bayram da eşim aileme gitmiyor

CeMoŞ

Daimi Üye
Üye
bayram da eşim aileme gitmiyor
bayram sorunları bayramda neler yapılır bayram ziyaretleri bayram gelenekleri hakkında genel bilgiler burda melekler
eşiniz bayramda ailenize gitmiyormu?
yada ailenizi yokmu sayıyor?
en nefret ettiğim erkek tipidirr kendi ailesinden başkasına saygı duymayan önemsemeyen erkeler

bayram4-105.jpg

bayram olur yada özel bir gün yok ben senin ananın babanın evine gitmem gitsemde en fazla yarım saat oturruzz ne gerek var gibi konuşurlar
ne kadar saçma oysaa nasıl senin anan baban kıymetliyse eşininkide kıymetli ona en azından saygı duy eşinin hatırına demi

ama yokk takıntılı ve odun olanlar düşünemezler maleseff

zaten ölümlü dünya bugün varlar yarın yok bunu anlamak zormu yahuu

bayram ziyaretleri dinimizde ve örfümüzde ne kadarda önemlidir oysaki

bayram-75.gif

butür sorun yaşayan meleklerindee öneri, görüş ve duygularını yazmalarını istiyorum bakalım kaç melek aynı bu durumdaa

Moderatör tarafında düzenlendi:
çok güzel bi konu cemoşumm normaldede bir müslümanla 3 günden fazla küs kalmak günahtır oyüzden bayram hepimize vesile olsun ziyeretler yapalım dargınlıklar bitsin.. benim bi sorunumdan dolayı hala aynı evin içinde yaşadığım babamla 1 senedir küsüz :uhu: yani daha doğrusu o benle konuşmuyo :uhu: bu bayram gidip barışmak istiyorum işallah oda beni geri çevirmezde biter herşeyy ... cemoşş sendeee ....

ben evli olmadigim icin bilmiyorum ama eyer benim esim aileme gitmiyorsa bende onun ailesine gitmem kendisi gitsin:rtfm:

Son düzenleme:
Malesef evliliklerde böyle durumlar oluyor, senin sevdiğini o sevmiyor senin sevmediğini o seviyor. Ama nihayetine bakılacak olur sa baştan aşağı yanlışlık var bu işte. Zira ne olursa olsun gitmesi gerekiyor. Yarım saat otursa bile bunu sana o şekilde söylememesi lazım. Şu Ramazanlıkta Allah, akıl fikir ihsan eylesin d emekten başka diyecek bişey bulamıyorum.

eşim aileme her şeyden önce saygı duysun isterim. ben onun ailesine,düzenine uyum göstermeye saygı duymaya hatta sevmeye çalışırken, o tam tersi bir tavır içinde olursa, ara yapmaya denge kurmaya çalışmazsa bu aileler arası dengeyi sağlamayı benim üzerime yük ederse, düşünmem gereken şeyler var demektir. yalnız bayramda değil, normal zamanlarda da ne onun ailesi ne de benim ailem yalnız bırakılmamalıdır. gerektiği zaman ailelerimizden başka desteğimiz yardımcımız olmayacak çünkü. onun annesi babası ne kadar kıymetliyse benimkiler de aynı derecede kıymetlidir.

Ne yazık ki bu toplumsal bir sorundur ve bizim ailede de var. Eniştem
kardeşimin eşi evet bizi çok sever ama bizim sülaleden kimseye gitmez. Dün teyzemin iftar daveti vardı ve tüm aile ordaydık, eniştem harici. Ha gelmesi, gelmemesi ne fark eder, davetin sahibi için belki bişey fark etmez ama kırkazdeşimin morali berbat bu durum için.

Allah razı olsun eşimden asla böyle sıkıntılara sokmadı beni... beni ve ailemi her zaman için sahiplendi... Bayramlarda seyranlarda ne zaman olursa olsun gerektiği sürece ziyaretlerini eksik etmez... Tabi bende aynı ilgiyi onun ailesinede gösteriyorum... bence eşler birbirlerini anlamalı yoksa ortak bir cozum bulunamaz.. sonucta herkesin kendi ailesi kendine güzel...

eşimden kat kat allah razı olun ama çevrede var duyuyorum çok yanlış bi anlayış aile çok önemli bi kavram ve saygıda karşılıklıdır.eşimde bende söz konusu aileyse eşit davranıyoruz her iki aileyede

Geri