gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ayasofya Müzesi Kimin Zamanında Türklerin Eline Geçmiştir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ayasofya Müzesi Kimin Zamanında Türklerin Eline Geçmiştir konusunda bana yardımcı olacak bir melek arıyorum. Tşk.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Ayasofya müzesi Fatih Sultan Mehmet Han zamanında İstanbul'un fethiyle birlikte Türklerinb eline geçmiştir :) Bu muhteşem yapıyla ilgili olarak forumumuzda bulunan DaVinci 'nin Şifreleri Ayasofya'da adlı konumuzu da incelemenizi tavsiye ederiz :)

Ayasofya Müzesi Kimin Zamanında Türklerin Eline Geçmiştir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kargo - Bir Zamanlar (Gece ile Günü Ayıran)

Kargo - Bir Zamanlar (Gece ile Günü Ayıran)

Yağmurlu bir gecede caddeler çok renksiz Bir perde aralandı Gölgen sokağa sızdı Bir fahişe köşede cöpçüye gülümsüyor Yaşlı bir pianist tramvayı bekliyor Gölgen beni izliyor... Bir zaman bir mekan geceyle günü ayıran Ne varsa benden kalsın gerimde Kitaplarım, loş odam,kaçmalı bilinmeyene Gölgen beni izliyor...
  2. Türk El Sanatları.

Türk El Sanatları.

Türk El Sanatları. Türk el sanatlarının kökleri çok eskilere dayanmaktadır Anadolu’da yaşamış pek çok uygarlığın kültürü, Türkler’in yerleşmesinden sonra yeni bir sentez içinde varlıklarını sürdürmüşlerdir. Bu nedenle Türk el sanatlarının kökleri çok eskilere dayanmakta ve sosyokültürel açıdan önem taşımaktadır. Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının, resmi ve özel kuruluşların ve ilgili...
  3. Avrupa Türklerle dalga geçti

Avrupa Türklerle dalga geçti

Avrupa Türklerle dalga geçmeye başladı. Hatta bazı gazeteler işi iyice abarttı Türkiye'yi fena ti'ye aldı! Avrupa Adalet Divanı’nın Türk işadamlarının Avrupa Birliği içinde vizesiz serbest dolaşımına izin veren kararı Avrupa’da espri konusu oldu. Hollanda Radyosu, Türkiye’nin nüfusuna atfen, “Yakında 70 milyon Türk işadamı Avrupa’ya gelecek” dedi. Avrupa Adalet Divanı’nın kararının...
  4. Türk" kimdir ? (Atatürk'ün el yazısıyla)

Türk" kimdir ? (Atatürk'ün el yazısıyla)

atatürkün öz geçmişi türk kimdir atatürk atatürkün özgeçmişi atatürk türk kimdir ün öz geçmişi Türk" kimdir ? (Atatürk'ün el yazısıyla) "Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümid etmediği bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. Bu sahne 7 bin senelik, en aşağı, bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgarları ile sallandı; beşiğin içindeki çocuk...

Sayfayı Paylaş