gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bahçe bakım ve sebze ekimi nasıl yapılır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhabalar, Sayfanızı çok begenıyorum başarılarınızın devamını dılıyorum.Sızlere sorum var benı bu konuda aydınlatırsanız mınnetar kalırım.Yenı taşındığım evın güzel ama bakımsız bahçesı var ıçınde devasa 3 tane palmıye ve hemen yanında ılk taşındığımda ekılı bakla ve pazı sogan pırasa vardı.Ev sahıbım ıstedıgını ek bıç dedı ama benım hayatım boyunca toprakla ılgılı ışım olmadı bu konuda oldukçada cahıllım desem yerıdır. 1ay önce bahçedekı bahsı geçen sebzelerı temızledım şu an boş toprak çok heves edıyorum bırşeyler ekeyım kendım yetıştıreyım dıye evımızın etrafı seralarla dolu onları ızlıyorum yetıştırdıklerı sebzelere tonlarca ılaç dökmelerı benı pazardanda alışverış yapmaktan soğuttu.Bahçeyı adam etmek ıstıyorum ama bunu nasıl yapacağımı bılmıyorum henüz taşınalı 3-4 ay oluyor komşumun köpegının sebzelerın üzerınde cirit atıp üzerlerine pislemesi bırde evın logarın patlayıpta tam bu bahçeye dolması havuz gıbı mıgdemı bulandırdı.uzun zaman elımı topraga süremedım ev hanımı olduğumdan evde çok sıkılmayada başladım kendıme meşgale olarak bu bahçeye güzel bırşeyler yapmak ıstıyorum ama nasıl nerden başlamalıyım.Sebze ekmek ıstıyorum domates bıber sogan patates vb.Ayrıca hangı mevsımde hangı bıtkıyı ekmelıyım ne kadar aralıklarla sulamalıyım (zeytın agaçları ve portakal mandarın ağacı ne zaman sulanmalı?) benı bu konuda aydınlatırsanız sevınırım.
    Kolay gelsın
    Tulin

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Bahçe bakım ve sebze ekimi nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bahçe ve bitki bakımı nasıl yapılır

bahçe ve bitki bakımı nasıl yapılır

çiçek bakımı nasıl yapılır bahçe bakımı nasıl yapılır bitki bahçe bitkileri Hepimiz doğal, yeşil bir ortamda kendimizi daha iyi hissederiz. Güzel bir çevre insan psikolojisi ,ruh sağlığı ve bunun yanında beden sağlığı üzerinde çok olumlu rol oynar. Güzel bir bahçe paha biçilmez bir nimettir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayanlar için iyi tasarlanmış bir bahçe günün bütün stresini ve...
  2. Doğru ve bilinçli cilt bakımı nasıl yapılır?

Doğru ve bilinçli cilt bakımı nasıl yapılır?

hamilelikte cilt bakımı yaptırılır mı cilt analizi nasıl yapılır analizi nerede yapılır bakımı nerede yaptırılır Cilt bakımınızı doğru yapıyormusunuz? Gelişigüzel yapılan cilt bakımı bazen olumlu sonuç almak istenirken ne yazıkki daha kötü sonuçlar ortaya çıkarır.Sizlere en doğru cilt bakım önerilerini sunuyorum Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir.Bakıma başlamadan önce...
  3. Evinizin Bahçesine Nasıl Sebze Ekeceksiniz?

Evinizin Bahçesine Nasıl Sebze Ekeceksiniz?

bahçe bakımı, sebze ekimi, amatör sebzecilik, sebze yetiştirmek için, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Eğer bahçeniz varsa ve toprakla uğraşmayı seviyorsanız,bahçenizi bir cennete dönüştürebilir,yakınlarınızın hayranlığını kazanabilirsiniz. Düşünsenize melekler,bir taraf ta küçük bir sebze bölümü.Özellikle yazın domates ,salatalık ve maydanozu kahvaltınıza...
  4. Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Doğrular ve Yanlışlar

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Doğrular ve Yanlışlar

cilt bakımı cilt bakımı nasıl yapılır Sevgili melekler, cilt bakımı sağlıklı ve parlak bir cilt için vazgeçilmez bir unsurdur. Cilt yapımızı tanımalı, temiz tutmalı ve bundan sonra cilt tipine göre bakım uygulamalıyız. Bu noktada öncelikli olarak, cilt bakımında doğru bilinen yanlışlar konusunda da bilgi sahibi olmamız gerekir ki sonradan sağlık problemleri yaşamayalım. Bu yazımızda cilt...
  5. Gül Nasıl Dikilir ve Bakımı Nasıl Yapılır ?

Gül Nasıl Dikilir ve Bakımı Nasıl Yapılır ?

gül bakımı gül dikimi nasıl yapılır Sevgili melekler, özellikle kadınların en çok sevdiği çiçek olma özelliği taşıyan gül bakımı bu yazımızın konusu. Adına pek çok şarkılar ve şiirler yazılan, atasözlerinde sıkça kullanılan gül dikimi nasıl yapılır, bakımında nelere dikkat edilmedilir, tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz... Gül bitkisi dikilmeden önce gerekli hazırlığın dikkatle...

Sayfayı Paylaş