gebe
  1. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63

BAKIN internet neleri öldürdü

Konu, 'Kadınca' kısmında zuzumm_ tarafından paylaşıldı.

Hiç kuşkusuz internet, hayatımızda hem pozitif hem negatif değişikliklere yol açmıştır. Uzun zamanımızı alan şeyler artık internet sayesinde birkaç saniyede hazır oluyor. Fakat internetin bizlerden alıp götürdüğü şeylerin olduğunu da kabul etmek lazım. Daha önceden hayatımızda var olan fakat internetle birlikte tarihe karışan bir sürü şey var. İşte internetin öldürdükleri…

Saatler

Cebinizden çıkartıp telefonunuzun ekranındaki saate bakmak veya bilgisayarınızdaki saate bakmak herhalde kol saatine bakmak kadar şık değildir.

Kibarlık ölüyor

Gelişen internet ortamında hergün yeni sosyal ağlar açılıyor ve buralarda herkes özgürce fikirlerini sergiliyor. kimileri kibarca bu düşüncelere katılıyor; kimileri ise ağır küfürlerle geri dönüyor. Kibar ve seviyeli davranışlar yok oluyor.

Herhangi bir ünlü öldükten sonra kimse üzülmüyor

İnternette gördüğünüz ölüm haberlerinin gerçek olup olmadıkları konusunda bir fikrimiz olmadığından üzülemememiz gayet doğal. Çünkü her dakika yalan haber yapılabiliyor.

Cep telefonalrından önce herkes verilen saatte buluşmaya giderdi, ya şimdi ? ‘Dakik olma’ kavramı hemen hemen ortadan kalktı. Herkes gideceği yere geç kalıyor.

Mektup yazmak

E-posta hem ucuz, hem çabuk, ancak gerçek bir mektub kadar etkili olabilir mi?

Müzik dükkanları

Albümlere milyonlarca para vermek istemeyen insanlar bu ihtiyaçlarını netten karşılıyor. Fakat maalesef bu durum müzik albümleri satıcılarını yok etti.

Hafıza

Hafızamız bizi yarı yolda bırakırsa, bu durumun en büyük ik suçlusu Google ve Wikipedia’dır.

Ölü saatler

En son ne zaman camdan dışarıyı seyrettiğinizi ya da en sevdiğiniz kitabı okuduğunuzu hatırlıyor musunuz?

Fotoğraf albümleri/ slayt gösterileri

Facebook ve Flickr gibi siteler bu konu da bize büyük kolaylık sağlıyor. Ama insanların hayatının içindeyiz artık. Gizli hiçbir şey kalmadı.

Beraber TV seyretmek

Yeni çıkan son teknolojik ürünler insanları beraberce televizyon seyretmekten mahrum bırakıyor.

Yenilikler

Her zaman olumsuz etki yaratmıyor. Yeni çıkan son model ürünleri internetten anında takip etmek güzel değil mi?

Kitapların arkasındaki sipariş formları

Amazon sayesinde bu formlara gerek kalmadı.

Geç gelen spor sonuçları

En son ne zaman gazteden spor sonuçlarını kontrol ettiniz? Şimdi anında sonuçlara ulaşabiliyorsunuz. Bu da güzel bir gelişme.

Düğünlerde okunan telgraflar

Elbetteki telgrafın verdiği duyguyla bir e-postanınki aynı değere sahip değildir öyle değil mi?

2. zeyno2222

zeyno2222 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ewet malesef artık böyle oldu bayramlarda bile netten kutlama vs önceden yeni bi albüm çıksa koşardık cd kaset almaya artık yokk nerde

3. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    İnsan ölüyo kısacası .. Paylaşım için tşk.

4. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Evet internet her şeyi öldürüyo maalesef insanlar ben de dahil sanki internet olmazsa yaşamayacak gibiyiz.

5. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle katılıyorum

6. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    çook haklısın canımm ya bakalım zamanla daha neleri götürecek

7. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63
    daha hayatımızdan çok şeyi alcak bu net

8. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    dogru kulanmak bizim elimizde mesela Bayramlarda özel günlerde Net den degilde Telefonla (ev Telefonu) cep degil, hatirlanacak arkadaslari dostlari arayip hal hatir sorun daha samimi ve karsi taraf kesin memnun oluyor. (benim tavsiyem ben öyle yaparim) :telephone: :D

kulanmasini bildikden sonra sorun yok! vaktinde kapatmasini ve açmasini bilmek lazim ve evini ailesini ihmal etmedikden sonra sorun yok!

9. zeyno2222

zeyno2222 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Mektup yazmak

E-posta hem ucuz, hem çabuk, ancak gerçek bir mektub kadar etkili olabilir mi?

artık komik geliyo bunlar ve buna benzeyenler:D

BAKIN internet neleri öldürdü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar İnternetten Ne Alıyor?

Kadınlar İnternetten Ne Alıyor?

Bugün bakıldığında internet üzerinden alışveriş yapanların yüzde 75'ini erkekler yüzde 25'ini de kadınlar oluşturuyor. Online alışverişin başladığı ilk zamanlarda bu oran yüzde 99'a yüzde 1 erkeklerin lehine bir durumdaydı. Kadınların ürün kategorileri arasında yer alan kozmetik ve teknoloji ürünlerine ilişkin talebinin artmasıyla kadın müşteri oranı da giderek artıyor. Sadece takı ve...
  2. İnternet Yasağı Ne Zaman

İnternet Yasağı Ne Zaman

İnternetle ilgili bir yasak gelecekti bu yasak tam olarak hangi tarihte yürürlüğe ğiriyor. Ve bu yasak neleri kapsıyor bide filitre olayına isteyen girebilecekmiş diye duydum doğru mu =
  3. İnternet Andıcı nedir

İnternet Andıcı nedir

internet andıcı nedir internet andıcı ne demek Arkadaşlarım internet andıcı am olarak nedir ve neyi hedefliyor bu konuda bilginiz var mı
  4. internet tarayıcıları nelerdir

internet tarayıcıları nelerdir

Arkadaşlarım tplamda kaç tane internet tarayıcıları var ve siz hangisini hız olarak tavsiye ediyorsunuz teşekkür ediyorum.
  5. İnternetin Püf Noktaları nelerdir?

İnternetin Püf Noktaları nelerdir?

selam arkadaşlar ben internette bişey ararken fazla zaman geçirmemek ve arama yapmanın püf noktalarını öğrenmek istiyorum. acaba internetin püf noktaları nelerdir diye bilgi verebilir misiniz bana

Sayfayı Paylaş