gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Babacan'dan Olli Rehn'e 'madeni Euro' sitemi

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Babacan'dan Olli Rehn'e 'madeni Euro' sitemi BM 62. Genel Kurul Çalışmalarında ikili temaslarını sürdüren Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, AB’nin genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn ile Türkevi’nde görüştü. Babacan, görüşmede hazırlanan madeni Euro paraların üzerinde yer alan haritadan Türkiye’nin silinmesine duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
    Babacan, Rehn’e "Böyle bir şeyin Türkiye’nin AB süreci içerisindeyken olmasının izahı zor" diye sitemde bulundu.
    Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden elde edilen bilgiye göre, görüşmede Rehn, Babacan’ı ve partisinin seçimlerde elde ettiği başarıdan ve Dışişleri Bakanlığı’na getirilmesinden dolayı kutladı.
    Rehn, Türkiye’nin AB sürecinin yolunda gittiğini ancak sürecin canlı tutulması için gerekli reformların hızla yapılması gerektiğini söyledi.

"YENİ ANAYASADA KOPENHAG KRİTERLERİ"
    Babacan da, TBMM’de AB sürecinde reformlara hız vereceklerini belirterek hazırlanan yeni anayasa taslağı konusunda bilgi verdi. Babacan, "Yeni anayasa Kopenhag Kriterlerine uygun olarak hazırlanıyor" dedi.
    Rehn, Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan’la Türkevi’nde görüşmesinin ardından, dışarıda bekleyen Türk gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Türkiye ve AB ilişkileirnde gelinen son durum üzerine sorulan bir soruyu "Türkiye ve AB birlikte siyasi karışıklıktan çıkmayı başardı. Türkiye’nin AB’ye katılım sürecine yeniden güç verme zamanıdır. Reformların kısa zamanda gerçekleşeğini ümit ediyorum" diye cevapladı.

Kaynak

Babacan'dan Olli Rehn'e 'madeni Euro' sitemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sitem

Sitem

beni özlüyormuşsun öyle diyorlar kıs kıs gülüyormuş tuzak kuranlar sense besleyerek yalnızlığını kabul ediyormuşsun aldattığını beni soracak olursan hayli kırgınım kırgınlık bir yana bir de şaşkınım tek tek anlayarak hatalarımı sevmeye çalışıyorum yalnızlığımı işte ben böyle bir hal içindeyim aslında derin keder içindeyim bazen bilmeyerek ne yaptığımı iyi kötü güzel çirkin her biçimdeyim...
  2. 15 euroya uçak bileti

15 euroya uçak bileti

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Almanya pazarının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, kış tarifesinde Düsseldorf'tan 15 eurodan başlayan fiyatlarla Türkiye'ye yolcu taşıyacaklarını" söyledi. Sabancı tarafından Köln'de verilen iftar yemeğinde, acente temsilcileriyle basın mensupları bir araya geldi.İftar yemeğinden sonra konuşma yapan Sabancı, Türk...
  3. Maden Teknikeri

Maden Teknikeri

maden teknikerliği puanları maden teknikerinin görevleri Yer kabuğundaki maden filizlerinin ya da cevher yataklarının bulunması, çıkarılması ve arıtılması konularında, maden mühendisine yardımcı olarak görev yapan kişidir. GÖREVLER - Maden filizlerinin ve cevherlerinin bulunması için maden mühendisi tarafından hazırlanan sondaj planını uygular, -Bulunan madenlerin işletilmesi için kuyu ve...
  4. Olli Rehn: Türkiye Lahey'de yargılanabilir

Olli Rehn: Türkiye Lahey'de yargılanabilir

AB Komisyonu'nun Genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Türkiye'nin Lahey'de yargılanabileceğini söyledi. Olli Rehn, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Yunan üyesi Georgios Georgiou'nun, "Olgaç'ın sözleri nedeniyle Türkiye'nin Lahey'deki uluslararası savaş suçları mahkemesine gönderilme ihtimalini" sorması üzerine, AB Komisyonunun gelişmeleri takip ettiğini belirterek, "Bu olayla...

Sayfayı Paylaş