gebe
  1. hamsikuşu

hamsikuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Baharatlar ne kadar sağlıklı?

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında hamsikuşu tarafından paylaşıldı.

kotanyi değirmen nasıl açılır kotanyı değirmen serisi merhaba arkadaşlar
    ben yeniyim bu forumda. aklıma bişey takıldı sorayım istedim. geçenlerde bir baharat aldım, çok güzel bir değirmeni vardı. kotanyi markası daha önce duymamıştım. neyse satın aldım migrostan kocaman bir setti. daha sonra baharat bittiğinde yeniden baharat doldurayım dedim ama değirmen kapağı açılmıyordu. çok kızdım çünkü açıldığını sanıyordum. tabi o sinirlede mail attım şirkete. neyseki hemen cevap yazdılar. cevapta türkiyede satılan değirmenlerin pekde sağlıklı olmadığını, hijyen, temiz olması gerekliliği dolayısıyla da değirmenlerin kapağının açımadığını söylediler. anlamadığım biz bu zamana kadar kötü baharatlar mı kullandık hep? yok baharatlar çinden geliyormuş, türkiyedekiler kötü şartlarda üretiliyormuş gibi işte. bu konuda bilginiz var mı?

2. gmerkal

gmerkal Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Hamsikuşu,
    Benden başka yeni üyeler olduğunu görmek sevindirici :ehi: Markayı duymadım daha önce, ancak kanser yapıcı aflatoksin içeren baharatlar yediğimizi ve bu yüzden yargıtay ın 3 tane büyük baharat firmasını ceza verdiğini biliyorum. Senin için araştırdım; buradan görüntüleyebilirsin.

3. hamsikuşu

hamsikuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi bunlar gazetelerde köşede küçücük haberlerle duyuruluyor ya da gerçekten hasır altı ediliyorlar. Hani baharat markaları acaba bunlar? Bu kotanyi şirketinin dedikleri doğru olabilir diyorsunuz yani.

4. gmerkal

gmerkal Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  5. hamsikuşu

hamsikuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    desenize adamlar hakikaten haklılar. gerçekten de ülkemizde satılan birçok baharat sağlıksızn durumda. ifşa ettikleri zaman dahada güzel olacaktır. peki hangiler sağlıklı o zaman?

6. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık

Baharatlar ne kadar sağlıklı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. baharat dedikleri ne ola kiii

baharat dedikleri ne ola kiii

Anason : Anayurdu Mısır olan anason, maydanozgillerden bir bitkinin küçük, yeşilimsi, taylı ve baharlı bir tohumudur. Hamur işlerinde, rakıcılıkta, gevreklerde, çöreklerde kullanılır. Ardıç : Kozalaklılardan, yaz, kış yapraklarını dökmeyen, güzel kokulu, siyahımsı, yuvarlak yemişleri bulunan bir ağaççıktır. Kümes hayvanlarının etlerinin pişirilmesinde ve dinlendirilen etlerde...
  2. damacananız ne kadar sağlıklı

damacananız ne kadar sağlıklı

pet şişe numaraları plastik numaraları Her gün su içtiğimiz damacanalar ne kadar sağlıklı acaba?Okuyun ve karar verin... Damacana ve Pet Şişelerde Yer Alan Numaraların Anlamı Nedir? 1988 yılında yapılan uluslararası bir düzenlemeyle suların, yiyecek ve içeceklerin konduğu plastik kaplar birden yediye (1-7) kadar numaralandırılmaktadır. Bu numaralar genellikle şişelerin tabanında üçgen...
  3. ev ortamınız ne kadar sağlıklı?

ev ortamınız ne kadar sağlıklı?

Domuz gribi olaylarının arttığı son günlerde bu konuyu ele almak istedim... Sağlığınız sizin için elbette çok önemlidir. Peki evinizde sağlıklı bir ortam yaratmak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Yalıtım çok önemlidir. Dış ortamdaki ısı değişiklikleri kolay hastalanmanıza neden olduğundan evinizin bu değişikliklere karşı korumalı olması gerekir. Evde ideal olan ortam ısısı...
  4. Yapay tatlandırıcılar ne kadar sağlıklı?

Yapay tatlandırıcılar ne kadar sağlıklı?

Şeker, hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Bazılarımız şeker tüketimine dikkat etmeye çalırşırken bazılarımız hunhanrca tüketiyoruz. Şeker tüketiminde dikkat etmeye çalışanlar genellikle esmer şeker tüketmeye çalışıyor. Fakat esmer şekerle beyaz şeker arasında tek fark beyaz şeker gibi ön işlemden geçmemiş olması ve çok az miktarda gıda saflığının artırılmış olması. Bir de renk farkı...
  5. Hangi yastık ne kadar sağlıklı ? ( Yastık çeşitleri )

Hangi yastık ne kadar sağlıklı ? ( Yastık çeşitleri )

Kaliteli uyku için konforlu bir yatak, rahat bir yastık şart.Nasıl uyursak öyle uyanırız.Güne güzel ,mutlu ve sağlıklı uyanmak için bu iki detay önemli.Yatağınızdan memnun ama yastığınızdan şikayetçiyseniz doğru konuda olduğunuzu belirtmek isterim.Yastık seçimi çok önemli.Rahat etmediğiniz bir yastıkta uyanmak,tutulmuş boyun,başağrısı ve uykusuzluğa neden olabilir.Yastık çeşitleri hakkında...

Sayfayı Paylaş