Avakadonun faydaları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Kayıt: 18 Ekim 2008

avakadonun faydaları avakado avakadonun faydalari avakadodan neler yapılır Ömrüm boyunca hiç yemedim:Dyiyenede mani olmadım:D:DTadının kiviyi andırdığını söylüyor.Bakalım bu tropik meyvenin ne gibi faydaları varmış:)

Avokadodaki 14 mineral hücreleri yeniliyor.

* Avokadoda bulunan 14 mineral hücre yenilenmesini sağlamakta. Dolayısıyla yaşlanmaya neden olan zararlı toksinleri vücuttan atarak yaşlanmayı yavaşlatmakta ve cildi yıllara karşı korumaktadır.
    * Avokado % 30 oranında barındırdığı doymamış yağ miktarı nedeniyle vücuttaki kolestrolün artmasını önler. Kalp ve damar hastalıklarında doğal bir şifa kaynağıdır. Ülser üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir.
    * Avokadonun içinde A, B1, B2, B3, B6, C, E, K vitaminleri, fosfor, magnezyum, demir, potasyum, kalsiyum ve çinko gibi mineraller bulunmaktadır.

* Aynı zamanda mutluluk hormonu olan seratoninden ötürü ruh sağlığımıza da en az beden sağlığımıza olduğu kadar faydalıdır. İçerdiği yüksek potasyum dinçlik verir ve insanı depresyona sokan uyuşukluluk ve rehaveti üzerinden atar.
    * Bağışıklık sistemimizi güçlendiren, kandaki alkalin dengesini koruyan ve kandaki kırmızı kan hücrelerini yapan avakado aynı zamanda bir demir kaynağıdır.

Avakadonun faydaları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Avakado ve Faydaları

hamilelikte avakado yemek avakado nasıl olgunlaşır nasıl yetiştirilir avukado çekirdeği yenir Avakado' nun Tarihçesi Avakadonun anavatanı Meksika, Guetemala ve Güney Amerika'nın kuzey sahillerinde yetişir. Günümüzde ülkemizin güney sahillerinde de yetiştirilmektedir. Avokado kabuğu yeşil, yenen kısımları beyaz, iri çekirdekli bir meyvedir. Avokado toplandıktan sonra tam olarak...
  2. Avakado- Avakadonu Faydaları

avakado faydaları avakadonun faydaları avakadonun cilde nelerdir avakado nelerdir Avakado diyince aklıma altınsarısı kumu olan bir deniz manzarası geliyor... Avakadoyu pek sevmiyorum ama çok faydalı bir meyve... Avokado Anavatanı Orta Amerika olan avokado meyvesi ülkemizin Adana Antalya Alanya gibi güney illerinde yetişir. Meyvelerinin etli kısımlarında sabit yağ potasyum ve A D E...
  3. Avakado yağı

avakado yağının faydaları avakado yağı Avakado yağınedir?Nerelerde kullanılır hangi hastalıkların tedavisinde etkilidir gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız sizler için sunduğum aşağıdaki bilgileri incelemeniz yeterli=) Faydaları : Cilt bakımında kullanılır. Kas gevşeticidir. Selülitte etkilidir. Böbrek kumunun dökülmesinde ve taşların düşürülmesinde faydalıdır. Kullanım şekli :...
  4. Avakado Nasıl Yenir Ve Faydaları Nelerdir?

avakado nasıl yenir avakado nasıl yenir video nedir Dün marketten avakado aldım fakat daha önce hiç yemediğim için nasıl yenildiğini bilmiyorum ve netten biraz araştırdım... Belki aranızda benim gibi avakadonun nasıl yenileceğini bilmeyenleriniz vardır... Buyrun ozaman avakadonun faydaları nelerdir ve nasıl yenilir? Avokado, kabuğu yeşil, yenen kısımları beyaz, iri çekirdekli bir...
  5. Avakado Yemenin Faydaları

Avakado Yemenin Faydaları nelerdir babam çok Avakado Yiyor acaba faydalımı ki fazlasından bahsediyorum ama :)

Sayfayı Paylaş