gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

'arkadaŞini Al, Beraberce Cennete Gİrİn'

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

Hz. Enes (r.a.) anlatıyor: 'Resûlüllah (s.a.v.) ile beraber bulunuyorduk. Bir ara azı dişleri görülecek şekilde gülümsedi. Sebebini sorduğumuzda şöyle buyurdular:
    'Ümmetimden iki kişi Allâh'ın huzuruna gelirler. Birisi,
    -Yâ Rab, benim bunda hakkım var; hakkımı bundan al, bana ver, der. Allah Teâlâ da ötekine,
    -Hakkını ver, buyurur. Adam,
    -Yâ Rab, bende sevap nâmına bir şey kalmadı, der. Cenâb-ı Hakk,
    -Baksana, bu adamın sevabı kalmadı, ne dersin? buyurur. Adamcağız,
    - O halde benim günahlarımdan alsın, der. Resûlüllah (s.a.v.) Efendimiz bunu anlatırken gözleri yaşardı ve, 'O gün büyük bir gündür. İnsan; günâhının alınmasını ister' dedi. Bunun üzerine Allah Teâlâ hak sahibine,
    -Başını kaldır ve cennete bak, buyurur. Adamcağız,
    - Yâ Rab, inci ile işlenmiş, gümüşten apartmanlar ve altından köşkler görüyorum.
    Bunlar hangi peygamber, hangi sıddîk veya hangi şehitler içindir? der. Allah Teâlâ,
    -Bunlar, bana ücretini verenler içindir, buyurur. Adamcağız,
    -Bunların hakkını kim ödeyebilir? der. Hz. Allah,
    -Sen istersen bunlara sahip olabilirsin, buyurur. Adam,
    -Nasıl olur, yâ Rab? deyince, Cenâb-ı Hakk,
    -Hakkını bu adama bağışlamakla, buyurur. Adam,
    -O halde ben bunu affettim, der. Allahü zû'l-Celâl hazretleri de,
    -Arkadaşını al, beraberce cennete girin, buyurur.

Sonra Resûlüllah (s.a.v.) Efendimiz,
    'Allah'tan korkun, Allah'tan korkun ve siz de kendi aranızı düzeltin. Bakınız, bizzat Hazret-i Allah
    mü'minlerin arasını buluyor' buyurmuşlardır.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: 'arkadaŞini Al, Beraberce Cennete Gİrİn'
    emeğine sağlık

'arkadaŞini Al, Beraberce Cennete Gİrİn' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İllerimizin neleri ünlü? Hep Beraber Arkadaşlar

İllerimizin neleri ünlü? Hep Beraber Arkadaşlar

mantı nerede meşhur samsunun yemekleri beypazarı tarhanası mantı nasıl saklanır şekilleri . ADANA Pamuk ( Beyaz altın ), Adana Kebabı, Çukurova, Anavarza Kalesi, Misis Antik Kenti, Tekir Yaylası, Yaşar Kemal, Sakıp Sabancı ADIYAMAN Nemrut Dağı, Besni Üzümü, Pirin-Gümüşkaya Mağaraları, Kahta Çayı AĞRI Ağrı Dağı, İshak Paşa Sarayı, Balık Gölü, Göktaşı Çukuru, Gürbulak Sınır Kapısı,...
  2. Altı günde forma girin

Altı günde forma girin

Altı günde forma girin Biraz soluklanmak ve hafiflemek için, fitness uzmanı ve "sıkılaştırıcı" Karine Baillet tarafından hazırlanan outdoor bir reçete. Pazartesi, öğle yemeği vaktinde koşu Şehir dışında: Kendinize 2-3 kilometrelik bir parkur seçmekle işe başlayın. İlk 10 dakika boyunca koşmayın, kısa ve sık adımlarla yürüyün. Daha sonra 20 dakika boyunca koşun. Somut...
  3. Denize Girince abdest alınmış sayılır mı

Denize Girince abdest alınmış sayılır mı

denize giriyorum günlük ve orucum da bu abdest yerine geçiyor mu meleklerim.
  4. kız arkadaşımla sürtünme yoluyla beraber olduk

kız arkadaşımla sürtünme yoluyla beraber olduk

kız arkadaşımla sürtünme yoluyla beraber olduk ama hiç bir boşalma yaşamadım kız arkadaşım normal adet gününden bir kaç gün önce hasta olmuş ve ilk gün normal ikinci ve üçüncü günde azalma olmuş kanamalarında hamilemidir.....?
  5. Erkek arkadaşım parmağıyla girdi hamilemiyim

Erkek arkadaşım parmağıyla girdi hamilemiyim

Hanimlar merhaba. Umarim yardimci olursunuz. Biz erkek arkadasimla yakinlastik eliyle cinsel organimi elledi ve biraz parmagiyla giris yapti. Daha sonra agrimdan dolayi doktora gittim tam batin ceken doktor kist gordu dis gebelik olabilir mi dedi. Sonradan eyvah dedim bu olay aklima geldi.erkek arkadasim yakinlasmadan once wcye gitmisti elinde bisey varmidir falan taktim kafaya. Kadin doguma...

Sayfayı Paylaş