gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Baba beni affet*

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

Evliliğinden beri evinde kalan babası yüzünden eşiyle sürekli tartışıyordu. Eşi babasını istemiyor ve onun evde bir fazlalık olduğunu düşünüyordu. Tartışmalar bazen inanılmaz boyutlara ulaşıyordu.

Yine böyle bir tartışma anında eşi bütün bağları kopardı ve

-"Ya ben giderim, yada baban bu evde kalmayacak" diyerek rest çekti.

Eşini kaybetmeyi göze
    alamazdı.
    Babası yüzünden çıkan tartışmalar dışında mutlu bir yuvası sevdiği ve kendini seven bir eşi
    ve birde çocukları vardı. Eşi için çok mücadele etmişti evliliği sırasında.

Ailesini ikna
    etmek için çok uğraşmış ve çok sorunlarla karşılaşmıştı. Hala ona ölürcesine seviyordu.
    Çaresizlik içinde ne yapacağını düşündü ve kendince bir çözüm yolu buldu.

Yıllar önce
    avcılık merakı yüzünden kendisi için yaptırdığı kulübe tipi dağ evine götürecekti babasını.
    Haftada bir uğrayacak ve ihtiyacı neyse karşılayacak, böylelikle eşiyle de bu tür sorunlar
    yaşamayacaktı.

Babasına lazım olacak bütün malzemeleri hazırladıktan sonra yatalak babasını
    yatağından kaldırdı ve kucakladığı gibi arabaya attı.

Oğlu Can
    -"Baba bende seninle gelmek istiyorum" diye ısrar edince onu da arabaya aldı ve birlikte yola koyuldular.

Karakışın tam ortalarıydı ve korkunç bir soğuk vardı. Kar ve tipi yüzünden yolu zor seçiyorlardı.

Minik can sürekli babasına
    -"Baba nereye gidiyoruz ?" diye soruyor ama cevap alamıyordu.

Öte yandan nereye götürüldüğünü anlayan yaşlı adamsa gizli gizli gözyaşı döküyor oğlu ve
    torununa belli etmemeye çalışıyordu.

Saatler süren zorlu yolculuktan sonra dağ evine
    ulaştılar.
    Epeydir buraya gelmemişti. Baraka tipindeki dağ evi artık çürümeye yüz tutmuş, tavan akıyordu. Barakanın bir köşesini temizledi hazırladı ve arabadan yüklendiği yatağı
    oraya itina ile serdi.

Sonra diğer malzemeleri taşıdı en sonda babasını sırtlayarak yatağa
    yerleştirdi. Tipi adeta barakanın içinde hissediliyordu. Barakanın içinde fırtına vardı
    adeta.
    Çaresizlik içinde babasını izledi. Daha şimdiden üşümeye başlamıştı.
    Yarın yine gelir bir yorgan ve birkaç battaniye getiririm diye düşündü.
    Öyle üzgündü ki Dünya başına göçüyor
    gibiydi. O bu duygular içindeyken babası yüreğine bıçak saplanmış gibiydi. Yıllarca emek verdiği oğlu tarafından bir barakaya terk ediliyordu. Gururu incinmişti içi yanıyordu ama
    belli etmemeye çalışıyordu.

Minik Can ise olanlara hiçbir anlam veremiyordu. Anlamsızca ama
    dedesinden ayrılacak olmanın vermiş olduğu üzüntüyle sadece seyrediyordu.
    Artık gitme zamanıydı. Babasının yatağına eğildi yanaklarını ve ellerini defalarca öptü. Beni affet der
    gibi sarıldı, kokladı.

Artık ikisi de kendine hakim olamıyor ve hıçkıra hıçkıra ağlıyordu.
    Buna mecburum der gibi baktı babasının yüzüne ve Can'ın elini tutup hızla barakayı terketti.

Arabaya bindiler.
    Can yola çıktıklarında ağlamaya başladı
    neden dedemi o soğuk yerde bıraktın diye.

