gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Atatürk Genci misiniz?

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Türk olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorsanız, Hürriyet ve istiklal karakteriniz ise, Milletin ve büyük ecdadımızın en kıymetli mirasından olan istiklal aşkı ile yaratılmış bir kişi iseniz.
    Çocukluğunuzdan bu güne kadar ailevi, hususi ve resmi hayatınızın her safhasını yakından tanıyanlarca bu aşkınız biliniyorsa,
    Size göre bir milletle şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın yerleşmesi ve yaşaması mutlaka o milletin hürriyet ve istiklaline sahip olmasına bağlı ise,
    Buna çok ehemmiyet veriyor ve bu özelliklerin kendinizde varlığını iddia edebilmek için milletin de aynı özellikleri taşımasını şart ve esas biliyorsanız,
    Yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmanız gerekiyorsa,
    Milli bağımsızlık sizce bir hayat meselesi ise,
    Millet ve memleketin menfaatleri gerektirdiği takdirde insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet gereğinden olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ediyorsanız,
    Ancak milletimizi esir etmek isteyen herhangi bir milletin de bu arzusundan vazgeçinceye kadar amansız düşmanı iseniz,
    Birinci vazifenizin, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmek olduğuna inanıyorsanız,
    En olumsuz ahval ve şerâit içinde dahi, Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmak için göreve atılmaktan kaçınmayacak iseniz,
    Türk ulusunu muasır medeniyet seviyesi üzerine çıkartacak yol ve yöntemleri biliyorsanız,
    Hayatta en hakiki mürşit olarak akıl, bilim ve fen yolunuzu aydınlatıyorsa,
    Aklınız, sağlınız, iradeniz ve sevdikleriniz dışındaki hiç bir şeyi kaybetmekten korkmuyorsanız,
    Gerçekleştirmek istediğiniz hayaller başkalarına delilik gibi geliyorsa
    ? Türk olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorsanız,
    Hürriyet ve istiklal karakteriniz ise,
    Milletin ve büyük ecdadımızın en kıymetli mirasından olan istiklal aşkı ile yaratılmış bir kişi iseniz.
    Çocukluğunuzdan bu güne kadar ailevi, hususi ve resmi hayatınızın her safhasını yakından tanıyanlarca bu aşkınız biliniyorsa,
    Size göre bir milletle şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın yerleşmesi ve yaşaması mutlaka o milletin hürriyet ve istiklaline sahip olmasına bağlı ise,
    Buna çok ehemmiyet veriyor ve bu özelliklerin kendinizde varlığını iddia edebilmek için milletin de aynı özellikleri taşımasını şart ve esas biliyorsanız,
    Yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmanız gerekiyorsa,
    Milli bağımsızlık sizce bir hayat meselesi ise,
    Millet ve memleketin menfaatleri gerektirdiği takdirde insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet gereğinden olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ediyorsanız,
    Ancak milletimizi esir etmek isteyen herhangi bir milletin de bu arzusundan vazgeçinceye kadar amansız düşmanı iseniz,
    Birinci vazifenizin, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmek olduğuna inanıyorsanız,
    En olumsuz ahval ve şerâit içinde dahi, Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmak için göreve atılmaktan kaçınmayacak iseniz,
    Türk ulusunu muasır medeniyet seviyesi üzerine çıkartacak yol ve yöntemleri biliyorsanız,
    Hayatta en hakiki mürşit olarak akıl, bilim ve fen yolunuzu aydınlatıyorsa,
    Aklınız, sağlınız, iradeniz ve sevdikleriniz dışındaki hiç bir şeyi kaybetmekten korkmuyorsanız,
    Gerçekleştirmek istediğiniz hayaller başkalarına delilik gibi geliyorsa

Atatürk Genci misiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk!!!

Atatürk!!!

http://www.youtube.com/watch?v=mywhgfE-QtI
  2. Ben bir TÜRK Genciyim...

Ben bir TÜRK Genciyim...

Ben bir TÜRK Genciyim... Her filiz gibi, her fidan gibi beslendiğim bir toprak var.Türk Tarihi işte bu toprak.Ben Türk Tarihi'nde yetişiyorum.Kökleri sağlam yerde. Ben bir TÜRK Genciyim... Bakmayın yaşımın küçük olduğuna, yüreğim Tanrı Dağı kadardır benim.Sesim buralarda çıkmıyor ama bir Ötüken'e gidebilsem, kükrediğimde dağları bile sallarım. Ben bir TÜRK Genciyim... Ecdadım yelesi gür yağız...
  3. Hip-Hop genci oynatın

Hip-Hop genci oynatın

http://www.flashberk.net/external/flashanimasyon/1-hiphop.swf Animasyondaki genci mousenize tıklayarak oynatın güzel oynuyo:D
  4. Atatürkün sanata verdiği önemi kısaca açıklayabilir misiniz

Atatürkün sanata verdiği önemi kısaca açıklayabilir misiniz

Melekler merhaba. Öğretmen ödev olarak Atatürkün sanata verdiği önem hakkında araştırma yapmamızı ve kısaca bu önem hakkında açıklamalar yazmamızı istedi. Bana yardım edebilirmisiniz bu konuda ?
  5. Atatürk 1.68 mi ?

Atatürk 1.68 mi ?

Atatürkün boyunun 1.68 olduğunu biliyorum ama galiba doğru değilmiş. Hayır boyunun bu kadar önemi yok ki, önemli olan bu önemli şahsın boyutları.Ama yine de sormadan edemiyor insan 1.68 değilse kaçmış boyu ?

Sayfayı Paylaş