bebeğimi ne kadar arayla emzirmeliyim

Konu, 'Bebeğimiz Ve Gelişimi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. Bebek kaç dakika emmeli bebekler ne kadar emmeli Bebek ne kadar 2 aylık bebeğimi emzirmeliyim
  bebek ne kadar süre emzirilmeli?

  Doğumdan hemen sonra emzirilmeye başlanan bebek, herhangi bir ritim zorlaması olmaksızın, her arandığında ve istediğinde emzirilmeli, emzirme süreleri bebek istediği sürece devam etmeli, ancak yaklaşık 20 dakika sonunda bebek hala emmeye devam etmek istiyorsa göğüs değiştirilip her iki göğüs de boşaltılmaya çalışılmalıdır. Bir sonraki seansa daima son emzirilen göğüsten başlanmalı, son emilen göğsün bebek tarafından tam boşaltılamadan emmenin sonlanacağı hatırlanmalıdır. Doğumdan sonraki 3 ila 4. günlerde annenin "olgun sütü" gelmeye başlar. Bu sütün iki aşaması vardır. Birincisi göğse inmiş olan "ön süt", diğeri ise bebek emdikçe geriden kanallardan gelmeye devam eden "art süt". Ön süt biraz daha sulu olmakla beraber, art sütün yağ oranı daha fazladır ve bebek bu süte ulaşabildiğinde gelen sütün yağ oranı, bebekte doygunluk hissi uyandırıp memeden tatmin olup ayrılmasını sağlamaktadır.

  Bebek hangi sıklıkta emzirilmeli?

  Bebeğiniz sizi, ihtiyacı olduğu zaman emecektir. Acıktığı zaman ağlayacak, yeterince aldığı zaman da beslenmeyi durduracaktır.

  Bebeklerin çok küçük mideleri vardır, bu yüzden de beslenme zamanında sadece üstesinden gelebilecekleri kadar ufak miktar alırlar. Sonuç beslenme sayılarında sıklık. İlk bir kaç haftada, yeni doğan bebeğiniz 24 saatlik zaman dilimi içinde 7-8 beslenmeye ihtiyaç duyar.

  Bu da her 3-4 saatte bir beslenme demek, ve genelde gece boyunca 1 defa olur. Bebeğinizin beslenme saatleri arasında dinlenmeye ve yediklerini sindirmeye ihtiyaçları vardır. Bu zaman aralığı da sütünüzün tekrar dolmasına yardımcı olur. İlk aydan sonra emzirme sıklığı günde 5-6 defaya düşer.

  Her emzirme genellikle yaklaşık 10-20 dk. arasındadır. Başlangıçta bebeğiniz biraz arsızca (doyumsuzca) davranacaktır; fakat; doydukça ve yoruldukça daha sakin bir şekilde emecek ve durgunlaşacaktır. Bebeğinizin yeterince beslenip beslenmediğini görmenin en iyi yolu, aylık kilo artışının düzenli olarak takip edilmesidir.

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. bebekler kaç saat arayla beslenmeli

  ,
 2. 1 aylık bebek kaç saat arayla emzirilmeli

  ,
 3. ne kadar süre emzirmeliyim

  ,
 4. bebek kaç saat arayla emzirilmeli,
 5. 1 buçuk aylık bebek ne kadar emer,
 6. 45gunluk bebek hangi siklikta emzirilmeli,
 7. 15 gunluk bebegimi ne siklikla emzirmeliyim,
 8. 1bucuk aylik bebegi kac saatte bir emzirmeli,
 9. 20 gunluk bebegi kac saatte emzirmeliyim,
 10. 2 aylık bebek kaç saatte bir emer,
 11. 6 haftalik bebek kac saatte beslenmeli,
 12. bebekler kaç ayına kadar gece emerler,
 13. 1 aylık bebek kaç saat arayla beslenmeli,
 14. 35 gunluk bebek gece kac saat arayla emzirilmeli,
 15. 2bucuk aylik bebek ne siklikta emer