gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

balıklar uyur mu ?

Konu, 'Akvaryum' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

balıklar uyur mu Balıklar Uyur mu?
    hiç merak ettinizmi bilmiyorum ama ben merak ettim ve araştırdım ve sizlerle paylaşıyorum :D:D

Balıkların göz kapağı olmadığından gözlerini bizim gibi kapatmaları mümkün değildir. Dolayısıyla gözlerini hep açık gördüğümüzden onları uyumuyorlar zannedebiliriz, çünkü insanlar uyurken gözlerini kapatırlar. Fakat böyle bir benzetme bizi yanıltabilir. Bu durumda insana da uyumuyor denilebilir. Zira insan da uyurken kulaklarını kapatmaz, ama uyku gelince beyin otomatik olarak seslere karşı kapanır. Kulak açık olduğu halde beyindeki işitme merkezi kapalı olduğundan insan işitemez. Aynı şekilde balıklar da uyurken gözleri açık olduğu halde, beyin ışığa karşı kilitlendiği için balık göremez ve bu durumda balık uyumaktadır.
    Balıkların bazısı dibe uzanarak, bazısı da hafif hafif sağa sola sallanarak uyur. Güneşin doğmasıyla birlikte uyananlar biraraya gelerek sürü halinde senkronize bir şekilde yüzmeye başlarlar. Bazı balıklar ise insanlar gibi uyumak için rahat bir yer ararlar. Lapina balıklarının çoğu geceleyin dipteki kumu kazıp içine yerleşir ve sadece solunum için küçük bir delik bırakır. Bazı papağan balıkları ise, bizim yorgan örtmemiz gibi üzerlerini ifraz ettikleri bir mukusla koza gibi örterler ve bu kamuflajla düşmanları olan yılan balıkları da onları farkedemez. Bu şekilde uyuyan balıklar dalgıçlar tarafından el ile kolaylıkla yakalanabilirler.

sugar_kiz bunu beğendi.
  2. _peace_

_peace_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bunu öğrendiğimiz iyi oldu bizim ufaklık balıklar korkar diye ışıkları bile kapattırmıyo tavşan korkardiye feneri tavşanın yanına koymuş küçükler için hayvan besliyoruz ama bazı şeyleri anlatmak zor oluyo mesela uykuya ihtiyaçları olduğunu anlatmak gibi paylaşım için teşekkürler emeğine sağlık

3. _YakamoZ_

_YakamoZ_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    uyuyup uyumadıklarını hep merak edrdim ama araştrmadım hiç bizdede balık var gecenin kaçı olursa olsun dolanıyo bende uyumuyo zannediyodum demek onlarda uyuyomuşlar :D:D paylaşımın için tşk

4. attga

attga Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine ve bilgine sağlık

balıklar uyur mu ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Uyurken konuşurmusunuz

Uyurken konuşurmusunuz

Bekar evlerini bilen bilir her zaman kalabalıktır çoğu zamanda bir kanepede 2 kişi yatılır ben gece uyumuşum yanımda uyuyan sabah anlatıyor ben: bugs bunyy bugs bunny arkdaşım: ne dion lan b:yok yok cin ali cin ali Alm manyakmısın besmele çek yat lan B:doğru çekimde post makinası soğumasın benimle aynı kaderi paylaşan kader mahkumları varmı ???????????????? benim gibi...
  2. Balıklar nasıl uyur?

Balıklar nasıl uyur?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Uyurken Güzelleşebilirsiniz

Uyurken Güzelleşebilirsiniz

cilt bakımı cilt güzelliği Gece uykuya daldığınızda alacağınız ufak tefek bazı önlemlerle cilt bakımınızın devam edeceğini biliyor musunuz melekler ? İşte uyurken güzelleşmenin tüyoları :tik: Siz uyurken cildiniz kendini yeniler. Bu nedenle yatmadan önce uyguluyacağınız ürünlerin cilde nüfuz etmesi çok daha kolay olur. İşte uyurken güzelleşmek için yapmanız gerekenler CİLDİNİZİ...
  4. Sudan Bıkmış Balıklar Zeynep Kimdir biliyor musunuz

Sudan Bıkmış Balıklar Zeynep Kimdir biliyor musunuz

İlk bölümünü izledim Sudan Bıkmış Balıklar dizisinin zaten ikinci bölümü de salı günü onu da merakla bekliyorum ama Zeynep sanki gözüme tanıdık geldi daha önce de bir dizide yan rol oynamıştı sanki aranızda Sudan Bıkmış Balıklar Zeynep Kimdir bilen var mı?
  5. Vücuda En Çok Fayda Sağlayan Balık Türlerini Biliyor musunuz ?

Vücuda En Çok Fayda Sağlayan Balık Türlerini Biliyor musunuz ?

En Faydalı Balıklar En Faydalı Balık Türleri Sevgili melekler, bildiğiniz gibi vücuda gerekli olan omega 3 yağ asitleri balıkta bulunuyor. Ancak bir çok balık çeşiti var ve siz omega 3 yağ asiti açısından En Faydalı Balık Türleri hangileri merak ediyorsanız şimdi bilgilerini vereceğimiz En Faydalı Balıklar listesini inceleyin ve tüketiminizi ona göre yapın .. :) En faydalı balık,...

Sayfayı Paylaş