bebeğimi ne kadar arayla emzirmeliyim

Konu, 'Bebeğimiz Ve Gelişimi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

bebek kaç dakika emmeli bebekler ne kadar emmeli bebek ne kadar 2 aylık bebeğimi emzirmeliyim Bebek ne kadar süre emzirilmeli?

Doğumdan hemen sonra emzirilmeye başlanan bebek, herhangi bir ritim zorlaması olmaksızın, her arandığında ve istediğinde emzirilmeli, emzirme süreleri bebek istediği sürece devam etmeli, ancak yaklaşık 20 dakika sonunda bebek hala emmeye devam etmek istiyorsa göğüs değiştirilip her iki göğüs de boşaltılmaya çalışılmalıdır. Bir sonraki seansa daima son emzirilen göğüsten başlanmalı, son emilen göğsün bebek tarafından tam boşaltılamadan emmenin sonlanacağı hatırlanmalıdır. Doğumdan sonraki 3 ila 4. günlerde annenin "olgun sütü" gelmeye başlar. Bu sütün iki aşaması vardır. Birincisi göğse inmiş olan "ön süt", diğeri ise bebek emdikçe geriden kanallardan gelmeye devam eden "art süt". Ön süt biraz daha sulu olmakla beraber, art sütün yağ oranı daha fazladır ve bebek bu süte ulaşabildiğinde gelen sütün yağ oranı, bebekte doygunluk hissi uyandırıp memeden tatmin olup ayrılmasını sağlamaktadır.

Bebek hangi sıklıkta emzirilmeli?

Bebeğiniz sizi, ihtiyacı olduğu zaman emecektir. Acıktığı zaman ağlayacak, yeterince aldığı zaman da beslenmeyi durduracaktır.

Bebeklerin çok küçük mideleri vardır, bu yüzden de beslenme zamanında sadece üstesinden gelebilecekleri kadar ufak miktar alırlar. Sonuç beslenme sayılarında sıklık. İlk bir kaç haftada, yeni doğan bebeğiniz 24 saatlik zaman dilimi içinde 7-8 beslenmeye ihtiyaç duyar.
    Bu da her 3-4 saatte bir beslenme demek, ve genelde gece boyunca 1 defa olur. Bebeğinizin beslenme saatleri arasında dinlenmeye ve yediklerini sindirmeye ihtiyaçları vardır. Bu zaman aralığı da sütünüzün tekrar dolmasına yardımcı olur. İlk aydan sonra emzirme sıklığı günde 5-6 defaya düşer.

Her emzirme genellikle yaklaşık 10-20 dk. arasındadır. Başlangıçta bebeğiniz biraz arsızca (doyumsuzca) davranacaktır; fakat; doydukça ve yoruldukça daha sakin bir şekilde emecek ve durgunlaşacaktır. Bebeğinizin yeterince beslenip beslenmediğini görmenin en iyi yolu, aylık kilo artışının düzenli olarak takip edilmesidir.

bebeğimi ne kadar arayla emzirmeliyim konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Aynı yerde iki saat arayla iki kaza: 25 ölü, 80 yaralı

Brezilya’nın güneyindeki Santa Catarina eyaletinde aynı yerde iki saat arayla meydana gelen iki trafik kazada 25 kişi öldü, 80 kişi yaralandı. devamı
  2. Dünyaya dünya kadar, ahirete de ahiret kadar çalış...

Dünyaya Dünya Kadar "Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya, yarın ölecekmiş gibi ahirete çalışınız." deniyor. Bu söz hadis midir? Şayet hadis ise bunu nasıl anlamalıyız? Hadis diye Allah Resûlü'ne isnat edilen bu söz, Efendi*miz'in sözü değildir. Ancak bu lafızlarla olmasa da, buna ben*zer ifadelerle, meselâ, "Hiç ölmeyeceğini zanneden biri gibi çalış. Yarın ölecek biri gibi de...
  3. bebeğimi kaç ay daha emzirmeliyim

ne zamana kadar emzirmeliyim kaç yaşına kadar emzirmeliyim ne bebeğimi kaç yaşına bebeğimi Anne, mümkün olduğu kadar, ya da istediği kadar uzun süre bebeğini emzirmelidir. Ancak anne sütü altıncı ayda doğum ağırlığının 2 katı olmuş bebeğe yetmez. Genellikle anne (bazı istisnalar dışında), ancak altıncı aya kadar bebeğin normal...
  4. incitmeyecek kadar uzak üşütmeyecek kadar yakın...

