gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Ataol Behramoğlu - Yıkılma Sakın

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Ataol Behramoğlu - Yıkılma Sakın kötü şey uzakta olmak

dostlarından, sevdiğin kadından

yasaklanmak bütün yaşantılara

seni tamamlayan, arındıran

kapatıldığın dört duvar arasında

sağlıklı, genç bir adam olarak

neler gelmez ki insanın aklına

sevinçli, özgür günlere dair

kalmıştır yüzlerce yıl uzakta

onunla ilk kez öpüştüğün şehir

acı, zehir zemberek bir hüzün

kalbinden gırtlağına doğru yükselir

görüyorsun iste küçük adamları

köhnemiş silahlarıyla saldıran sana

kimi tutsak düşmüş kendi dünyasına

kimisi düpedüz halk düşmanı

diren öyleyse, diren, yılma

yürüt daha bir inatla kavganı

babeufu hatırla, nazım hikmeti

bir umut ateşi gibi parlayan zındanlarda

hatırla dankonun tutuşan kalbini

jkjaranlıkları yırtmak arzusuyla

ve faşizme karşı, zülme, zorbalığa

düşün açılar içinde vurusan kardeşleri

elbette vardır bir diyeceği, bir haberi

bir kaçağa çay sunan kurt kadınlarının

dağlar dilsizdir yalçın

Ataol Behramoğlu - Yıkılma Sakın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ataol Behramoğlu Şiir Dinletisi: İki Ağıt

Ataol Behramoğlu Şiir Dinletisi: İki Ağıt

iki ağıt ataol behramoğlu iki ağıt ataol behramoğlu şiirleri video Ataol Behramoğlu: Şiir Ahmet Kanneci: Gitar Ataol Behramoğlu yeni şiir kitabı “İki Ağıt”ta yer alan şiirlerini şiir severlere sunacak. İki bölümden oluşan “İki Ağıt”ın “Şili’ye Şiirler” başlıklı ilk bölümünde, Pablo Neruda-Salvador Allende- Victor Hara adlarının çevresinde Şili devrimi ve sonrasındaki trajedi işleniyor....
  2. Ataol Behramoğlu - Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var

Ataol Behramoğlu - Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var

ataol behramoğlu yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var atam behramoğlu yaşadığımdan öğrendiğim birşey var ataol yaşadıklarımdan birşey Ataol Behramoğlu - Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var yasadiklarimdan ogrendigim bir sey var: yasadin mi, yogunluguna yasayacaksin bir seyi sevgilin bitkin kalmali opulmekten sen bitkin dusmelisin koklamaktan bir cicegi insan saatlerce...
  3. Ataol Behramoğlu - Çok Sevdim Bir Zamanlar Seviyorum Yinede

Ataol Behramoğlu - Çok Sevdim Bir Zamanlar Seviyorum Yinede

Ataol Behramoğlu - Çok Sevdim Bir Zamanlar Seviyorum Yinede cok sevdim bir zamanlar, seviyorum yine de alip basimi gitmeyi yollar boyunca seyretmek bir bozkir aksamini camindan bir otobusun masal sehirlerini gecerken hizla cok sevdim bir zamanlar, seviyorum yine de urpertili, simsicak tenini kadinlarin salmak serin sulara govdemi dusup gitmek ardina siirin ve askin cok sevdim...
  4. sakız

sakız

Çiğnemekten zevk aldığımız sakızın aslında sağlığımıza da faydalı olduğunu biliyor muydunuz? “Sakız çiğnemek faydalı mı yoksa zararlı mı?” diye daha önce düşünmemiş olabilirsiniz. Hatta erkek çocuklarını “sakız çiğneme bıyıkların eğri çıkar” diye korkuturlardı eskiden. Oysa sakız endüstrisi o kadar gelişti ki marketlerde sakız reyonu gittikçe büyüyor. Artık çeşit çeşit sakız var. Aynı kahve...
  5. Fuat Saka

Fuat Saka

fuat saka nerede sahne alıyor fuat saka nerde çıkıyor MİNİ BİYOGRAFİ 1952 yılında doğmuş, çocukluğu Trabzon'da bol şarkılı, türkülü bir evde geçmiş, ilk müzik eğitimini yaylı tambur çalan babasından almıştı. Lise yıllarında Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne dışarıdan gelen arkadaşlarının ve Amerikalılar'ın yayın yaptığı Boztepe radyosunun etkisiyle Batı müziğine yöneldi: "Beatles'a,...

Sayfayı Paylaş