gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Barkod Efekti(resimli Anlatım)

Konu, 'Photoshop' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

barkot resimleri beyaz arka plan barkod resimleri photoshop örnekleri resimli anlatım barkot örnekleri Barkod efekti yapmayı öğreneceğiz.
    Bu örnek Photoshop 7.0 kullanılarak yapılmıştır.

200x200 pixellik beyaz arka plan ile çalışamaya başlıyoruz.

Barkod adında yeni bir layer oluşturalım.

Çeşitli filtrelerle barkodumuzu oluşturalım.

Filter>Add Noise
    Amount: 400
    Gaussian ve Monochromatic seçenekleri işaretli olacak.

Filter>Blur>Motion Blur
    Angle:90
    Distance:999

Image>Adjustment>Curves ile hatları biraz daha belirginleştirelim.

Kullanmak istediğimiz alanı seçelim. Kullanmak istemediğimiz gereksiz alanı silmek için alan seçili iken Select>Inverse yada Ctrl+i ile alanın tersini seçip, silelim.

Barkodumuzda olmasını istediğimiz yazıları yazalım.

Barkod layer'i seçip, yazıların üstündeki kısımları seçip, silelim.

Barkod Efekti(resimli Anlatım) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. akıllı moleküller resimli anlatım

akıllı moleküller resimli anlatım

Aşağıdaki resimde, enzimin yapısını gösteren bir bilgisayar çizimi görmektesiniz. Yandaki şekilde görüldüğü gibi vücudumuzda trilyonlarcası bulunan bu enzimler oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir.Hatırlarsanız enzimlerin aminoasit zincirlerinden meydana geldiğini söylemiştik. Bu karmaşık yapılı enzim aslında düz bir aminoasit zincirinden meydana gelmiştir.Fakat bu kadar karmaşık olmasının...
  2. Hücrenin Çoğalması resimli anlatım

Hücrenin Çoğalması resimli anlatım

Hücrenin Çoğalması Vücudumuzdaki her hücre bölünerek çoğalır. Bölünme sırasında hücre çekirdeğindeki DNA'nın da kopyalanması gerekir. DNA'nın kopyalanması işlemi ise, insanı hayrete düşürecek kadar kusursuz bir organizasyon, disiplin ve düzen içinde gerçekleşir. İçinde 3 milyar harften oluşan bir bilgi bankasının bulunduğu DNA molekülü, helezon şeklinde bir merdivene benzer. Kopyalama...
  3. Fizyognomi, resimli anlatim

Fizyognomi, resimli anlatim

insan tiplerine göre kişilik özellikleri fizyognomi ten rengine göre saç rengi belirleme bebeğin göz rengini belirleme burun tipleri Fizyognomi Nedir? "Fizyognomi" terimi, Yunanca physis-doğa ve gnomon-yorum kelimelerinin birleşimidir. Giovanni Battista Della Porta (1535-1615)´ya göre gnomon, aynı zamanda yasa, kural anlamına gelmektedir; yani, fizyognomi "doğa yasası"...
  4. Kolsuz Triko Resimli Anlatım

Kolsuz Triko Resimli Anlatım

triko süveter modelleri resimli süveter modelleri kolsuz web den triko süeter çeşitleri Yaz ayları için çok kullanışlı çok şık bir kazak modeli MALZEMELER: ANCHOR “Dafne” El Örgü İpliği (% 95 Akrilik,% 5 Sim) Yaklaşık 200 gr. Renk:1191 Kırmızı 4.5 numara 1 çift örgü şişi 4.5 numara yuvarlak örgü şişi Beden : 36-38. Büyük beden için ölçüler parantez içindedir. Kullanılan örgüler : Haroşa...
  5. Cuma Namazı Resimli Anlatım

Cuma Namazı Resimli Anlatım

Cuma namazının resimli olarak anlatımı, Cuma namazı nasıl kılınır ? İslam aleminde Erkeklere Farz olarak kılınan namazdır Cuma Namazı... Peki bu namaz nasıl kılınıyor resimli olarak anlatabilirmisiniz derseniz. Bunu sizler için anlatmaya çalışalım sevgili melekler. Bu iş aslında erkeklerin görevi olsa da, hayat şartları ve sürekli para kaygısı yüzünden erkekler pek fazla bu olaya malesef...

Sayfayı Paylaş