Eski zamanların dondurucu bir kışından bütün hayvanlar çok etkilenmiş, büyük kayıplar vermişler. Ama en çok kayıp veren kirpilermiş. Çünkü onların pek çok hayvan gibi kalın kürkleri yok, kendilerini sıcak tutması zor olan dikenleri var. Bu durumdan en az zararla kurtulmak için kirpiler meclisi toplanmış çözüm aramaya başlamış. Tartışa tartışa nihayet gece olunca bütün kirpilerin bir araya...
  5. İncitmeyecek Kadar Uzak, Üşümeyecek Kadar Yakın Olmak.......

Eski zamanların dondurucu bir kışından bütün hayvanlar çok etkilenmiş, büyük kayıplar vermişler. Ama en çok kayıp veren kirpilermiş. Çünkü onların pek çok hayvan gibi kalın kürkleri yok, kendilerini sıcak tutması zor olan dikenleri var. Bu durumdan en az zararla kurtulmak için kirpiler meclisi toplanmış, çözüm aramaya başlamış. Tartışa tartışa, nihayet geceolunca tüm kirpilerin bir araya...
  6. sen kadar yaşadık...biz kadar öldük...

“ Kambur omurgalarıma kavuşmayı özenen değil de; 'Sen Kadar Yaşadık / Biz Kadar Öldük... Beraber ölmeye niyetlenen sevdalıma…” Kalabalık cümlelerin arasında bir ben… Tenhalarda beni arayan kocaman yürekli sen… Bir de kıyısı olmayan sarı sonbahar.. Bir de siyah- beyaz fotoğrafları işgal eden bir türkü… Sonu hep hüzünlü biten… Ben kadar yürüdük / sen kadar yaşadık ve “ biz “ kadar “...
  7. Hayat Kadar Yalan, Ölüm Kadar Gerçektik

Hayat Kadar Yalan, Ölüm Kadar Gerçektik Bugün yine hatıralarımı gözlerime yükleyip “senin gözyaşların “ diye bulutların eteklerinden düşen yağmur tanelerini topladım küçük ellerimle. Yokluğunda üşüdüm. Sıcak sesini aradım kurak topraklara bereketi dağıtan rüzgarın koynunda. Varlığını sorguladım cümlelerin virgülsüz sokaklarında..Seni aradım gecenin iç cebinde.. Yüzünü, gülüşünü aradım...
  8. Kabakçekirdeği Ne Kadar Faydalı Ne Kadar Zararlı ?

kabak çekirdeğinin faydaları kabak çekirdeğinin zararları Sevgili melekler, kuruyemişler içinde çok da üstüne düşülmeyen kabak çekirdeği aslında sağlığa son derece faydalı bir gıda. Diyet programlarında da sınırlı miktarda tüketilmesi tavsiye edilen kabak çekirdeğini tüketmemesi gerekenler de var. Bu yazımızda kabak çekirdeğinin faydaları ve zararları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz :)...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. bebeğimi ne kadar emzirmeliyim

,
  2. kizim birbucuk aylik nekadar emzirmeliyim

,
  3. 3 aylık bebek kaç saat arayla emzirilmeli

,
  4. 3 aylık bebeğimi kaç saat ara ile emzirmeliyim,
  5. bebekleri ne kadar emzirmeliyiz,
  6. 2.5 aylik bebek kac saatte bir emer,
  7. yeni doğan bebeğimi kaç saatte bir emzirmeliyim,