gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Bebeğinizi Bakıcıya Bırakmaya Hazır Mısınız?

Konu, 'Testler' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

bebeği bakıcıya bırakmak bebek bakıcıya nasıl alıştırılır çocuğu bırakmak bebeği alıştırmak Çalışan anneler için bebeklerine kimin bakacağı önemli bir bir sorun. İyi bir bakıcı bulunsa bile annelerin akılları çocuklarında kalıyor. Peki siz bakıcılı bir hayata hazır mısınız?

1) Soru :Bebeğiniz doğmadan önceki hayatınızı nasıl tanımlarsınız?

a) Oldukça durgundu.
    b) Bazen durgun bazen ise yoğun oluyordum.
    c) Ajandamsız yaşamam mümkün değildi.

2) Soru :Bebeğiniz uyurken siz vaktinizi nasıl değerlendirirsiniz?
    a) Bebeğimin yanından kalkmadan onu beklerim
    b) İşlerimi yapmaya devam ederim ama onu sık sık kontrol ederim.
    c) Yapamadığım her şeyi bu sürede yapmaya çalışır, bu tip anları en iyi şekilde değerlendiririm.

3) Soru :Acilen dışarı çıkmanız gerekti ve bebeğinizi eşinize bıraktınız, ne hissedersiniz?
    a) Asla dışarı çıkmam
    b) Biraz rahatsız ve suçlu hissederdim kendimi.
    c) Kendimi rahatlamış ve heyecanlı hissederdim.

4) Soru :Yeni bebek sahibi olmuş arkadaşınız, eşiyle beraber dışarı çıkıyor ve bebeğini de bir bakıcıya bırakıyor. Bu duruma nasıl tepki verirdiniz?
    a) Arkadaşıma kızardım.
    b) “Onları yaşamı beni ilgilendirmez” diye düşünür, kararlarına saygı duyardım.
    c) Yaptıkları şeyin çok doğal olduğunu düşünürdüm, çünkü ebeveynleride böyle özel zamanalara ihtiyacı olduğunu biliyorum.
    .
    5) Soru :Bir başkası (eşiniz, anne veya babanız...) bebeğinizi kucağına aldığında ne hissediyorsunuz?
    a) Onlara kibarca bebeği yerine koymalarını söylüyorum.
    b) Bazen endişeli olabiliyorum.
    c) Onlara bebeği nasıl tutmaları gerektiği hakkında bilgi veriyorum.

6) Soru :Kendinize ait kişisel zamanınızın olmasını ne kadar sık hayal ediyorsunuz?
    a) Nadiren
    b) Oldukça sık
    c) Aklımdan çıkaramıyorum ki.

7) Soru :Çocuğunuza bir bakıcı bulma fikrini ne kadar süredir düşünüyorsunuz?
    a) 3-6 aydır.
    b) 6-12 aydır.
    c) 1 yıldan daha fazla bir süredir.

DEĞERLENDİRME

A şıkkı çoğunluktaysa...
    Bebeğinizi bir bakıcıya bırakma fikri sizden çok uzaklarda. Ama unutmayın ki bebeğiniz hayatı boyunca sizinle kalamayacak, bu nedenle kendinizi gelecek günlere hazırlayabilmek için bugünden önleminizi almalısınız.

B şıkkı çoğunluktaysa...
    Bebeğinizi bir bakıcıya bırakmaya karar vermiş olmanıza rağmen hala bazı şüpheler taşıyorsunuz. Bildiğiniz ve güvenilir olduğunu duyduğunuz bir bakıcıyla bu işi çözebilirsiniz.

C Şıkkı çoğunluktaysa...
    Kendinizi bir bakıcıyla çalışmaya gayet iyi hazırlamış olduğunuz ortada. Özel zamanların önemine inanan bir anne olarak bebeğinize nicelik olarak az ama nitelik olarak fazla zaman ayırmak istiyorsunuz.

Bebeğinizi Bakıcıya Bırakmaya Hazır Mısınız? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebek Sahibi Olmaya Hazır mısınız?

Bebek Sahibi Olmaya Hazır mısınız?

Bebek Sahibi Olmaya Hazır mısınız? Hamilelik, bebeğin ilk kalp atışlarının, ilk tekmelerinin sevinciyle gelen gerçek anlamda özel bir dönem; aynı zamanda çok da zahmetli! Vücut kendini bir bebeğin doğumuna hazırlarken, hormonlarda meydana gelen değişiklikler hem fiziksel hem de duygusal değişimlere yol açıyor. Elele Çocuk ve Aile Psikolojik Danışmanlık, Gelişim ve Eğitim Merkezi Psikolog ve...
  2. hayata hazır mısın???

hayata hazır mısın???

büyüdükçe daha çok kirleniyorum daha fazla korkuyorum yalnızlığım almış başını gidiyor, kendime olan nefretim bana kendi kendime cinayet işlettirecek kadar büyüyor. Şimdi bakın insanlığa herşey normal ben normalim, korkuyorum aldatılmaktan..Tekrar kurtuluyorum derken boğulmaktan daha çok dibe vurmaktan.. şimdi eyyy karanlığım sarın beni içime işleyene kadar sarın ruhumu ele geçirin ve ben...
  3. Yazlık Eviniz Hazır mı?

Yazlık Eviniz Hazır mı?

Yazlıktır nasılsa yazdan yaza gidiyoruz deyip geçmeyin.1 gününüzü bile geçirecek olsanız eviniz kişiliğinizin aynasıdır. Yazlık Eviniz Hazır mı? Yazlık komşularının ve misafirlerinin yeri bir başkadır. Hafif yemekler hazırlanır, çardak altında oturulur, geçen kışın muhasebesi yapılır. Evin içinde sürekli hareket ve kalabalık vardır. Yazlığınızda düzenleme yaparken, kabalık misafirlerinizi...
  4. Sıcaklara Hazır mısınız ?

Sıcaklara Hazır mısınız ?

sıcak havalar sıcaklar ne zaman gelecek Sıcak havalar yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladı melekler :) Bu kışın hayli soğuk ve karlı geçmesinin ardından gelen sıcacık güneş içimizi ısıttı doğrusu. Ama merak etmeyin sıcaklar iyice bastırınca ondan da şikayet etmeye başlarız. Peki sıcaklarla nasıl baş edeceğiz, neler yapmamız gerekecek ? Cevaplar makalemizde :) İnsan vücudu ısıyı,...
  5. Artık Oynamadığınız Barbi Bebeklerinizden Takı Kutusu Yapmaya Hazır mısınız?

Artık Oynamadığınız Barbi Bebeklerinizden Takı Kutusu Yapmaya Hazır mısınız?

Barbi Bebekten Takı Kutusu Yapımı Barbi Bebek Takı Kutusu Bu kadarda olmaz artık nerden aklınıza geliyor bunlar demek geliyor ....Barbi bebekten de takı kutusu mu olurmuş yahuuuu...İşte bi güzel olurmuş..Hemde çok şık ben bayıldım doğrusu...Keşke diyorum eski barbi bebeklerimi atmasaydım...:( İşte sizlere barbi bebek makyajını da burada paylaşmıştık....

Sayfayı Paylaş