gebe
  1. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

Ask ve Zaman

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında cns_01 tarafından paylaşıldı.

Ask ve zaman, Ask hikayeleri, Ask hakkinda, Ask hikayesi, Ask siirleri

Ask bir gün Adada yalniz kalmis. Birden bire gözüne Zenginlik ilismis.. Ask Zenginlige bagirarak: " Zenginlik, Zenginlik! Bana yardim edermisin, burda tek kaldim" demis. Zenginlik aska dönerek "Teknemde cok Altin ve Gümüs var, seni alamam" demis.​
    Daha sonra Ask, Sevinci görmüs. Bir umutla Sevince dogru yaklasip seslenmis: "Sevinc, Sevinc! Benide teknene alirmisin?" demis. Sevinc aska: "Sen sirilsIklamsin, seni tekneme alirsam teknem mahvolur" demis..
    Daha sonra birden Ask, Mutlulugu görmüs ve bu kezde ona seslenmis: "Mutluluk, Mutluluk! Beni yanina alirmisin?" diye sormus. Mutluluk o kadar Mutluymus ki kendi mutlulugundan Aski görememis bile. ​
    Daha sonra Askin gözüne adada Üzüntü ilismis. Umutsuz bir sesle Üzüntüye seslenmeye baslamis: "Üzüntü, Üzüntü! Beni yanina alirmisin, cok yalnizim" demis. Üzüntü bu kez Aska dönerek: "O kadar Üzgünümki seni yanima alacak durumda degilim, cok kötüyüm" demis..

Vakit gecmis, gecmis... Derken Adadan gecerken biri Askin yanina ugrayip: "Gel seni götüreyim buradan" demis. Ask o kadar Mutlu olmuski, bu kisinin kim oldugunu sormayi bile akil edememis. Ask daha sonra adadan kurtulmus. Adadan kurtulduktan sonra bir günü Bilgi ile karsilasmis, ve ask Bilgiye: "Bilgi, Bilgi! Bana yardim eden kimdi?" dye sormus.. Bilgi Aska dönerek: "Ask sana yardim eden ZAMANDI! Cünkü ancak Zaman Askin ne kadar Büyük oldugunu anlayabilirdi" demis...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Haziran 2011
Ask ve Zaman konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ask ve Zaman..

Ask ve Zaman..

zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış: Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil. Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi, adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar. Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş. Çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş. Ada neredeyse battığı zaman, Aşk, yardım istemeye karar...
  2. Askın gözü kördür ve her zaman Çılgınlık yanındadır...

Askın gözü kördür ve her zaman Çılgınlık yanındadır...

aşkın gözü kördür hikayesi videosu Uzun zaman önce, dünya yaratılmadan insanlar dünyaya ayak basmadan önce, iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilemez vaziyette dolanıyorlarmış. Bir gün, toplanmışlar ve her zamankinden daha sıkkın oturuyorlarken Saflık ortaya bir fikir atmış: "Neden saklambaç oynamıyoruz?" Ve hepsi bu fikri beğenmiş ve hemen çılgın Çılgınlık, bağırmış:...
  3. ask ve ozlem nickleri

ask ve ozlem nickleri

özlem ve aşk nickleri özlem aşk nickleri mutlu ve +°+ DünYaDa Hiç KimSeYe GüVenMe CünKi BeYaZ GüLüN BiLe GöLGeSi SiYahTir °+° (h) BeLaLiYim BeLaLi Bu GöNüL SaNa SeVDaLi EgeR SaNa BirSeY oLuRSa YaKaRim Bu DünYaYi (h) Bir deniz düsün susuz, bir insan düsün mutsuz, bir gece düsün uykusuz, bir bahar düsün ciceksiz,birde beni düsün sensiz. Dal rüzgari affetse bile, dal kirilmis bir kere....
  4. Ask ve delılık

Ask ve delılık

Bir gun Delilik yakin dostlarini kahve icmek uzere evine davet etmis. Herkes gelmis.Kahveler icildikten sonra Delilik arkadaslarina saklambac oynamayi onermis. Saklambac mi? Oda nedir? diye sormus Merak. Saklambac bir oyundur.Sizler saklanirken ben yuze kadar sayacagim. Saymayi bitirdigimde ilk bulacagim kisi benden sonraki ebe olacaktir. Korku ve Tembellik disindakiler Delilik'in onerisini...

Sayfayı Paylaş