gebe
  1. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

bayram da eşim aileme gitmiyor

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında CeMoŞ tarafından paylaşıldı.

bayram sorunları bayramda neler yapılır bayram ziyaretleri bayram gelenekleri hakkında genel bilgiler burda melekler eşiniz bayramda ailenize gitmiyormu? yada ailenizi yokmu sayıyor?
    en nefret ettiğim erkek tipidirr kendi ailesinden başkasına saygı duymayan önemsemeyen erkeler

bayram olur yada özel bir gün yok ben senin ananın babanın evine gitmem gitsemde en fazla yarım saat oturruzz ne gerek var gibi konuşurlar
    ne kadar saçma oysaa nasıl senin anan baban kıymetliyse eşininkide kıymetli ona en azından saygı duy eşinin hatırına demi

ama yokk takıntılı ve odun olanlar düşünemezler maleseff

zaten ölümlü dünya bugün varlar yarın yok bunu anlamak zormu yahuu

bayram ziyaretleri dinimizde ve örfümüzde ne kadarda önemlidir oysaki

butür sorun yaşayan meleklerindee öneri, görüş ve duygularını yazmalarını istiyorum bakalım kaç melek aynı bu durumdaa

serrasudan, nese355, geveze ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43
    çok güzel bi konu cemoşumm normaldede bir müslümanla 3 günden fazla küs kalmak günahtır oyüzden bayram hepimize vesile olsun ziyeretler yapalım dargınlıklar bitsin.. benim bi sorunumdan dolayı hala aynı evin içinde yaşadığım babamla 1 senedir küsüz :uhu: yani daha doğrusu o benle konuşmuyo :uhu: bu bayram gidip barışmak istiyorum işallah oda beni geri çevirmezde biter herşeyy ... cemoşş sendeee ....

mumined ve CeMoŞ bunu beğendi.
  3. melike gunduzalp

melike gunduzalp Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    ben evli olmadigim icin bilmiyorum ama eyer benim esim aileme gitmiyorsa bende onun ailesine gitmem kendisi gitsin:rtfm:

Son düzenleme: 21 Ağustos 2011
    CeMoŞ bunu beğendi.
  4. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Malesef evliliklerde böyle durumlar oluyor, senin sevdiğini o sevmiyor senin sevmediğini o seviyor. Ama nihayetine bakılacak olur sa baştan aşağı yanlışlık var bu işte. Zira ne olursa olsun gitmesi gerekiyor. Yarım saat otursa bile bunu sana o şekilde söylememesi lazım. Şu Ramazanlıkta Allah, akıl fikir ihsan eylesin d emekten başka diyecek bişey bulamıyorum.

nese355, mumined ve CeMoŞ bunu beğendi.
  5. solenzara

solenzara Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    eşim aileme her şeyden önce saygı duysun isterim. ben onun ailesine,düzenine uyum göstermeye saygı duymaya hatta sevmeye çalışırken, o tam tersi bir tavır içinde olursa, ara yapmaya denge kurmaya çalışmazsa bu aileler arası dengeyi sağlamayı benim üzerime yük ederse, düşünmem gereken şeyler var demektir. yalnız bayramda değil, normal zamanlarda da ne onun ailesi ne de benim ailem yalnız bırakılmamalıdır. gerektiği zaman ailelerimizden başka desteğimiz yardımcımız olmayacak çünkü. onun annesi babası ne kadar kıymetliyse benimkiler de aynı derecede kıymetlidir.

6. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ne yazık ki bu toplumsal bir sorundur ve bizim ailede de var. Eniştem
    kardeşimin eşi evet bizi çok sever ama bizim sülaleden kimseye gitmez. Dün teyzemin iftar daveti vardı ve tüm aile ordaydık, eniştem harici. Ha gelmesi, gelmemesi ne fark eder, davetin sahibi için belki bişey fark etmez ama kırkazdeşimin morali berbat bu durum için.

asiruki, mumined ve CeMoŞ bunu beğendi.
  7. mumined

mumined Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    ....................

Son düzenleme: 21 Ağustos 2011
    CeMoŞ bunu beğendi.
  8. mumined

mumined Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    oyy oyy kımsecıkler yok burdada ne kadar sıkıcı bır gun yaaa

9. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Allah razı olsun eşimden asla böyle sıkıntılara sokmadı beni... beni ve ailemi her zaman için sahiplendi... Bayramlarda seyranlarda ne zaman olursa olsun gerektiği sürece ziyaretlerini eksik etmez... Tabi bende aynı ilgiyi onun ailesinede gösteriyorum... bence eşler birbirlerini anlamalı yoksa ortak bir cozum bulunamaz.. sonucta herkesin kendi ailesi kendine güzel...

