gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Apandİsİt

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

APANDİSİT Bu hastalığı önleyici en etkili şey, Böğürtlen çayıdır.

Apandİsİt konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. APANDİSİT: tanı ve tedavisi

APANDİSİT: tanı ve tedavisi

apandist belirtileri apandiste ne iyi gelir apandisit tanısı apandist ağrısına ne iyi gelir tanısı APANDİSİT Karnın sağ alt bölümünde apandis (apendiks) denen kalın bağırsağın uzantısı bulunur. Solucan şeklinde ve hareket kabiliyeti olan apandisin içinden herhangi bir besin geçmez. Uzunluğu çocuklarda biraz daha fazladır. Yaklaşık 9-10 cm uzunluğundadır fakat bundan daha az ya da daha fazla...
  2. Apandisit (kronik)

Apandisit (kronik)

Kronik apandisit, apandisin uzun süren ve tedavi edilmeden iyileşme olasılığı bulunmayan iltihabıdır. Ama önceden kısaca değinildiği gibi kronik apandisit tanısı çoğu zaman yanlış konur ve bu tanı konan hastaların apandislerinin ameliyat sırasında tümüyle sağlıklı olduğu görülür. Kronik apandisit kadınlarda, ergenlik ve gençlik çağlarında daha çok görülür. Ayrıca kentlerde kırsal...
  3. Apandisit nerede

Apandisit nerede

Ya arkadaşlarım karnımın sağ kısmında ağrı var apandisit tam olarak vücudumuzun neresinde yer alıyor. Bu ağrı sık sık beni rahatsız etmeye başladı ama ilgili bölgede apandisit var mı yok mu onuda bilmiyorum bilenler bana resim olarak tam bu apandisit nerede gösterebilir mi lütfen rica ediyorum.
  4. Apandisit Ağrısı Nasıl Anlaşılır?

Apandisit Ağrısı Nasıl Anlaşılır?

apandisit ağrısı nasıl olur, apandisit ağrısı nasıl anlaşılır,apandisit nasıl fark edilir,apandisit ağrısı neden olur, apandisit ağrısı hakkında bilgiler, Apandist, hem erken hem de kadınlarda bulunan bir organdır. Organın asıl adı Apandis (Appendix vermiformis) olarak isimlendirilmekte ve apandisit terimi ise apandisin iltihaplanması durumunda kullanılmaktadır. Apandis konum olarak karın...
  5. Apandisit Patlarsa  Ne olur?

Apandisit Patlarsa Ne olur?

Apandistin içinden normal şartlar da besin ve dışkı geçmediğini belirtmiştik. Eğer apandist dokusun da bilinmeyen nedenlerle besin, dışkı, infeksiyon ya da herhangi bir maddenin birikmesi sonucun da apandist hastalanır ve iltihaplanmaya başlar ( inflamasyon ) . Bu iltihaplanma vücutta bir reaksiyon olarak kendini gösterir ve vücut apandiste karşı bir inflamasyon ( reaksiyon ) başlatır....

Sayfayı Paylaş