Ayet-i Kerime'den mesaj almak isterseniz buraya.

Bugünde kendim için yaptım. hayırlı olur İnşallah..
Sebe Suresi 22-31 ayetler Çıktı:Sebe’ (Seba), Yemen’de bulunan bir bölgenin ya da bir kabilenin adıdır. Sûrede başlıca müşriklerin ahireti inkâr etmeleri, Davûd ve Süleyman Peygamberlerin kıssaları ve müşriklerin Hz. Muhammed’in peygamberliği hakkındaki bazı şüpheleri konu edilmektedir.

22- De ki: "Allah'ın dışında (tanrı diye) öne sürdüklerinizi çağırın. Onların göklerde ve yerde bir zerre ağırlığınca bile (hiçbir şeye) güçleri yetmez; onların bu ikisinde hiçbir ortaklığı olmadığı gibi, O'nun bunlardan hiçbir destekçi olanı da yoktur.
23- O'nun Katında izin verdiğinin dışında (hiç kimsenin) şefaati yarar sağlamaz. En sonunda kalplerinden korku giderilince (birbirlerine "Rabbiniz ne buyurdu?" derler, "Hak olanı" derler. O, çok Yücedir, çok büyüktür.
24- De ki: "Sizi göklerden ve yerden rızıklandıran kim?" De ki: " Allah, gerçekten ya biz, ya da siz herhalde bir hidayet üzerindeyiz veya apaçık bir sapıklıkta."
25- De ki: "Siz, bizim işlemiş bulunduğumuz suçtan sorulacak değilsiniz ve biz de sizin yapmakta olduklarınızdan sorulacak değiliz."
26- De ki: "Rabbimiz (kıyamet günü) bizi birarada toplayacak, sonra da hak ile aramızı ayıracaktır. O, (gerçek hükmünü vererek hak ile batılın arasını) açandır, (herşeyi hakkıyla) bilendir."
27- De ki: "O'na (kulluk etmede) eklemekte olduğunuz ortakları bana gösterin. Asla (onlar ona gerçek ortak olamazlar); hayır, O, güçlü ve üstün olan, hüküm ve hikmet sahibi olan Allah'tır."
28- Biz seni ancak bütün insanlara bir müjde verici ve uyarıcı olarak gönderdik. Ancak insanların çoğu bilmiyorlar.
29- Onlar: "Eğer doğru sözlü iseniz, bu va'd(ettiğiniz azap) ne zamanmış?" derler.
30- De ki: "Sizin için belirlenmiş bir gün vardır ki, ondan ne bir an ertelenebilirsiniz, ne de (bir an) öne alınabilirsiniz.
31- İnkar edenler dedi ki: "Biz kesin olarak, ne bu Kur'an'a inanırız, ne ondan önceki (indirile)ne." Sen o zulmedenleri, Rableri huzurunda tutuklanmış olarak görsen; sözü (suçlamaları) birbirlerine karşı evirip-çevirir (birbirlerine yöneltirler). Za'fa uğratılan (müstaz'af)lar, büyüklük taslayanlara derler ki: "Eğer sizler olmasaydınız, gerçekten bizler mü'min (kimse)ler olurduk."

NOT: Lütfen bu bölümü falla felan karıştırmayın. Bu tamamen ayrı bir şey. [/QUOTE]

böyle yazmışsınız ama yaptığınızın başka bir açıklaması yok, bu bence fala bakmaktır ben tarota, kahveye, yok çaya yok suya yani fal bakma olayına hiç inanmıyorum hem dinimizce yasak hemde gaybı sadece Allah bilir ama bakanlarada baktıranlarada karışamam kendileri bilirler ama bu yaptığınız bence hiç hoş değil lütfen bu fal bakma işine dinimizin kutsal kitabı Kuranı Kerimi karıştırmayın

NOT: Lütfen bu bölümü falla felan karıştırmayın. Bu tamamen ayrı bir şey.

böyle yazmışsınız ama yaptığınızın başka bir açıklaması yok, bu bence fala bakmaktır ben tarota, kahveye, yok çaya yok suya yani fal bakma olayına hiç inanmıyorum hem dinimizce yasak hemde gaybı sadece Allah bilir ama bakanlarada baktıranlarada karışamam kendileri bilirler ama bu yaptığınız bence hiç hoş değil lütfen bu fal bakma işine dinimizin kutsal kitabı Kuranı Kerimi karıştırmayın[/QUOTE]

YORUM YAPILMIYOR, GELECEKLE İLGİLİ VAATTE BULUNULMUYOR. BUNUN NERESİ FAL ANLAMIYORUM... BİR RAKAM TUTUYORSUNUZ ÇIKAN AYETTEN NE HİSSDİYORSUNUZ NE MESAJ ALIYORSUNUZ BUNU DÜŞÜNÜN DİYORUZ..

AKLI BAŞKA YERLERE ÇALIŞAN İNSANLARA ELBETTE DİYECEK SÖZÜMÜZ YOK.

YORUM YAPILMIYOR, GELECEKLE İLGİLİ VAATTE BULUNULMUYOR. BUNUN NERESİ FAL ANLAMIYORUM... BİR RAKAM TUTUYORSUNUZ ÇIKAN AYETTEN NE HİSSDİYORSUNUZ NE MESAJ ALIYORSUNUZ BUNU DÜŞÜNÜN DİYORUZ..

