gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Başını Gözünü Yarmak Deyimi Anlamı

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Başını Gözünü Yarmak Deyimi Başını Gözünü Yarmak Deyiminin Anlamı Nedir

Merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için başını gözünü yarmak ne demek, ne anlama gelir sizlerle paylaşıyoruz melekler :)

Başını Gözünü Yarmak Yaptığı bir işte beceriksiz olmak beceriksizlik göstermek anlamında kullanılan bir deyimdir...

Başını Gözünü Yarmak Deyimi Anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Başını Beklemek- Başında Beklemek Deyimi Anlamı

Başını Beklemek- Başında Beklemek Deyimi Anlamı

Başında (Başını) Beklemek Deyimi Nedemektir Başında (Başını) Beklemek Deyimi Ne Anlama Gelir Güzel Türkçemizde kullandığımız deyimlerimizden biri olan başını beklemek-başında beklemek deyimi bakın ne anlama geliyormuş :) Bir şeyin sırada önde olanı, önde geleni demektir.. Örnek: Öldürücü illetlerin başında kalp hastalıklarının geldiği malum
  2. Başından Savmak Deyimi Ne Anlama Geliyor ?

Başından Savmak Deyimi Ne Anlama Geliyor ?

Başından Savmak Deyiminin Açıklaması Başından Savmak Ne Demek Sevgili melekler, bu yazımızda güzel dilimizin birbirinden değişik deyimlerinden biri olan başından savmak deyiminin anlamını size açıklayacağız :) Başından savmak : Üstün körü, özen gösterilmeden, gelişi güzel. Örnek: "Yaptığın işin tamamen baştan savma olduğu ne kadar açık."
  3. Başını Gözünü Yarmak Deyiminin Anlamı

Başını Gözünü Yarmak Deyiminin Anlamı

Başını Gözünü Yarmak Deyiminin Anlamı nedir arkadaşlar bu deyimin açıklamasını yazarmısınız acaba bana
  4. Başını Derde Sokmak Deyimi Ne Anlama Geliyor ?

Başını Derde Sokmak Deyimi Ne Anlama Geliyor ?

Başını Derde Sokmak Deyimi Ne Anlama Gelir Başını Derde Sokmak Nedemektir Tam olarak anlamını bilmeyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için başını derde sokmak deyimi ne demekmiş öğrenelim melekler :) Başını Derde Sokmak :Sıkıntılı, yorucu, üzücü bir işe girmek veya getirilmek. Örnek Cümle : "Tanımadığı adamlarla işe girişince başını derde soktu."
  5. yaş kesen baş keser deyimi anlamı nedir

yaş kesen baş keser deyimi anlamı nedir

yaş kesen baş keser anlamını merak ediyorum , ne demek ?

Sayfayı Paylaş