun uzun tarayabilirdim... Kesintisiz düşüncesiz uyuyabilmenin kıymetini bilmezdim. Evimi her gün temizlerdim. Hatta süsler püsler küçük dekorasyon oyunları yapardım. Evimi dağıtacak şeylerin küçük oyuncaklar yırtık kağıtlar olacağı aklıma bile...
  4. Anne Olmadan Önce “Göbek Bağı”nı Koparmak!

Anne Olmadan Önce “Göbek Bağı”nı Koparmak!

Göbek bağı bireyin özgürlüğünün simgesi olması yanı sıra annesinden tam kopamayışının, her gün görülse de farkında olunmayan, dokunulmayan tam iyileşmemiş, izi kalmış yaraların simgesidir. Dr. Hasan Ali NogayAkupunktur Uzmanı Bebeğin anne ile arasındaki yaşam bağı ‘göbek bağını’ koparmak doğumun bitmesi, yeni bir canlının dünyaya ‘ilk’ merhaba demesinin başlangıcıdır. Bebek böylece ilk kez...

Sayfayı Paylaş