bebeğimi ne kadar arayla emzirmeliyim

Konu, 'Bebeğimiz Ve Gelişimi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. Bebek kaç dakika emmeli bebekler ne kadar emmeli Bebek ne kadar 2 aylık bebeğimi emzirmeliyim
  bebek ne kadar süre emzirilmeli?

  Doğumdan hemen sonra emzirilmeye başlanan bebek, herhangi bir ritim zorlaması olmaksızın, her arandığında ve istediğinde emzirilmeli, emzirme süreleri bebek istediği sürece devam etmeli, ancak yaklaşık 20 dakika sonunda bebek hala emmeye devam etmek istiyorsa göğüs değiştirilip her iki göğüs de boşaltılmaya çalışılmalıdır. Bir sonraki seansa daima son emzirilen göğüsten başlanmalı, son emilen göğsün bebek tarafından tam boşaltılamadan emmenin sonlanacağı hatırlanmalıdır. Doğumdan sonraki 3 ila 4. günlerde annenin "olgun sütü" gelmeye başlar. Bu sütün iki aşaması vardır. Birincisi göğse inmiş olan "ön süt", diğeri ise bebek emdikçe geriden kanallardan gelmeye devam eden "art süt". Ön süt biraz daha sulu olmakla beraber, art sütün yağ oranı daha fazladır ve bebek bu süte ulaşabildiğinde gelen sütün yağ oranı, bebekte doygunluk hissi uyandırıp memeden tatmin olup ayrılmasını sağlamaktadır.

  Bebek hangi sıklıkta emzirilmeli?

  Bebeğiniz sizi, ihtiyacı olduğu zaman emecektir. Acıktığı zaman ağlayacak, yeterince aldığı zaman da beslenmeyi durduracaktır.

  Bebeklerin çok küçük mideleri vardır, bu yüzden de beslenme zamanında sadece üstesinden gelebilecekleri kadar ufak miktar alırlar. Sonuç beslenme sayılarında sıklık. İlk bir kaç haftada, yeni doğan bebeğiniz 24 saatlik zaman dilimi içinde 7-8 beslenmeye ihtiyaç duyar.

  Bu da her 3-4 saatte bir beslenme demek, ve genelde gece boyunca 1 defa olur. Bebeğinizin beslenme saatleri arasında dinlenmeye ve yediklerini sindirmeye ihtiyaçları vardır. Bu zaman aralığı da sütünüzün tekrar dolmasına yardımcı olur. İlk aydan sonra emzirme sıklığı günde 5-6 defaya düşer.

  Her emzirme genellikle yaklaşık 10-20 dk. arasındadır. Başlangıçta bebeğiniz biraz arsızca (doyumsuzca) davranacaktır; fakat; doydukça ve yoruldukça daha sakin bir şekilde emecek ve durgunlaşacaktır. Bebeğinizin yeterince beslenip beslenmediğini görmenin en iyi yolu, aylık kilo artışının düzenli olarak takip edilmesidir.

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. bebekler kaç saat arayla beslenmeli

  ,
 2. bebekleri ne kadar emzirmeliyiz

  ,
 3. 1 aylık bebek kaç saat arayla emzirilmeli

  ,
 4. 7 aylık bebek kaç kez emer,
 5. ne kadar süre emzirmeliyim,
 6. 25 bebek kac saat arayla emzirilir,
 7. Bebeği kaç saat arayla emzirmeliyim,
 8. 1 buçuk aylık bebeğim i ne kadar sürede emzirme li yim,
 9. 1 bucuk aylik bebwk kac saatte bir emer,
 10. iki bucuk aylik bebek hangi aralikla beslenmeli,
 11. bebeği kaç ay emzirmeliyiz,
 12. 2.5 aylık bebek kaç saatte bi emzirılir,
 13. bebekler günde kaç kez emzirilmeli,
 14. bebekler gece kaç saatte bir emzirilmeli,
 15. 3 aylık bebek nekadar saATte beslenmelı.