bebeğimi ne kadar arayla emzirmeliyim

Konu, 'Bebeğimiz Ve Gelişimi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  bebek kaç dakika emmeli bebekler ne kadar emmeli bebek ne kadar 2 aylık bebeğimi emzirmeliyim Bebek ne kadar süre emzirilmeli?

  Doğumdan hemen sonra emzirilmeye başlanan bebek, herhangi bir ritim zorlaması olmaksızın, her arandığında ve istediğinde emzirilmeli, emzirme süreleri bebek istediği sürece devam etmeli, ancak yaklaşık 20 dakika sonunda bebek hala emmeye devam etmek istiyorsa göğüs değiştirilip her iki göğüs de boşaltılmaya çalışılmalıdır. Bir sonraki seansa daima son emzirilen göğüsten başlanmalı, son emilen göğsün bebek tarafından tam boşaltılamadan emmenin sonlanacağı hatırlanmalıdır. Doğumdan sonraki 3 ila 4. günlerde annenin "olgun sütü" gelmeye başlar. Bu sütün iki aşaması vardır. Birincisi göğse inmiş olan "ön süt", diğeri ise bebek emdikçe geriden kanallardan gelmeye devam eden "art süt". Ön süt biraz daha sulu olmakla beraber, art sütün yağ oranı daha fazladır ve bebek bu süte ulaşabildiğinde gelen sütün yağ oranı, bebekte doygunluk hissi uyandırıp memeden tatmin olup ayrılmasını sağlamaktadır.

  Bebek hangi sıklıkta emzirilmeli?

  Bebeğiniz sizi, ihtiyacı olduğu zaman emecektir. Acıktığı zaman ağlayacak, yeterince aldığı zaman da beslenmeyi durduracaktır.

  Bebeklerin çok küçük mideleri vardır, bu yüzden de beslenme zamanında sadece üstesinden gelebilecekleri kadar ufak miktar alırlar. Sonuç beslenme sayılarında sıklık. İlk bir kaç haftada, yeni doğan bebeğiniz 24 saatlik zaman dilimi içinde 7-8 beslenmeye ihtiyaç duyar.
  Bu da her 3-4 saatte bir beslenme demek, ve genelde gece boyunca 1 defa olur. Bebeğinizin beslenme saatleri arasında dinlenmeye ve yediklerini sindirmeye ihtiyaçları vardır. Bu zaman aralığı da sütünüzün tekrar dolmasına yardımcı olur. İlk aydan sonra emzirme sıklığı günde 5-6 defaya düşer.

  Her emzirme genellikle yaklaşık 10-20 dk. arasındadır. Başlangıçta bebeğiniz biraz arsızca (doyumsuzca) davranacaktır; fakat; doydukça ve yoruldukça daha sakin bir şekilde emecek ve durgunlaşacaktır. Bebeğinizin yeterince beslenip beslenmediğini görmenin en iyi yolu, aylık kilo artışının düzenli olarak takip edilmesidir.


   
bebeğimi ne kadar arayla emzirmeliyim konusuna benzer içeriklerimiz
 1. bebeğimi kaç ay daha emzirmeliyim

  ne zamana kadar emzirmeliyim kaç yaşına kadar emzirmeliyim ne bebeğimi kaç yaşına bebeğimi Anne, mümkün olduğu kadar, ya da istediği kadar uzun süre bebeğini emzirmelidir. Ancak anne sütü altıncı ayda doğum ağırlığının 2 katı olmuş bebeğe yetmez. Genellikle anne (bazı istisnalar dışında), ancak altıncı aya kadar bebeğin normal...
 2. bebeğimi ne zaman oturtmalıyım

  bebeğim şu anda 5 aylık arkadaşlarım tam olarak bebeğimi ne zaman oturtmalıyım. Hani omurgası eğri olur vs diyorlar.Bu durum doğru mu sizler bebeklerinizi kaç aylıkken oturtmaya başladınız ?
 3. bebeğimi ne zaman sütten kesmeliyim.

  4-5 aylık bir kızım var ben bebeğimi halen emziriyorum. Çalıştığım için geceden sağıyorum sütümü ve bebeğime içirtiyorum. Acab kızlar kaç ay daha devam etmeliyim. Ne zaman kesmeliyim sütten kızımı ?
 4. Kabakçekirdeği Ne Kadar Faydalı Ne Kadar Zararlı ?

  kabak çekirdeğinin faydaları kabak çekirdeğinin zararları Sevgili melekler, kuruyemişler içinde çok da üstüne düşülmeyen kabak çekirdeği aslında sağlığa son derece faydalı bir gıda. Diyet programlarında da sınırlı miktarda tüketilmesi tavsiye edilen kabak çekirdeğini tüketmemesi gerekenler de var. Bu yazımızda kabak çekirdeğinin faydaları ve zararları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz :)...
 5. İkinci bebeğimi ne zaman doğurmalıyım?

  ikinci hamileliği ne zaman yaşamalıyım,ne zaman ikinci gebeliğe hazırlanmalıyım,ikinci çocuğumu ne zaman doğurmalıyım,ikinci bebeğime ne zaman hamile kalmalıyım,ikinci bebek için doğru zamanlama hakkında bilgiler Yeniden bebek sahibi olmak yeni umutlar, yeni telaşlar demek. Tüm bu yoğun duygulanımların arasında kimi zaman ilk çocuğun yaşadıkları gözden kaçabilir. Bu nedenle, bebek eve...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. 2 aylık bebek ne kadar arayla emzirilmeli

  ,
 2. 1 aylık bebek kaç saat arayla emzirilmeli

  ,
 3. 7 haftalik bebek kac saatte beslenmeli

  ,
 4. 1 buçuk yaşındaki bebekler kaç saat arayla doyurulmalı,
 5. 7 haftalik bebek kac saatte bir beslenir,
 6. 2 aylik bebegi ne kadar arayla emzirmeli,
 7. 4 aylık bebek kaç saat arayla emer,
 8. bebekleri ne kadar emzirmeliyiz,
 9. 3aylık bebeğim var ne zaman oturtmalıyım,
 10. 25gunluk bebek kac saatte bir emzirmeliyiz