gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Aşılama (İnseminasyon)

Konu, 'Tüp Bebek Özel Bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

aşılama sonrası gebelik belirtileri aşılamadan sonra hamilelik belirtileri aşılama sonrası belirtiler aşılamadan kaç gün sonra adet olunur ile gebelik İlk amaç, gerekli hormon ilaçlarını vererek, kadında takip altında gebelik oluşturabilecek bir yumurtanın gelişmesini sağlamaktır.
    İkinci amaç, erkeğin spermlerinin alınarak yumurtayı döllemesini kolaylaştıracak işlemlerden geçirdikten sonra kadının rahim ağzından içeriye vermektir.

Bu tedaviye adet kanamasının 1. Günü başlanır.Yapılan ilk kontrol ultrasonunun ardından, kadının kullanması gereken ilaçların isimleri ve dozlar bildirilir. Kadın önerilen dozda günlük olarak bu ilaçları kullanmaya başlar. İlaçların etkinliği ve yumurta gelişimini takip edebilmek amacıyla kadın, belirli aralıklarla ultrasona alınır. Yumurtalıklarda, yumurta gelişimi istenilen düzeye gelene kadar hormon ilaçlarının uygulanmasına devam edilir. Aşılamada amaç, çapı yaklaşık 20mm olan bir veya en fazla yumurta gelişimini sağlamaktır. Bu gelişim tamamlanınca yumurta hücresinin yumurtalıklardan atılmasını sağlamak için, çatlatma iğnesi adı verilen hormon ilacının (birkez) yapılması gerekir. Çatlatma iğnesinin yapılmasını takiben, 36 saat sonra aşılama işlemini gerçekleştirmek üzere kadının eşinin sperm vermesi istenir. Alınan bu spermler laboratuvarda, en iyilerini gebelik oluşturma ihtimali en yüksek olanlarını seçerek kadın rahmi içine vermek için bir dizi işlemden geçirilir.

Hazırlanan bu spermler, ince bir katetere çekilerek kadın rahminin içerisine konur. Aşılama işlemini takip eden 14 gün içerisinde beklenen adet gerçekleşmez ise, kanda gebelik hormonuna bakılarak sonuç alınır. Eğer gebelik oluşmadı ise, aynı işlemler hemen o ay veya istenilen başka bir ay tekrarlanır.

Aşılamada gebelik oluşma şansı %15-20 civarındadır.

2. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Aşılama (İnseminasyon)
    teşekkürler önemli bilgiler için

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Hmm umarim kimsenin ihtiyaci kalmaz buna ve dogal yollardan gebe kalirlar :)
    Paylasim icin sagol adminim

4. mervem

mervem Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

arkadaslar asılamadan sonra gebelık belırtılerı nasıl olur ve en erken ne zaman ogrenebılırım gebe oldugumu doktorum 14 gun sonra dedı ve 14 gunun dolmasına daha 5 gun var denesemmı acaba yaaaaa....

5. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

arzu
    bende çok merak ediyorum aşılama olalı 15 gün oldu ama doktora gitmedim

6. ayşegüll

ayşegüll Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    smlar bizde 10 martta asılama yaptırdık.yarın 15 gün oluyor kan testi yaptırcam benim için dua edin.ins. güzel haberlerle gelirim.

7. nesroş

nesroş Forum Okuru

aşılama
    merhaba kızlar bende aşılama oldum pazartesi günü 29 mart yani oldu o gün adetimden 16 gün sonrasıydı yumurtalar ancak olgunlaştı şimdi bekliyorum ama hiç bir şey hissetmiyorum ve çok merak ediyorum adetim 12-13 nisan arası olması lazım off bu beklemek beni deli ediyor...

8. seçil-ergün

seçil-ergün Forum Okuru

aşılama

selam kızlar ben yeni katıldım aranıza.bende 12 martta aşılama oldum ilk 3gün sadece kasık ve bel ağrılarım vardı su son 2 gündür ağrılarım kesildi ama buseferde midem bulanıyor hemde hiç kesilmeksizin gece gündüz.bu belirtilerin olması normalmi?offff test gününe daha 10 gün var nasıl bekliycm bilmiyorum

Aşılama (İnseminasyon) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İntrauterin İnseminasyon (IUI) veya Aşılama ne demektir?

İntrauterin İnseminasyon (IUI) veya Aşılama ne demektir?

İntrauterin inseminasyon kadının yumurtlama döneminde erkekten alınan spermlerin dışarıda belli işlemlerden geçirildikten sonra anne rahmine verilmesidir. Bu işlem öncesinde anneye bazı ilaçlar verilerek yumurtlama sağlanabileceği gibi, doğal adet döneminde de yapılabilir IVF ve ICSI nedir? In vitro fertilizasyon veya tüp bebek kadından alınan yumurtalarla, erkekten alınan spermlerin...
  2. aşılama yaptıranlar

aşılama yaptıranlar

aşılama yaptıranlar mayıs 2011 aşılama yaptıranlar kimse varmı ???? 6 nisanda aşılama yaptırdım 28 nisan adet günümdü geçti hala adet olmadım çok mrk ediyorum...
  3. Aşılama nedir

Aşılama nedir

aşılama aşılama nedir.Melekler bazılarımızın bebek hasreti çektiğini anne olmak için her türlü tedaviye başvurduğumuzu biliyoruz belki biraz faydalı olabilirim düşüncesiyle aşılama nedir konusunu sizinle paylaşmak istedim Yardımcı üreme tekniklerinin ilk adımı aşılama ya da bilimsel adı ile artifisiyel inseminasyondur. Bebek sahibi olmada güçlük çeken ve 1 yıl korunmasız ilişkiye...
  4. aşılama sonrası

aşılama sonrası

arkadaslar 15 aralıkta asılama yaptırdım ama agrılarım gittikçe şiddetleniyor.ilk aşılamam normalmi? bugün 12. günüm. sol kasıgım ve bacagım sırtım falan agrıyor. lütfen cvp verin. bide hiç aşılama yaptırıpta tutan yokmu? moralim bozuldu
  5. aşılama yaptıranlar

aşılama yaptıranlar

kızlar aşılama yaptran var mı

Sayfayı Paylaş