gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

bazal vücut ısısıyla hamile kalma

Konu, 'Gebelik' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

vücut ısısıyla hamilelik gebelikte vücut ısısı bazal vücut ısısı hamilelikte bazal takibi vucut isisi
    BAZAL vücut ısısı vajina içerisinden ya da anüsten her sabah yataktan kalkmadan ölçülerek kaydedilir. Yumurtanın oluşumundan 24 – 36 saat öncesinde vücut ısısı bir miktar düşer. Bu nokta genellikle atlanmaktadır. Fakat sonra artarak geri kalan süre içinde sürekli yüksek kalır. Isının artımından sonra gelen üçüncü gün, genellikle döllenebilir devrenin atlatıldığını gösterir. Vücut ısısının ölçülmesinden önce kadının hiç bir etkinlik göstermemesi gerekmektedir. Genellikle bir takım yanılgılar ölçümdeki en ufak bir hata, hatalı değerlendirmelere, dolayısı ile gebeliğe yol açmaktadır. Kadınların büyük çoğunluğunda adet zamanları düzensiz olduğundan yumurtlama zamanı her zaman kolayca belirlenmemektedir.
    Bulaşıcı bir hastalığa, soğuk algınlığına bağlı olan bir takım ateş yükselmeleri de yanlışlıkla vücut ısısının yumurtlama zamanındaki artımıyla karıştırabilir.

mesela yapacağınız zaman adetinizin ilk gününden itibaren not alarak yazın.
    kişiye göre değişir ancak her ölçümünüzde dikkat edin değeriniz normal seyrederken (örneğin ilk zamanlarda 37-36.5 ise)yumurtlama olduğu gün ısınızda düşüş olur (misal 36-36.3gibi) bunlar bir örnektir her insanda değişiklik gösterir. siz zaten takip ettiğinizde bu düşüşü fark edersiniz.
    hadi bayanlar takip edin liste yapın. burayada yazalım allah yardımcınız olsun...

ben yarından itibaren takibe başlıyorum. bunu için eczaneden derece aldım elektronik ama o kadar tefarruatlı bişi değil 4 ytl ye aldım. bunula ölçmek daha kolay oluyo.

bide unutmadan mesela eğer hamile kaldıysanız adet gününze kadar ısınız hep yüksek kalıyo. eğer ısınız hep yükselirse ve yüksek kalırsa hamişsinizi demektir. ancak ısınız adetinize yalkın düşerse umutlanmayın derim.
    ayy ne çok yazdım yaaa

allah yardımcımız olsun.........

Son düzenleme: 16 Ekim 2008
  2. gamzelii

gamzelii Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben pek anlayamadım eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.Yani vücut ısısı düştüğü zaman mı hamiş oluyoruz?

3. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    çok karışık geldi bana

bazal vücut ısısıyla hamile kalma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vücut Isısıyla Renk Değiştiren Koltuk

Vücut Isısıyla Renk Değiştiren Koltuk

renk değiştiren koltuk Vücut Isısıyla Renk Değiştiren Koltuk Visual Reference Stüdyosundaki Erin Hayne ve Nuno Gonçalves, vücut ısısına göre renk değiştiren mobilyalar yaptı Koleksiyonun ismi "Bataklık Koleksiyonu" Bu mobilyalar o kadar pahalı ki, fiyatları görüşmek için firma ile bağlantıya geçmeniz gerekiyor ve mobilyaların size ulaştırılması 6 hafta alıyor
  2. Bazal vücut ısısı yöntemi nedir?

Bazal vücut ısısı yöntemi nedir?

gebelikte vücut ısısı bazal vücut ısısı yöntemi neden düşer hamilelikte kaç olmalı gebelikte kaç olmalı BAZAL vücut ısısı vajina içerisinden ya da anüsten her sabah yataktan kalkmadan ölçülerek kaydedilir. Yumurtanın oluşumundan 24 – 36 saat öncesinde vücut ısısı bir miktar düşer. Bu nokta genellikle atlanmaktadır. Fakat sonra artarak geri kalan süre içinde sürekli yüksek kalır. Isının...
  3. Bazal vücut ısısı ölçerek hamile kalmak

Bazal vücut ısısı ölçerek hamile kalmak

bazal vücut ısısı ölçümü hamile kalmak için vücut ısısı Selam arkadaşlar, aranızda bazal vücut ısısını ölçerek hamile kalan oldu mu, birde tam olarak anlamadım ben bu ölçme tekniğini, ısı düştüğü anda mı ilişkiye girilecek yada yükseldiğinde mi?
  4. Yutulan Sakızın Vücutta Kalma Süresi

Yutulan Sakızın Vücutta Kalma Süresi

Yutulan Sakızın Vücutta Kalma Süresi ne kadardır kardeşim sakız yuttu bieşy olur mu acaba?
  5. slm vücut ısısına göre yumurtlama nasıl oluyor yardım edermisiniz

slm vücut ısısına göre yumurtlama nasıl oluyor yardım edermisiniz

slm kizlar sizleri surekli takip ediyorum ben yurtdisinda yasiyorum benimde ymurtlama problemim var ama anlamadigim bsiey var vucut isii once duseceek sonra yukselincemi yumurtlama oluyo bebek yapmak icin en uygun gunu nasil saptyabiliriz

Sayfayı Paylaş