gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Astım Riskini Azaltmak İçin Domates yiyin!

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

astıma karşı domates, faydaları, etkileri, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekler,
    Yaz aylarının başlamasıyla domateslerin de tadı gelmeye başladı.Doğal, lezzetli ve şifalı bu sebze sofralarımızın baş köşesine oturdu.Domatesin bir özelliğinin de astım riskini kaldırması olduğunu biliyor muydunuz?

talyan La Stampa gazetesinde yayımlanan habere göre, İngiltere’deki Newcastle Üniversitesinden bir grup bilim adamı, domates tüketmenin, içerdiği likopen sayesinde akciğerdeki iltihaplanmayı onarabildiğini ve astım riskini azaltabildiğini ortaya çıkardı.

Bilim adamları, fareler üzerinde yaptıkları testlerde, bu hayvanları iki gruba ayırdı. İlk gruptaki farelere, diğerlerine uyguladıkları diyete ilaveten likopen de veren bilim adamları, bu gruptaki hayvanların ciğerlerinde iltihaplanma ve astım gibi bulguların azaldığını gözlemledi. Uzmanlar, ciğerlerdeki alerjik iltihabı azaltan likopenin astıma karşı koruyucu bir etkisi olabileceğini vurguladı.

Astım Riskini Azaltmak İçin Domates yiyin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mutlaka domates yiyin

mutlaka domates yiyin

Sağlığa faydası saymakla bitmeyen domatesin yenilmesi, yaklaşık 150 yıl önce günah sayılmış, iğrenç bulunmuş, tohumunda akrep ürediği ve zehirli olduğu düşünülerek sadece süs bitkisi olarak değerlendirilmişti. Anavatanı Güney Amerika olan domates, kıtanın keşfiyle beraber Avrupa ya girdi. Önceleri rengi sarı olan ve zehirli olduğu düşünülen domates, uzun süre bahçelerde süs bitkisi olarak...
  2. Hamilelikte mide bulantısı azaltmak için…

Hamilelikte mide bulantısı azaltmak için…

hamilelikte mide bulantısı hamilelikte mide bulantısı hapı gebelikte bulantı hapı gebelikte bulantisi bulantı hapları Hamilelerin en büyük sıkıntılarından biri de mide bulantılarıdır. Mide bulantıları gebeliğin 5.-6. haftasında başlıyor ve daha çok sabahları görülüyor. Bu bulantılar ilk 3 ay devam edip daha sonra azalıyor. Bulantıların şiddeti gebeler arasında farklılık gösterebiliyor....
  3. çocuklarımızın çabuk sinirlenmesini azaltmak için:

çocuklarımızın çabuk sinirlenmesini azaltmak için:

bebeklerde sinirlenme bebeklerin sinirlenmesi Pozitif mesaj Olumlu yaklaşım İyi özelliklerine vurgu yapma (şahsına övgü yapmadan Kendi memnuniyet duygularımızı anlatarak, Destekleyici yaklaşım Ona özel zaman ayırma Olumlu ve bilinçli ödüllendirme Sevildiğini ve değer verildiğini hissettirme Adaletli yaklaşım Zor anlarda yanında olma Başarılarının farkında olma Onun yanında olduğunuzu...
  4. Domates yiyin kilo almayın!!!

Domates yiyin kilo almayın!!!

domates DOMATESİN İŞTAH KAPATAN ÖZELLİĞİNİ İLİYOR MUYDUNUZ? BEN İLMİYORDUM VALLAHI SEVERİMDE YERİMDE:) ÖGRENDİĞİM İYİ OLDU AKIN UZMANLAR NELER DİYOR VEJETARYENLERİN et tüketen diğer insanlara karşı daha az kilolu oldukları, şişmanlamadıkları yıllardır bilinen bir gerçek. Ancak son yapılan bir araştırma, bu durumun meyve ve sebzelerin diğer besinlere göre daha az kalori...
  5. Sinirlendiğiniz zaman domates yiyin!

Sinirlendiğiniz zaman domates yiyin!

domates Domatesin doğal bir sakinleştirici özelliği olduğunu açıklayan uzmanların konuyla ilgili yapmış oldukları açıklamaların detaylarını sizler için aktarıyorum Tabiat ana, şifa dağıtıyor. O mucizelerden birini de domates barındırıyor. Bol miktarda çinko içeren domatesin doğal sakinleştirici olduğu belirtiliyor. Uzmanlar, "Sinirlendiğiniz anda ilaç yerine 1 adet domates yiyin! diyor....

Sayfayı Paylaş