gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bebeğe isim koyarken hangi dualar okunmalı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar bebeğim olacak az bir zaman kaldı .İsmini babam kulağına okuyacak. Tabi o bilir ama ben yine de heyecanlanıp merak ediyorum, isim söylenirken kulağına hangi duaları okuyorlar ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Öncelikle Abdestli olarak ayakta kıbleye dönüp, çocuğun sağ kulağına ezan ve sol kulağına kaamet okuduktan sonra verilen isim çocuğun kulağına söylenir.

Peygamber Efendimiz kendisine bir çocuk getirildiğinde “Allahümme’c’alhü berren ve takıyyen ve enbetehü fi’l-İslâmi nebâten” diye dua ederdi. Resûlullah Efendimiz çocuğa güzel isim verilmesini emir buyurmuştur.

bebeğe isim koyarken hangi dualar okunmalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuğa isim koyarken yapılacak dua..

Çocuğa isim koyarken yapılacak dua..

çocuğa isim koyma duası isim duası koyma duasi bebeğe Çocuğa İsim Koyarken Yapılacaklar ve duası: Abdestli olarak ayakta kıbleye dönüp, çocuğun sağ kulağına ezan ve sol kulağına kamet okuduktan sonra verilen isim çocuğun kulağına söylenir. Peygamber Efendimiz kendisine bir çocuk getirildiğinde “Allahümme’c’alhü berren ve takıyyen ve enbetehü fi’l-İslâmi nebâten” diye dua ederdi....
  2. Bebeğinize isim koyarken dikkat!!!

Bebeğinize isim koyarken dikkat!!!

ismin karaktere etkisi isimlerin karaktere etkisi Hamiş meleklerim ; bebişlerinize isim seçerken bir de burayı okuyun derim.Ben de isimlerin kaderi etkilediğini düşünenlerdenim. ABD'de yapılan bir araştırma, yeni doğan bebeğe koyulan isimlerle ilgili çok ilginç sonuçlar ortaya koydu. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, ABD’de bulunan Wayne Eyalet Üniversitesi’nde görev yapan...
  3. bebek sahibi olmak için hangi dualar okunmalı

bebek sahibi olmak için hangi dualar okunmalı

selam hanımlar eşimle yıllardır bebek sahibi olmak için uğraşıyoruz. Yer gök dua üzerine demişler acaba bebek olması için okunacak dualar hangileri yazarsanız sevinirim
  4. Hangi dualar hergün okunmalı ?

Hangi dualar hergün okunmalı ?

Yer gök dua ile durur derdi anneannem. Çok doğru.Ben de sizden öğrenmek istiyorum bana da cevap verin lütfen.Hangi dualar hergün okunmalı ?
  5. Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunmalı?

Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunmalı?

kurban kesilirken, kurban kesme duası, kurban kesme Sevgili melekler, bu yıl Kurban Bayramı ekim ayına denk geliyor. 4-5-6-7 ekim günlerinde ihya edeceğimiz Kurban Bayramı şimdiden hepinize hayırlar getirsin. Kurban Bayramında durumu müsait olan müslümanlar kurban kesecekler. Bayram namazının ardından gerçekleştirilecek olan kurban kesme işleminde hangi dualar okunmalı aşağıdak makalede...

Sayfayı Paylaş