gebe
  1. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0

Babanın böylesi! (Şehir Tiyatroları)

Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında tavuk_kavurma tarafından paylaşıldı.

Kızına koca bulmak için batıl inançlara bel bağlayan bir babanın hikayesi 06 Eylül 2010 Pazartesi, 09:50:54

HT İSTANBUL
    İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın gelenekselleşen 'Yaz Oyunları', 13–19 Eylül tarihleri arasında Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yine İBB Şehir Tiyatroları’nın 2009–2010 sezonu içinde beğeniyle izlenen müzikalleri seyircisiyle buluşacak.
    Oyunların biletleri, İBB Şehir Tiyatroları gişelerinde satışa sunuldu. Bu oyunlardan biri de 'İstanbul Efendisi'. Musahipzade Celal’in yazdığı, Engin Alkan’ın yönettiği oyunun sahne tasarımı Barış Dinçel’e, ışık tasarımı Murat İşçi’ye, kostüm tasarımı Duygu Türkekul’a ait. İki saat 45 dakika süren iki perdelik İstanbul Efendisi’nde, kızına uygun bir damat adayı bulmak için, dönemin batıl inançlarına bel bağlayan bir babanın gülünç durumu anlatılıyor.
    CİNLERE BEL BAĞLAYACAK
    Kendine damat beğenen bir baba kızının başka birini sevdiğini öğrenirse ne yapar? Savleti Efendi, kızının gönlüne yön vermek için cinlere perilere bel bağlamıştır. Musahipzade Celal, 'İstanbul Efendisi' ile Osmanlı’nın Lale Devri’nden sonraki gündelik yaşantısını ve sosyal ilişkilerini hicvediyor. Şarkılı çalgılı oyunda; Engin Alkan, Mahperi Mertoğlu, Çağlar Çorumlu, Volkan Ayhan, Zafer Kırşan, Hüseyin Tuncel, Ümit Daşdöğen, Emrah Özertem, Tuğrul Arsever, Cihan Kurtaran, Serkan Bacak, Murat Üzen, Derya Çetinel, Sevinç Erbulak, Selin Türkmen, Berna Adıgüzel, Reyhan Karasu, Çiğdem Gürel, Senem Oluz, Hamit Erentürk, Esra Karabaş, Murat Güreç, Utku Akıncı rol alıyor.
    'İstanbul Efendisi', 14 Eylül Salı saat 20.30'da, Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde.

Son düzenleme: 6 Eylül 2010
Babanın böylesi! (Şehir Tiyatroları) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehir Tiyatroları Turnede

Şehir Tiyatroları Turnede

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 3 Ekim’de perdelerini açmaya hazırlanırken, yurt dışı turne programını da sürdürüyor. Şehir Tiyatroları’nın geçen sezon oyunlarından “Yaban Ormanı” ve “Saygılı Yosma” 5. Uluslararası Kıbrıs Tiyatro Festivali kapsamında Girne, Mağusa ve Lefkoşa’da sahnelenecek. Engin Gürmen’in yönettiği “Yaban Ormanı”, 4 Eylül’de Girne Kalesi’nde, 6 Eylül’de...
  2. Şehir Tiyatrolarından İki Yeni Oyun

Şehir Tiyatrolarından İki Yeni Oyun

Şehir Tiyatrolarında ilk kez perdelerini açacak oyunlardan biri Woody Allen’ın yazdığı, İhsan Mursaloğlu’nun çevirdiği ve Ragıp Yavuz’un yönettiği "Tekrar Çal Sam".. Komedinin dramaturgluğunu Arzu Işıtman, dekor tasarımını Barış Dinçel, kostüm tasarımını Duygu Türkekul, koreografisini Çiğdem Gürel, ışık tasarımını Murat Özdemir ve efekt tasarımını Yusuf Tuncer yaptı. Oyunda...
  3. Muhasebenin böylesi

Muhasebenin böylesi

Dün yine sensizdim Sensizliğin muhasebesini yaptım içimde Ama yoktun sevdiğim Ne 7A'da ne de 7B'de Saydım, ölçtüm, tarttım, biçtim Envanterini çıkardım gidişinin Borçlusu muydum, alacaklısı mıydım? Bilemedim, sensizliğin Safha safha maliyetini çıkardım gidişinin Ama yükleyemedim daha ayrılığı gönlüme Sebebi yoktu, anlamı yoktu hiçbir şeyin Dağıtım anahtarı yoktu Birim maliyeti yok Genel...
  4. icadın böylesi

icadın böylesi

işte bayanlara özel tabut yani ölümün komigi olmaz ama :):) oh bi siseyle 2 bardak tam tembel işi yani banyoda sarkı keyfinde son nokta alın size mikrofon yaw ne yaparsanız yapın :banyo::banyo: oh be sonunda 2 kişilik semsiyemiz oldu askım gel 2 taneye ne gerek var kriz var zaten masraf cıkarma canım :puhas: oh belimizi ölcen kemerde cıkmış ben takmam...
  5. ıhanetın böylesi :(

ıhanetın böylesi :(

melekler cok gusel gıden bır ılışkım vardı benım 1 ay oncesıne kadar.... öyle bır erkektı kı yanı hayatımda gördugum görebılecegım butun ıyı özellıklere sahıptı. hanı 4 4 luk derler ya o sekılde. yakışıklılık ıyılık durustluk hersey hersey.. ve bana öyle baglıydı kı pesınde onlarca kız olmasına ragmen dönup bakmazdı asla. herkesın gözu ustumuzdeydı burası kucuk bı yer zaten herkes bılıyordu...

Sayfayı Paylaş