Avakadonun faydaları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

 1. avakadonun faydaları avakado avakadonun faydalari avakadodan neler yapılır
  Ömrüm boyunca hiç yemedim:Dyiyenede mani olmadım:D:DTadının kiviyi andırdığını söylüyor.Bakalım bu tropik meyvenin ne gibi faydaları varmış:)
  [​IMG]


  Avokadodaki 14 mineral hücreleri yeniliyor.

  * Avokadoda bulunan 14 mineral hücre yenilenmesini sağlamakta. Dolayısıyla yaşlanmaya neden olan zararlı toksinleri vücuttan atarak yaşlanmayı yavaşlatmakta ve cildi yıllara karşı korumaktadır.
  * Avokado % 30 oranında barındırdığı doymamış yağ miktarı nedeniyle vücuttaki kolestrolün artmasını önler. Kalp ve damar hastalıklarında doğal bir şifa kaynağıdır. Ülser üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir.
  * Avokadonun içinde A, B1, B2, B3, B6, C, E, K vitaminleri, fosfor, magnezyum, demir, potasyum, kalsiyum ve çinko gibi mineraller bulunmaktadır.

  [​IMG]

  * Aynı zamanda mutluluk hormonu olan seratoninden ötürü ruh sağlığımıza da en az beden sağlığımıza olduğu kadar faydalıdır. İçerdiği yüksek potasyum dinçlik verir ve insanı depresyona sokan uyuşukluluk ve rehaveti üzerinden atar.
  * Bağışıklık sistemimizi güçlendiren, kandaki alkalin dengesini koruyan ve kandaki kırmızı kan hücrelerini yapan avakado aynı zamanda bir demir kaynağıdır.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. hamilelikte avakadonun faydaları

  ,
 2. avakodonun faydalari hamilelikte

  ,
 3. avakadonun hamilelere faydalari