gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ay Da, GÜneŞ’te AygÜneŞ’te GÖrdÜm

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

AY DA, GÜNEŞ’TE AYGÜNEŞ’TE GÖRDÜM AY DA, GÜNEŞ’TE AYGÜNEŞ’TE GÖRDÜM
    ATATÜRK’Ü GÖRDÜM; MUSTAFA KEMALDE

Atatürk’ü gördüm, Atatürk’ü Mustafa Kemalde
    Mustafa Kemal, Yılmaz’ın eli, Mustafa Kemalde
    Saçları, ak, masmavi gözleri, yürüyor enginlerde
    Mustafa Kemal, içimizden biri, daima sinemizde

Ulu Çınarın, gölgesinde büyür, serpilir nesilleri.
    Atatürk’ün izi, Mustafa Kemallerin hep ayni izi
    Mustafa Kemal’in eli, dudağında koca tepedeydi
    Tarihimize yazdık silinmezcesine, sinemizede seni

Mustafa Kemal, Yılmaz, yılmaz Atatürk’ün gençliği
    Duysun Dünya, Atatürk’ün, izinde, Ey! Türk Gençliği
    Mustafa Kemal, Aydın, umurluda, Atatürk, umurluda.
    Üç demet şiir, umurlu çiçeklerini, okuyun bir solukta

Ay Da, GÜneŞ’te AygÜneŞ’te GÖrdÜm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aylara Göre Kişiliğiniz...

Aylara Göre Kişiliğiniz...

OCAK=Hırslı ve ciddi kişilik.Öğrenmeyi ve öğretmeyi sever.İnsanların zaaflarını ortaya çıkarmaktan hoşlanır.Çok eleştirir.Akıllı ve programı planlıdır.Çok çalışır ve üretkendirç.Duyarlı ve derin hisleri olan biridir.İnsanı nasıl mutlu edeceğini iyi bilir.Çocukları sever,evcil ve sadık bir eş olur,sıkılgan yapılıdır. ŞUBAT=Somut şeylere önem verir.Sessi,utangaç ve ağır kanlıdır.Kendine güveni...
  2. Aylara Göre Bebek Gelişimi

Aylara Göre Bebek Gelişimi

aylara göre bebek kilosu aylara göre bebek boy kilo gelişimi bebeklerde kilo alımı kilosu doğum kilosuna gelişimi 1. Ay: • Yeni doğanın hareket yetenekleri fazla etkileyici değildir. Çocuğun ilk kazandığı yeteneğin başını kaldırmak olduğu, bunun ardından el ve kollarını kullanabildiği, nihayet ayak ve bacaklarını kullanmaya başladığı görülmüştür. • Çenesini kaldırabilir • 19-20 cm....
  3. Aylara göre çim bakımı

Aylara göre çim bakımı

Sizlere ne kadar kolay, pratik ve sorunsuz yöntem olan rulo çim sistemi ile istediğininiz yeri çimlerdirmiş olsanız bile, çimin istenilen alanda uzun ömürlü olması için bakımını iyi yapmalısınız. Ocak Ocak ayında büyük ağaçlardan dökülen yapraklar varsa temizlemektir. Bu yağışlı ve çoğunlukla soğuk dönemde pek fazla bir iş yoktur. Şubat Ilıman bölgelerde çim...
  4. Aylara göre Kisilik

Aylara göre Kisilik

AYLARA GÖRE KİŞİLİKLER OCAK Hirsli ve ciddi kisilik Ogrenmeyi ve ogretmeyi sever Insanlarin zaaflarini ortaya cikarmayi sever ...Cok elestirir Akilli ve planli programlidir Cok calisir ve uretkendir Duyarli ve derin hisleri olan biridir Insani nasil mutlu edecegini bilir Asiri dikkatlidir Bunyesi kuvvetlidir Zor heyecanlanir Romantiktir ama askini ifade etmekte zorlanir...
  5. Aylara göre kişiliğimiz

Aylara göre kişiliğimiz

Aylara göre kişilik aylara göre kişilik özellikleri.Meleklerim ben bu ayda doğdum aceba nasıl biriyim diye merak ettim belki benim gibi merak edenler vardır diye böyel bi konu açtım OCAK AYINDA DOĞANLAR Hırslı ve ciddi kişilik Öğrenmeyi ve öğretmeyi sever İnsanların zaaflarını ortaya çıkarmayı sever Çok eleştirir Akıllı ve planlı programlıdır Çok çalışır ve üretkendir Duyarlı ve derin...

Sayfayı Paylaş