gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Aşık Veysel - Bizim Eller Yaylasına Yürümüş

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Aşık Veysel - Bizim Eller Yaylasına Yürümüş bizim eller yaylasina yurumus

tez gidelim o dostlara erelim

boz dumanli mor cicekli yaylanin

soldurmadan gullerini derelim

kuzlamis koyunlar kuzular korpe

saf tutar guzeller el cirpa cirpa

coldeki ceylanlar cikmadan sarpa

kemend atip kollarini saralim

bizim elin menevsesi mor olur

guzeli asika sitemkar olur

her cicegin bir mevsimde yerolur

bu sirlan tabiata soralim

bulbuller susmadiki guller solmadan

sumbuller kuruyup hep toz olmadan

yuce yaylam sana duman inmeden

zurba zurba kekliklerin gorelim

sari durnam tel tel olmus kanadin

veyselin dilinde tespihtir adin

hayal miydin gozlerimden iradin

ahu gozlum sumbul sacli meralim

Aşık Veysel - Bizim Eller Yaylasına Yürümüş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşık Veysel

Aşık Veysel

Aşık Veysel Hayatı Yaşamı Biyografisi Aşık Veysel (şatıroğlu) 1894 (H. 1310) yılının Mayıs ayında Sivas'ın şarkışla ilçesi'nin Sivrialan=Sivr'alan (Söbalan) köyünde dünyaya geldi. Anası Gülizar, O'nu koyun sağmaktan dönerken yolda doğurdu. Veysel'in doğduğu Sivrialan köyü bir kısmı kayalık bir kısmı ağaçlık bir dağın vadisinde yer alıyordu. Köy kıraç, verimsiz topraklara sahipti. Köylüler...
  2. Aşık Veysel - Kurban Olam Kalem Tutan Ellere

Aşık Veysel - Kurban Olam Kalem Tutan Ellere

kurban olayım kalem tutan ellere Aşık Veysel - Kurban Olam Kalem Tutan Ellere ah kurban olam kalem tutan ellere katip arzuhalim yaz yare boyle sekerler ezeyim sirin dillere katip arzuhalim yaz yare boyle guzelim ey fidanim ey bi danem ey irakibin dedicegi oluyor gul benzim de saranben soluyor al kanlarim ilgit ilgit geliyor katip arzuhalim yaz yare boyle guzelim ey fidanim...
  3. Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular

Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular

kekliğidim vurdular aşık veysel kekliğidim vurdular kanadımı kırdılar Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular kekliğidim vurdular kanadımı kırdılar daha ben ne idim kı annemden ayırdılar gel gel yanıma keklik kastım canıma keklik al kınalı parmakların batır kanıma keklik keklik kumda esinir esinir de desinir benim sevdiğim oğlan şimdi nerede düşünür gel gel yanıma keklik kastım...
  4. Aşık Veysel - Anam

Aşık Veysel - Anam

Aşık Veysel - Anam dokuz ay koynunda gezdirdi beni ne cefalar cekti ne etti anam aci tatli zahmetime katlandi ucurdu yuvadan yeritti anam analarin hakki kolay odenmez analara ne yakismaz ne denmez bal uykudan gece kalkar usenmez emzirdi salladi uyuttu anam dogurmus beni sivas elinde kundak kucaginda tarla yolunda azik sirtinda orak elinde tasli tarlalarda avuttun anam ben...
  5. Aşık Veysel Sivas Ellerinden 2007

Aşık Veysel Sivas Ellerinden 2007

Aşık Veysel Sivas Ellerinden 2007 SANATÇI ADI : Aşık Veysel ALBÜM ADI : Sivas Ellerinden YIL : 2007 COVER: ALBÜMDEKİ PARÇALAR: 1 - Gözle Gel 2 - Söz İle Değil 3 - Dost Dost Diye 4 - Kalkamaz Oldum 5 - Sen Varsın Diye 6 - Güzelliğin On Para Etmez 7 - Dostlar Beni Hatırlasın 8 - Kızılırmak Seni Seni 9 - Bülbül 10 - Emeklerim Zayi oldu 11 - İnsanların İçinde 12 - Kaşların Güzel 13...

Sayfayı Paylaş