gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Artirma şartlari

Konu, 'İcra ve İflas Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

ŞARTNAMENİN AÇIK BULUNDURULMASI: Madde 124 - İcra dairesi taşınmazın bulunduğu yerin adetlerine göre en elverişli tarzda artırma şartlarını tesbit eder.

Bunları ihtiva eden şartname artırmadan evvel en az on gün müddetle icra dairesinde herkesin görmesi için açık bulundurulur.

(Değişik fıkra: 09/11/1988 - 3494/16 md.) Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazın muhammen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri şartnameye yazılır.

Satılığa çıkarılan taşınmaz üzerinde hakkı olan alacaklının alacağı yukarki fıkrada yazılı nispet raddesinde ise artırmaya iştiraki halinde

Artirma şartlari konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Malawİ TÜrlerİnde Üretİm Şartlari

Malawİ TÜrlerİnde Üretİm Şartlari

MALAWİ TÜRLERİNDE ÜRETİM ŞARTLARI Çoğumuz akvartistlik hayatımızın başlarında balıklarımızın ürememesinden yakınırız.Ben bu konu hakkında sizler için bir makale yazmayı düşündüm. Bunun için de; .Öncelikle bizim ihtiyacımız olan sağlıklı ve olabildiğince geniş bir akvaryum.Akvaryumlarınızı alırken size önerim,yükseklik çok fazla olmasın yükseklik yerine enini büyültürseniz daha iyi...
  2. Avukatliğa Kabul şartlari:

Avukatliğa Kabul şartlari:

Avukatlık mesleğine kabul edilebilmek için : a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, b) Türk hukuk fakültelerinden birinden mezun olmak veya yabancı memleket hukuk fakültesinden mezun olup da Türkiye hukuk fakülteleri programlarına göre noksan kalan derslerden başarılı sınav vermiş bulunmak, c) Avukatlık stajını tamamlayarak staj bitim belgesi almış bulunmak, d) (Ek...
  3. Artirmanin Ilani Ve Ilgililere Ihtar:

Artirmanin Ilani Ve Ilgililere Ihtar:

Madde 126 - (Değişik madde: 18/02/1965 - 538/61 md.) (Değişik fıkra: 09/11/1988 - 3494/17 md.) Artırma, satıştan en az bir ay önce ilan edilir. İlan edilen metnin esasa müessir olmayan maddi hatalar nedeniyle tekrarlanması gerektiğinde, satış tarihi değiştirilmeksizin hata ilanen düzeltilir. Bu düzeltme ilanı ilgililere ayrıca tebliğ edilmez. Ancak satış tarihi ile ilan tarihi arasında yedi...
  4. Ikinci Artirma:

Ikinci Artirma:

Madde 116 - (Değişik madde: 03/07/1940 - 3890/1 md.) (Değişik fıkra: 17/07/2003 - 4949 S.K./29. md.) İkinci artırma, ilk artırmayı izleyen beşinci gün yapılır. Beşinci günün resmi tatil gününe rastlaması halinde ikinci artırma resmi tatili izleyen ilk iş günü yapılır. Bu halde de 114 üncü madde hükmü uygulanır. (Değişik fıkra: 09/11/1988 - 3494/14 md.) İkinci artırmada mal en çok artıranın...
  5. Artirma Hazirlik Tedbirleri:

Artirma Hazirlik Tedbirleri:

Madde 114 - (Değişik fıkra: 17/07/2003 - 4949 S.K./27. md.) Satış açık artırma ile yapılır. Birinci ve ikinci artırmanın yapılacağı yer, gün ve saat daha önceden ilan edilir. İlanın şekli, artırmanın tarzı, yer ve günü ve gazete ile yapılıp yapılmıyacağı icra memurluğunca alakadarların menfaatlerine en muvafık geleni nazarı dikkate alınarak tayin olunur. (Ek cümle: 17/07/2003 - 4949 S.K./27....

Sayfayı Paylaş