Verecek hiçbir cevap bulamıyordu, annen böyle istiyor diyemiyordu.

Can
    - "Baba sen yaşlandığında bende seni buraya mı getireceğim" diye sorunca Dünyası başına yıkıldı.
    O sorunun yöneltilmesiyle birlikte deliler gibi geri çevirdi arabayı. Barakaya ulaştığında
    - "Beni affet baba" diyerek babasının boynuna sarıldı. Baba oğul sıkı sıkı
    sarılmış ve çocuklar gibi hıçkıra hıçkıra ağlıyorlardı.

Oğlu
    - "Baba beni affet, sana bu muameleyi yaptığım için beni affet" diye hatasını belli ediyordu..

Babası oğlunun bu sözlerine en anlamlı cevabı veriyordu...
    - "Geri geleceğini biliyordum yavrum. Ben babamı dağ başına atmadım ki, sen beni atasın...

Beni bu dağda bırakamayacağını biliyordum." :cry::cry::cry:

alıntı

Son düzenleme: 3 Haziran 2008
  2. seda_emir

seda_emir Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Baba beni affet*
    çok duygulandım ana babamıza sahip cıkalım daha anlayıslı olalım ki evlatlarımızda bize iyi davransın emeğine sagklık

3. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Cevap: Baba beni affet*

aslında bildiğim bi yazıydı ama bazen hatırlamakta ve hatırlatmakta fayda olduğunu düşündüm.

Baba beni affet* konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. baba

baba

Babasını gören hasta ise iyileşir, sıkıntısı varsa rahatlığa kavuşur, ihtiyacı varsa birisi cömertçe giderir, yitiği varsa bulur, bir muradı varsa yerine gelir. Babanın iyi hali kişinin kendi durumuna, babasını bir işte takip etmek onun meslek ve meşrebiini devam ettirmeye, Babaya hürmet ve tazim Allah'a itaat etmeye, ona isyan Allah'ın emirlerine uymamaya, Babanın gülümsemesi ilahi hoşnutluğa...
  2. Tut elimden...! Beni çocukluğuma götür baba...!

Tut elimden...! Beni çocukluğuma götür baba...!

Tut elimden...! Beni çocukluğuma götür baba...! Baba tut elimden Beni çocukluğuma götür hadi...! O küçük kıza götür beni baba! Götür bir daha gelmeyeyim! Tut ellerimden baba tut... Uçurumun kenarındayım... İtildim... Düştüm düşeceğim! Baba yüreğim alazlarda Yandı... Yanıyor! Sevda çöl dedin... Dikkat et dedin... Bir an için unuttum baba, sevdim! Şimdi çöl ortasında...
  3. *süperrrrrrr*baba beni okula gönder komik versiyonları

*süperrrrrrr*baba beni okula gönder komik versiyonları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Bırakma beni baba!

Bırakma beni baba!

Yazıktır yaa işte parçalanmış bi ailenin çocuğu şan şöhret para hepsi var ama çocukları mutsuz anne babanın günahını çocuklar çekiyo.. SULHİ AKSÜT VE OĞLU EMİR BİR TÜRLÜ AYRILAMADI. Sulhi Aksüt, velayetini boşanmak üzere olduğu Sibel Can’a vermemek için mücadele ettiği oğlu Emir’le felekten bir gün çaldı. Ayrılık vakti geldiğinde Emir, Aksüt’e sarılıp “Bırakma beni baba....
  5. bu benim suçum baba...

bu benim suçum baba...

oğlum çok tatlı ama birde yaramazlıkları olmasa dün beni çok sinir etti elek. yoktu hep bana sardı o kadar bunaltıp üzdü beni anlatamam patlamaya hazır bir bomba gibi oldum akşam eşimle pc de görüşürken bunun yaramazlıklarını anlatırken kendiliğinden yaşlar süzüldü zaten gözümden oğlum kucama geldi annecim neden ağlıyorsun dedi bende senin yüzünden beni çok üzüyorsun dedim babasıda kızdı ama...

Sayfayı Paylaş