gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

Ayetel kursi ve anlamı(açıklaması)

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

ayetel kürsi anlamı ayetel kürsi ve anlamı açıklaması kürsünün açıklaması ve
    "Bismillâahi'r -rahmâani'r-rahıym
    Allâahü lâaa ilâahe illâa hüvel hayyul kayyüum
    Lâa te'huzühüü sinetüv velâa nevm
    Le hüü mâa fissemâavâati ve mâa fil ard
    Men zellezii yeşfeu ındehüü illâa bi iznih
    Ya'lemü mâa beyne eydiyhim vemâa halfehüm
    Velâa yühıytuune bişey im min ılmihii illâa bi mâa şâaaae
    Vesia kürsiyyühüs semâavâati vel erda
    Velâa yeüüdühüü hıfzuhümâa
    Ve hüvel aliyyül azıym."

Meali:

"Allâh odur ki, kendiden başka ilah yoktur. O hay ve kayyumdur. Kendisini ne uyku yakalar ne de uyuklama... Semâvat ve arzda bulunanların hepsi onundur. Onun izni olmadan katında hiçbir kimse şefaat edemez. O kullarının yapmakta olduklarını ve önceden yaptıklarını bilir. Onun ilminden ancak dilediklerini kavrayabilirler. Onun kürsisi gökleri ve yeri kucaklayacak kadar vâsi'dir. Bunları muhafaza ona ağır da gelmez. O, çok yüce, çok büyüktür."

2. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Ayetel kursi ve anlamı(açıklaması)
    Emeğine sağlık... Sürenin kendi kadar anlamıda güzelmiş. artık okurken ne dediğimide anlayacağım... Paylaşım için teşekkürler..

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ayetel kursi ve anlamı(açıklaması)

emeğine sağlık

Ayetel kursi ve anlamı(açıklaması) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yol Yürümeyle Borç Ödemeyle Biter Atasözünün Anlamı ve Açıklaması

Yol Yürümeyle Borç Ödemeyle Biter Atasözünün Anlamı ve Açıklaması

Yol Yürümeyle Borç Ödemeyle Biter Atasözünün Anlamı ve Açıklaması hakkında yardım bekliyorum teşekkürler.
  2. Ayetel Kürsi Duasının Fazileti ve Anlamı

Ayetel Kürsi Duasının Fazileti ve Anlamı

Ayetel Kürsi Duası Fazileti Nedir Ayetel Kürsi Duasının Fazileti ve Anlamı Merhaba SEvgili Melek'ler ve bizden Ayetel Kürsi duasının fazileti hakknıda bilgi isteyen siz sevgili misafirler, bu yazımızda sizler için Ayetel Kürsi duasının fazileti ve anlamı hakkında ilgili tüm bilgileri aktarıyoruz. Bakara sûresi içinde bir âyet vardır ki, O, Kur’ân âyetlerinin reisidir. O, bir evde...
  3. Cennetin Kapısını Açmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması

Cennetin Kapısını Açmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması

Cennetin Kapısını Açmak Deyimi Anlamı Nedir Cennetin Kapısını Açmak Deyim Açıklaması Sevgili melekler, en son sizlerle paylaştığımız cendereye sokmak deyiminin anlamının ardından bu sayfada da Cennetin Kapısını Açmak Deyim Açıklaması ile sizlerleyiz... Cennetin Kapısını Açmak; Büyük bir iyilik yaparak sevap kazanmak. ''Sokaktaki çocuğa verdiği bir dilim ekmekle cennetin kapısını...
  4. Hamile anne adayları Benim niyetime 1er Ayetel kursi okuyabilirmisiniz

Hamile anne adayları Benim niyetime 1er Ayetel kursi okuyabilirmisiniz

Merhaba kardeşlerim benim ismim gülşah 1 yıllık evliyim hiç korunmamamıza rağmen 1 yıldan beri çocuk sahibi olamadık sizlerden özürdileyerek bir ricam olucak hamile olan anne adayları benim çocuk sahibi olabilmem niyetine 1er Ayetel kursi okuyabilirmisiniz 41 hamile kardeşimizin okuması gerekiyordu 18 i başka yerden hamile kardeşlerim tarafımdan okundu kalan 23 e yardımcı olabilirseniz çok...
  5. birbirimize dualarımız ın kabulü için Ayetel kürsi okuyalım

birbirimize dualarımız ın kabulü için Ayetel kürsi okuyalım

Selam aleyküm birbirimize dua edelim mi ? ?hergün sırayla bir arkadaşım ıza ayetel kursi okuyalım listeye girmek isteyen varsa adını yazdırabilir

Sayfayı Paylaş