gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

atatürk 'ün en sevdiğiniz sözü?

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

çalışmadan yorulmadan atatürk atatürk antalya sözü atatürkün sözleri çalışmadan yorulmadan atatürkün antalya ile ilgili sözleri sözü Arkadaşlar yeni bir konu açıyorum. Atamızın en sevdiğiniz sözü sizin için hangisi? Kuşkusuz her sözü güzel ve anlamlı. Fakat insanın yaşamında hep beğendiği bir söz vardır işte ben de o yüzden bu sözleri paylaşmak istiyorum....

Atamızın en sevdiğiniz sözü hangisi ?

Benim için :Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene !

2. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

ey türk gençliği,birinci vazifen türk istiklalini,türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir... tüm sözleri güzel elbet,ama bu sözü seviyorum ben :)

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Ne mutlu Türküm diyene... Türklüğü ile övünene

4. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

fikirler,anlamsız,mantıksız boş sözlerle dolu olursa,o fikirler hastalıklıdır!!!!!!

(M.K.A)

5. destina_

destina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    “Şu veya bu yolda bir takım kimselere kendinizi beğendirme hevesine düşmeyiniz. Bunun hiçbir kıymeti ve önemi yoktur. Her zaman içinde bulunduğunuz durumu tetkik ediniz. En başta biraz feragat sahibi olmak lazımdır. Şunun veya bunun sizi yüzünüze karşı gereğinden çok övmesinden kuvvet almaya tenezzül etmeyiniz.
    Büyüklük odur ki hiç kimseye eğilmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için hakiki amaç ne ise onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Asla irkilmeyeceksin. Önüne sayısız engeller yığacaklardır. Kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. Ondan sonra da sana büyüksün derlerse bunu söyleyenlere güleceksin...”

...M.Kemal...

6. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

7. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden daha kolay yaşama yollarını alışkanlık haline getiren insanlar,önce haysiyetlerini sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdur M.Kemal Atatürk

8. BİTTERİM

BİTTERİM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    başarı,tüm ulusun azim ve inancıyla çabasını birleştirmesi sonucu kazanılabilir.M.KEMAL ATATÜRK
    Ben bu sözünü çok seviyorum:)

9. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    “SESSİZ,
    DURGUN
    BAŞI EĞİK KALMAYINIZ.
    UYANINIZ
    MİLLİ BAĞIMSIZLIĞIMIZI ÇİĞNİYORLAR
    HAKLARINIZI SAVUNMAK İÇİN BİRLEŞİNİZ
    DÜŞMANIN KARŞISINA DİKİLİNİZ.
    SESİNİZİ DUYURUNUZ,
    BÜTÜN DÜNYAYA;
    “BEN TÜRKÜM, BAĞIMSIZLIK BANA ATALARIMINDAN MİRAS KALDI,
    ONU SANA VERMEM” DİYE HAYKIRINIZ

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    Mayıs–1919 Havza

10. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Atatürk diyor ki ; Dünyanın bize hürmet göstermesini istiyorsak evvelâ bizim kendi benliğimize ve milliyetimize bu hürmeti hissen, fikren, fiilen, bütün iş ve hareketlerimizle gösterelim; bilelim ki millî benliğini bulmayan milletler başka milletlerin avıdır...
    1923

11. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat TÜRKİYE CUMHURİYETİ ebediyen yaşayacaktır....MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

12. ece_ece

ece_ece Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hattı müdafa yoktur sattı müdafa vardır o sath bütün vatandır !

M.Kemal.ATATÜRK

13. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Ata'm diyor ki ;

Türk ordulari, tarihte benzeri görülmemis kahramanliklar, fedakârliklar göstermistir.

Bu memleket tarihte Türk'tü, halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yasayacaktir.

14. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Atatürk diyor ki ; İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... ikinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

15. gizemlisu

gizemlisu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği "hükümetin mesuliyetine ortak" sayılır.

Mustafa Kemal Atatürk

atatürk 'ün en sevdiğiniz sözü? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk´ün önsezılerı :

Atatürk´ün önsezılerı :

ATATÜRK´ÜN ÖNSEZıLERı : "Bunlar bir gün olacaktır...Görürsünüz,işitisiniz..." Prof.Dr.Afet ınan "Atatürk hakkında hatıra ve belgeler" adlı kitabında ilginç bir hatırasını naklediyor. Atatürk 09 ocak 1936 Perşembe günü, dil ve tarih coğrafya fakültesi´nin açılış dersinde okuması için afet ınan´a : "tarih belgelerinin ilerideki keşifleri buna dayanacaktır.Her tarihi...
  2. Atatürk ' ün Ölürken Söylediği Son Söz...

Atatürk ' ün Ölürken Söylediği Son Söz...

ATATÜRK'ÜN SON SÖZLERİ Her insanın karşılaşacağı ölüm gerçeğinin son saniyeleri geldiğinde, o sırada yanında bulunanlardan Dr. Neşet Ömer bey “Dilinizi göreyim efendim. Lütfen dilinizi dışarıya doğru çıkartın” diye telaşlanırken, Atatürk, Dr. Neşet Ömer beye bakarak “VE ALEYKÜMÜSSELAM” diyerek gözlerini kapatmıştır. (Kılıç Ali’nin Anıları Sh 659. Hulusi TURGUT) Peki, o sırada Atatürk’ün...
  3. atatürkün sevdiği şarkıların sözlerini ve hangi dönemde nerede yazıldı

atatürkün sevdiği şarkıların sözlerini ve hangi dönemde nerede yazıldı

şarkıların sözleri ve hangi dönemde nerede yazıldı
  4. Atatürkün Sevdiği Şarkıların Sözleri

Atatürkün Sevdiği Şarkıların Sözleri

Atatürkün Sevdiği Şarkıların Sözleri neydi arkadaşlar lütfen biliyorsanız atamızın sevdiği şarkıların sözlerini bu sayfaya yazın.
  5. En Güzel Atatürk Sözleri

En Güzel Atatürk Sözleri

Atatürk sözleri, Atatürk mesajları, anlamlı Atatürk sözleri, Atatürkün söylediği sözler Mustafa Kemal Atatürk'ün söylemiş olduğu anlamlı güzel sözleri sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz. Her bir sözünün anlamının ve değerinin paha biçilemez olduğu Atatürk sözleri sizlerle... Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz. Ne kadar zengin ve...

Sayfayı Paylaş