gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Bakara Suresinde Bulunan Büyü İle İlgili Ayet

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bakara Suresindeki Büyü Ayeti Büyü İle İlgili Ayet Bakara Suresi

Sevgili melekler, aslında büyü ile ilgil o kadar uzun uzun konuşmaya gerek yok. Büyünün dinimizde ki yeri hepimizce malum, bunun dışında insanlıktan nasibi olmayan cahillerin uğraşısı olarak ta nitelendirebiliriz ve yapanların da yaptıranların da büyük bir azapla karşılaşacaklarını İslam dini açıkça ifade ediyor. Bu yazımızda Büyü İle İlgili Ayet Bakara Suresi sizlerle paylaşıyoruz..

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

Ve onlar, Süleyman'ın mülkü (nübüvveti) hakkında şeytanların anlattıklarına uydular. Süleyman inkâr etmedi; ancak şeytanlar inkâr etti. Onlar, insanlara sihri ve Babil'deki iki meleğe Harut'a ve Marut'a indirileni öğretiyorlardı. Oysa o ikisi: "Biz, yalnızca bir fitneyiz, sakın inkâr etme" demedikçe hiç kimseye (bir şey) öğretmezlerdi. Fakat onlardan erkekle karısının arasını açan şeyi öğreniyorlardı. Oysa onunla Allah'ın izni olmadıkça hiç kimseye zarar veremezlerdi. Buna rağmen kendilerine zarar verecek ve yarar sağlamayacak şeyi öğreniyorlardı. Andolsun onlar, bunu satın alanın, ahiretten hiç bir payı olmadığını bildiler; kendi nefislerini karşılığında sattıkları şey ne kötü; bir bilselerdi. (BAKARA SURESİ / 102)

Bakara Suresinde Bulunan Büyü İle İlgili Ayet konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bakara Suresi Faizle İlgili Ayetler istiyorum

Bakara Suresi Faizle İlgili Ayetler istiyorum

Selam arkadaşlar ben sizden Bakara Suresi Faizle İlgili Ayetler istiyorum şimdiden Bakara Suresi Faizle İlgili Ayetler için çok tşk ederim
  2. Bakara Suresinin İlk 5 Ayetinin Anlamı

Bakara Suresinin İlk 5 Ayetinin Anlamı

Bakara Suresi Türkçe Meali Bakara Suresi Anlamı Sevgili melekler, daha önce sizlerele paylaştığımız Bakara Suresi ile ilgili genel bilgilerin ardından bu konumuzda da Bakara suresi anlamı nedir merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Bakara Suresinin ilk 5 ayetinin anlamını sizlerle paylaşıyoruz.... Bakara Suresi Kur'an'ın en uzun suresidir. Medine döneminde inmiştir. 286...
  3. Bakara Suresinde Bulunan Namazla İlgili Ayetler

Bakara Suresinde Bulunan Namazla İlgili Ayetler

Bakara Suresi’ndeki Namazla İlgili Ayetler Bakara Suresi Namaz Ayetleri Daha önce sizlerle paylaştığımız Bakara Suresinin indirildiği yerle ilgili bilgiler ardından bu kez merak eden siz meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Bakara Suresi’ndeki Namazla İlgili Ayetler ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz sizlere...:) 3. Ayet Onlar ki gaybe iman edip namazı dürüst...
  4. ramazanla ilgili Kur'an'da bulunan ayetler?

ramazanla ilgili Kur'an'da bulunan ayetler?

Merhabalar.Ramazan ayına daha çok var ama Kur'an'da bulunan hangi ayetler ramazan ayını işaret ediyor, hangi ayetler ramazan ayıyla ilgili yazarmısınız lütfen.Teşekkürler şimdiden..
  5. Kur'an'da bulunan hac ile ilgili ayetler

Kur'an'da bulunan hac ile ilgili ayetler

Merhaba.Kur'an_ı Kerim 'i sık sık okumaya ve anlamaya çalışıyorum.Şimdi aklıma yakıldı, iş yerindeyim.Kur'an'da bulunan hacla ilgili ayetleri buraya bir yazarsanız çok makbule geçecek..Sağolun..

Sayfayı Paylaş