CeMoŞ ve mumined bunu beğendi.
  10. geveze

geveze Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.311
    Ödül Puanları:
    113
    eşimden kat kat allah razı olun ama çevrede var duyuyorum çok yanlış bi anlayış aile çok önemli bi kavram ve saygıda karşılıklıdır.eşimde bende söz konusu aileyse eşit davranıyoruz her iki aileyede

AuSSie-AnGeL ve CeMoŞ bunu beğendi.
  11. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0
    Esim bu konuda beni uzmedi allah icinde, bayanin ailese karsi nedense hep bir sogukluk oluyor erkeklerde, yani bayramda imkanimiz olursa gitmemezlik yapmaz tabide, diger zamanlarda 40 dereden su getirdigini bilirim, seni birakayim ben doneyim, sen istedigin kadar kal ben kalmiyayim, yemege kalmam, biraz oturur giderim, kapidan ugrar iceri girmem vs, yani zorla zorla iceri sokarim, bazende eser kendi ister, yani erkekler genel olarak bu aile baglari olayininin sorumluluklarinin bilincinde olmuyor maalesef...

CeMoŞ bunu beğendi.
  12. best_dream

best_dream Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    512
    Ödül Puanları:
    0
    benimde eşimden Allah razı olsun.Çok problem yaşamamıza rağmen ailemle o hep alttan aldı benim üzülmemem için.Rabbim onu hiç üzmesin inş.Tabi herşey karşılıklı bende problem yapmam onun ailesi ile ilgili birşeyleri.Ama çok anlayışlıdır kocişim.Allah başımdan eksik etmesin canımı.

CeMoŞ ve AuSSie-AnGeL bunu beğendi.
  13. ^Gri Melek^

^Gri Melek^ Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    Her bayram sabahin korunde kalkip bizimkilere gidiyoruz ve aksama kadar ordayiz denilebilirhahaha bu konuda hic bir sorun yasamadik:D

CeMoŞ bunu beğendi.
  14. yaren888

yaren888 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Canım ya bızde aynı durumdayız , bız gıdelım ama onlar totıslerını bıle kaldrmasnlar...

bayram da eşim aileme gitmiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eşinizin Ailesinde En İyi Anlaştığınız Kişi/ler

Eşinizin Ailesinde En İyi Anlaştığınız Kişi/ler

Eşinizin ailesinde en iyi anlaştığınız kişi veya kişiler kimler melekler? En fazla 2 kişi seçim yapıyoruz.
  2. Paris Hilton ve ailesine hırsızlar dadandı

Paris Hilton ve ailesine hırsızlar dadandı

Eee bu kadar göz önünde olur bu kadar çuvalla paraya sahip olursanız, hırkıslarda boş durmaz. Yazık ya bakın soymuşlar parisin hiltonun ankılını :D:D Geçmiş olsun şekerim. HİLTON'UN BU KEZ DE AMCASI SOYULDU. ŞU SIRALAR HİLTON AİLESİ ÜZERİNDE KARA BULUTLAR GEZİYOR. GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE EVİNE HIRSIZ GİREN PARİS HİLTON'UN BU KEZ DE AMCASININ EVİ SOYULDU. Stephen Michael Hilton polise yaptığı...
  3. Bıktım artık eşimin ailesinden.....

Bıktım artık eşimin ailesinden.....

Merhaba arkadaşlar uzun zamndır giremiyordum siteye ama derdimi anlatacak başka hiç kimsem olmadığı için ne yapıp edip geldim.Beni bilen bilir bi kayınvalidem bi görücem kayınpederim ve bi kayınbirader beraber yaşıyorduk taki 15-20 gün öncesine kadar ve şimdi en büyük kayınbiraderimde geldi ve oda bizimle yaşayacak bir kaç ay kadar inanın o kadar sıkıntı çekiyorum ki anlatamam banyoya...
  4. Eşinizin ailesiyle oturur musunuz?

Eşinizin ailesiyle oturur musunuz?

Evet bayanlar, eşinizin ailesiyle oturur muydunuz? ben allah uzak getirsin diyerek kulağımı çekip tahtalara vuruyorum. siz ne diyorsunuz? :D:D:
  5. Eşinizin ailesinden en sinir olduğunuz kişi

Eşinizin ailesinden en sinir olduğunuz kişi

Melekler baktım chatbox fıkır fıkır kaynıyor buyrun sohbete dertlerınızı dinlemeye evet hepimiz gelinler olarak ne yaparsak yapalım hep kötüyüz herzaman haksız neyse onuda diğer konmumuzda konuşalımm evet şimdi bakalım oylamada ne çıkacak....!

Sayfayı Paylaş