gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Atatürk’ün Eşitlik Anlayışı...

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

eşitlik ile ilgili sözler eşitlikle ilgili sözler atatürkün eşitlikle sözleri atatürk ün eşitlik ile sözleri Atatürk birgün dolmabahçe’den gizlice çikar Topkapi sarayi müzesine gelir. Müzeyi gezmek ister. Kendisini kapiciya tanitir, fakat kapici henüz saat 9 olmadi, memurlar da gelmedi Atatürk degil, kim olursan ol, bekleyeceksin der. Hiç süphe yokki , kapici atatürk'ü tanimamis ve birden fazla bu sözlere muhatap bulundugu için gelenin Atatürk olabilecegine inanmamistir. Fakat bu anekdotta mühim olan nokta Atatürk'ün kapicinin sert cevabi karsisinda israr etmeyerek ,bir kenara çekilip, saatin 9 olmasini ve memurlarin gelmesini beklemesidir.

2. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Paylaşım için sağol İşime yaradı
    Elinize sağlık :)

3. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler :)

4. EnCey

EnCey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    468
    Ödül Puanları:
    113
    İşte böyle mükemmel bir insan!! özlemle anıyoruz seni Atam..

Atatürk’ün Eşitlik Anlayışı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. reklam anlayışı

reklam anlayışı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Erdoğan'dan eğitimde eşitlik sözü

Erdoğan'dan eğitimde eşitlik sözü

Erdoğan'dan eğitimde eşitlik sözü Başbakan, yeni eğitim ve öğretim yılı nedeniyle düzenlenen törende konuştu. Erdoğan, eğitimde imkan eşitliğini sağlama konusunda söz verirken, yenilikleri anlattı. nkara'da yeni öğretim yılı açılış törenlerine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2008 yılı bütçesinden en fazla payı Milli Eğitim Bakanlığına vereceklerini söyledi. Başbakan Erdoğan,...
  3. Anlayış

Anlayış

Rüyada anlayisli oldugunu görmek çok iyidir. Gizli islerde uzagi görmege, bazi islerin sonunu görmege ve ileriyi kesfetmeye delalet eder. Kendisinin anlayisli ve uzagi görür oldugunu gören, bir takim gizli seyleri kesfeder. Rüyada ileriyi görüs, aynen tabir olunur.
  4. Atatürk’ün Eşitlik Anlayışı

Atatürk’ün Eşitlik Anlayışı

atatürk ve eşitlik atatürkün eşitlik anlayışı atatürkün modacısı ATATÜRK’ÜN EŞİTLİK ANLAYIŞI Çağdaş insan, görevlerini en verimli biçimde yürüten, mal ve hizmet üretmeyi insanlık onurunun gereği olarak gören, insanları mevkilerine göre değil hizmetlerine göre değerlendirebilen insandır. Atatürk yaşamı boyunca insanları bu esasa göre değerlendirmiş, görevini sorumluluk bilinciyle yürüten...
  5. Atatürk’ün Cumhuriyet Anlayışı

Atatürk’ün Cumhuriyet Anlayışı

Atatürk’ün ilkelerinden biri olan Cumhuriyetçilik devlet idaresinde millî egemenliği, millî iradeyi ve hür seçimi esas kabul eden ilkenin adıdır. Bu ilkenin yönetim biçimi ve siyasal rejim olarak ifadesi cumhuriyettir. Bu tarz yönetim, millî egemenlik kavramını en iyi temsil edecek, en iyi uygulatacak bir devlet şekli olup demokrasinin de en gelişmiş şeklidir. Dolayısıyla, lâiklik,...

Sayfayı Paylaş