gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ateşlenen Çocuğa Ne Yapmak Lazım?

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ateşlenen çocuk, ne yapmalı, ne yapmamalı, dikkat edilmesi gerekenler, öneriler ile ilgili bilgiler burada melekler

Sevgili melekler,
    Çocuklarımızda en sık görülen sorunlardan biri ateşlenmedir.Çocukluk dönemi boyunca da sık sık karşı karşıya kalacağımız bu durum,bazı önemli noktalara dikkat edildiği taktirde kolaylıkla atlatılabilecek bir problemdir.Öncelik olarak bilmemiz gereken de ateşli çocuğa nasıl müdahale edilmesi gerektiğidir.

- Çocuğun bulunduğu ortam serinletilmeli, 21-22 derecede tutulmalı.

-Çocuğun üzerinde hafif ve gevşek giysiler olmalı.

-Islak bezlerle kompres yaparak vücut serinletilmeli.

-Ateş, vücutta sıvı kaybına yol açar; bu nedenle bol sıvı verilmeli. Örneğin; su, meyve suyu, çorba, bitki çayları gibi.

-Doktorun önerdiği ateş düşürücü şuruplar çocuğun yaşına ve kilosuna uygun olarak verilebilir.

-Ilık su ile banyo yaptırılmalı.

-Çok yüksek ateşi olan çocuğun elleri ayakları soğuk olabilir. Bu durumda anne-babalar ateşi olmadığını düşünerek yanılabilir. Ateş, mutlaka derece ile ölçülmeli.

Bunları asla yapmayın

- Ağır karaciğer hasarına yol açabileceğinden dolayı çocuklarda ateşli hastalık sırasında aspirin ateş düşürücü olarak verilmemeli.

-Alkol veya sirke sürmek yanlış bir uygulama. O an için ateşi düşürebilir ama alkol damarları genişletip daraltacağı için ateşin daha da yükselmesine yol açabilir.

-Müdahale ederken çocuk ağlatılmamalı. Ateşi daha fazla çıkabilir.

-Üstüne kalın giysiler giydirilmemeli. Bu, vücudun ısısını daha da yükseltir.

Ateşlenen Çocuğa Ne Yapmak Lazım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Simdi ne yapmak lazim

Simdi ne yapmak lazim

Bu msj ı aldıysan bana hayransın Umrunda degilse beni seviyorsun Cevap verirsen bensiz yapamıorsun Cevap vermezsen bana AşIkSıN Bakalım şimdi ne yapacaksın?.. :hmm: sevgi.us
  2. Kolikli Bebeğe Ne Yapmak Lazım?

Kolikli Bebeğe Ne Yapmak Lazım?

kolikli bebek, ne yapmak lazım, öneriler, tavsiyeler, tedavisi, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Eğer bebeğinizde kolik varsa ,uzmanların tavsiye ettiği aşağıda ki maddeleri dikkatle inceleyin.. * Bebek anne sütü alıyorsa kesmeyin. * Eğer bebeğinizin ekstra kaloriye ihtiyacı varsa doktorunuzla konuşup sütünüzü arttırmak için ne yapacağınızı...
  3. Balık zehirlenmelerinde ne yapmak lazım ?

Balık zehirlenmelerinde ne yapmak lazım ?

Selamlar. Balığı çok seviyor ve çok tüketiyoruz. Bazen eşim kendi de tutuyor ama bazen korkuyorum.Her gödüğümüz yerden balık alıyoruz birgün bayatına denk gelip zehirlenirsek diye. Sorum şu olacak size: balık zehirlenmeleri nasıl anlaşılır? Böyle durumlarda ne yapmak gerekir ?
  4. çocuk para yutarsa ilkyardım ne yapmak lazım ?

çocuk para yutarsa ilkyardım ne yapmak lazım ?

Bir arkadaşımın çocuğu geçenlerde para yutmuş, apar topar hastaneye götürmüşler. Hastanede kakasıyla birlikte çıkmış. Allahtan kötü birşey olmamış. Benim sormak istediğim para yutan çocuğa ne yapmak, nasıl ilkyardım uygulamak lazım ?
  5. Oto koltuğumuz çocuğumuzu çok terletiyor ne yapmak lazım ?

Oto koltuğumuz çocuğumuzu çok terletiyor ne yapmak lazım ?

merhaba . 2 yaşında bir çocuğumuz var ve oto koltuğundna kalktığında su içinde oluyor. Üstelik havlu kılıfını da almıştık, kullanıyoruz. Ne yapmak gerek , sizde oluyor mu böyle sorun? :S

Sayfayı Paylaş