bazal vücut ısısıyla hamile kalma

*jellibon*

Daimi Üye
Üye
bazal vücut ısısıyla hamile kalma
vücut ısısıyla hamilelik

gebelikte vücut ısısı bazal vücut ısısı hamilelikte bazal takibi vucut isisi
BAZAL vücut ısısı vajina içerisinden ya da anüsten her sabah yataktan kalkmadan ölçülerek kaydedilir. Yumurtanın oluşumundan 24 – 36 saat öncesinde vücut ısısı bir miktar düşer. Bu nokta genellikle atlanmaktadır. Fakat sonra artarak geri kalan süre içinde sürekli yüksek kalır. Isının artımından sonra gelen üçüncü gün, genellikle döllenebilir devrenin atlatıldığını gösterir. Vücut ısısının ölçülmesinden önce kadının hiç bir etkinlik göstermemesi gerekmektedir. Genellikle bir takım yanılgılar ölçümdeki en ufak bir hata, hatalı değerlendirmelere, dolayısı ile gebeliğe yol açmaktadır. Kadınların büyük çoğunluğunda adet zamanları düzensiz olduğundan yumurtlama zamanı her zaman kolayca belirlenmemektedir.
Bulaşıcı bir hastalığa, soğuk algınlığına bağlı olan bir takım ateş yükselmeleri de yanlışlıkla vücut ısısının yumurtlama zamanındaki artımıyla karıştırabilir.

mesela yapacağınız zaman adetinizin ilk gününden itibaren not alarak yazın.
kişiye göre değişir ancak her ölçümünüzde dikkat edin değeriniz normal seyrederken (örneğin ilk zamanlarda 37-36.5 ise)yumurtlama olduğu gün ısınızda düşüş olur (misal 36-36.3gibi) bunlar bir örnektir her insanda değişiklik gösterir. siz zaten takip ettiğinizde bu düşüşü fark edersiniz.
hadi bayanlar takip edin liste yapın. burayada yazalım allah yardımcınız olsun...

ben yarından itibaren takibe başlıyorum. bunu için eczaneden derece aldım elektronik ama o kadar tefarruatlı bişi değil 4 ytl ye aldım. bunula ölçmek daha kolay oluyo.

bide unutmadan mesela eğer hamile kaldıysanız adet gününze kadar ısınız hep yüksek kalıyo. eğer ısınız hep yükselirse ve yüksek kalırsa hamişsinizi demektir. ancak ısınız adetinize yalkın düşerse umutlanmayın derim.
ayy ne çok yazdım yaaa

allah yardımcımız olsun.........

Son düzenleme:
Geri