Antartika kıtasındaki ülkeler hangileridir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ablalarım selam ben hakan, bana antartika kısatındaki ülkelerin tam olarak listesi lazım bunu bana bulun lütfen.

2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye

sevgili misafirimiz Antarktika kıtası üzerinde hiçbir ülke bulunmamaktadır. Fakat bazı ülkeler Antarktika üzerinde hak sahibi ülkelerdir. 1908 yılında biritanyalı lar anktartika üzerinde ilk hak sahibi ülke olmuşlardır. 1923 te yeni Zelanda Antarktika üzerinde hak elde etmiştir. Hemen arkasından 1924 yılında fıransa bu hakkı kazanmıştır. 1923 te Norveç Antarktika üzerinde söz söyleme hakkını almıştır. Avusturya’da 1933 yılında bu hakkı kazanmıştır. Norveç tekrar 1939 yılında kraliçe maud arazisi hakkında söz sahibi olmuştur.1940 yılında şili de Antarktika üzerinde bir şili toprağı elde ederek hak sahibi olmuştur. En son 1943 yılında Arjantin Arjantin antarktikası adı altında aldığı topraklar bu hakkı elde etmiştir.

Antartika kıtasındaki ülkeler hangileridir konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tatil Rehberi / Antartika Yarımadası

Penguen yuvaları, Minke balinaları, leopar ayı balıkları, eşsiz bir vahşi yaşam, tarihi araştırma merkezleri, uzman bir ekip, beyaz kıtada yürüyüşler, muazzam bir teknik donanım, buzullar, kristal mavilikteki deniz ve hayatta bir kez yaşanacak bir deneyim. Seyahat Arjantin’in Ushuia Liman kentinde başlıyor. Gemiye binmeden önce Martial dağlarının tepeden baktığı bu ön liman kentinde keşif...
  2. Muhtesem görünümlü Antartika resimleri...

antartika resimleri antartika yemekleri antartıka fotoğrafları Meleklerim hem muhtesem hemde gizemli bir havasi vardir benim icin antartikanin :D heleki bu resimlerden sonra eminim sizde öyle hissedeceksiniz :) buyrun :) Muhtesemler degilmi ??? :):):)
  3. Antartika kıtası

antartika kıtası ülkeleri bayrağı antartika kıtası hakkında genel bilgiler burda melekler antartika kıtası ve tüm bilgileri coğrafyası merak ettiğiniz herşeyi sizlere sunuyoruz melekler işte muhteşem görünümlü antartika Antarktika, Güney Yarımküre'nin en güneyinde bulunan ve Güney Kutbu'nu içeren kıtadır. Afrika ve Okyanusya'nın güneyinde olan ve içinde ülke bulunmayan tek kıta....
  4. En Fazla İhracat Yaptığımız Ülkeler hangileridir merak ettim

En Fazla İhracat Yaptığımız Ülkeler hangi ülkelerdir bunu merak ettim de zaten benim garipten meraklarım var :)
  5. antartika kıtasındaki ülkeler

çok ihtiyacım lütfennnnnn

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. antartika kıtasındaki ülkeler

,
  2. antartikakıtasındaki ülkeler

,
  3. antartika kıtası ülkeleri