AKLI BAŞKA YERLERE ÇALIŞAN İNSANLARA ELBETTE DİYECEK SÖZÜMÜZ YOK.[/QUOTE]

sizinle hangi şeyler faldır yada değildir diye bir tartışmaya girmeyeceğim ama yaptığınız fala bakmaktır ve Kuranı böyle bir işe, adına her ne diyorsanız siz, karıştırmak doğru değil

ve yazdıklarımdan aklımın başka yerlere çalıştığını nasıl çıkardınız anlamadım, nereye çalışıyormuş benim aklım

AKLI BAŞKA YERLERE ÇALIŞAN İNSANLARA ELBETTE DİYECEK SÖZÜMÜZ YOK.

sizinle hangi şeyler faldır yada değildir diye bir tartışmaya girmeyeceğim ama yaptığınız fala bakmaktır ve Kuranı böyle bir işe, adına her ne diyorsanız siz, karıştırmak doğru değil

ve yazdıklarımdan aklımın başka yerlere çalıştığını nasıl çıkardınız anlamadım, nereye çalışıyormuş benim aklım[/QUOTE]

sabaha kadar bunu sizle tartışacak değilim. yazmazsınız olur biter... Herkesin anlayacak bir kapasitesi var...

bakın ben size saygılı bi şekilde yaptığınızın doğru olmadığını yazdım ama siz yok aklım başka yere çalışıyormuş yok anlayış kabiliyetim azmış, yazmazmışım olur bitermiş gibi saygısızca laflar ediyorsunuz sanırım damarınıza bastım... ve neden yazmayayım burası sadece size özel bir site değil herkes özgürce saygılı bir şekilde fikrini beyan edebilir üstelik anlayış kapasitem, zekam ve aklım Allaha şükür fazlasıyla yerinde ama sizin anlatacak kabiliyetiniz yoksa buna bi şey diyemem

üstelik sizinle bu konuyu tartışmak istemediğimi sizden önce ben yazmıştım ama tartışma yaratacak uslubunuzla cevaplar yazan sizsiniz

bakın ben size saygılı bi şekilde yaptığınızın doğru olmadığını yazdım ama siz yok aklım başka yere çalışıyormuş yok anlayış kabiliyetim azmış, yazmazmışım olur bitermiş gibi saygısızca laflar ediyorsunuz sanırım damarınıza bastım... ve neden yazmayayım burası sadece size özel bir site değil herkes özgürce saygılı bir şekilde fikrini beyan edebilir üstelik anlayış kapasitem, zekam ve aklım Allaha şükür fazlasıyla yerinde ama sizin anlatacak kabiliyetiniz yoksa buna bi şey diyemem

üstelik sizinle bu konuyu tartışmak istemediğimi sizden önce ben yazmıştım ama tartışma yaratacak uslubunuzla cevaplar yazan sizsiniz

Hala aynı yerdesiniz... Fikrinizi ve zikrinizi anladım..
Konu devam edecektir. Bilginize..

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Bugün kendim için açtığım sayfada nisa suresi 4 ve 11 ayetler çıktı.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]4 - Kadınlara mehirlerini gönül hoşluğuyla verin. Eğer onlar gönül rızasıyla size bir şey bağışlarlarsa onu afiyetle yiyin. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]5 - Allah'ın, sizi başına diktiği mallarınızı aklı ermezlere vermeyin; o mallarla onları besleyin, giydirin ve onlara güzel söz söyleyin.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]6 - Evlenme çağına gelinceye kadar yetimleri gözetip deneyin. Onların akılca olgunlaştıklarını görürseniz, mallarını kendilerine teslim edin. "Büyüyecekler de mallarına sahip olacaklar" endişesiyle onları israf ederek, tez elden yemeyin. Zengin olan, onların malını yemekten çekinsin. Fakir olan ise, meşrû sûrette yesin. Mallarını kendilerine verdiğiniz zaman, bunu şahitler karşısında yapın. Hesap görücü olarak Allah yeter. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]7 - Ana, baba ve akrabaların miras olarak bıraktıklarında erkeklerin hissesi vardır. Kadınların da ana, baba ve akrabaların bıraktıklarında hisseleri vardır. Bunlar, az olsun çok olsun, farz kılınmış bir hissedir. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]8 - Paylaşma sırasında akrabalar, öksüzler, yoksullar hazır bulunurlarsa, onlara da bir şey verin ve onlara güzelce sözler söyleyerek gönüllerini alın.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]9 - Kendileri, geriye zayıf çocuklar bıraktıkları takdirde, onların geleceğinden endişe duyacak olanlar, (yetimler hakkında da aynı) endişeyi duysunlar, Allah'dan sakınsınlar ve doğru söz söylesinler. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]10 - Yetimlerin mallarını haksız yere yiyenler, muhakkak ki karınlarını ateşle doldurmuş olurlar ve cehennemi boylarlar. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]11 - Allah size evlatlarınızın miras taksimini şöyle emrediyor: Çocuklarınızda, erkeğe iki kadın payı kadar, eğer hepsi kadın olmak üzere ikiden de fazla iseler, bunlara mirasın üçte ikisi ve eğer bir tek kadın ise o zaman ona malın yarısı vardır. Eğer ölen, ana ve baba ile birlikte çocuklar da bırakmışsa ana babanın her birine ölenin terekesinden altıda bir; şâyet ölenin çocuğu yok da, mirasçı olarak ana ve babası kalmışsa, ananın payı üçte birdir. Eğer ölenin kardeşleri varsa terekenin altıda biri ananındır. Bu paylar, ölenin borçları ödenip, vasiyeti de yerine getirildikten sonra hak sahiplerine verilir. Baba ve çocuklardan, hangisinin size fayda bakımından daha yakın olduğunu, siz bilmezsiniz. Bütün bunlar Allah tarafından farz kılınmıştır. Şüphesiz Allah alîmdir, hakîmdir. [/FONT]

Geri