Bebek Beşiği Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli Nasıl Bir Beşik Uygundur

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Bebek Beşiği Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli Nasıl Bir Beşik Uygundur
Bebek Beşiği Seçerken- Bebeğimiz içi her şeyin en iyisini düşünen anne babalar bu yazımızda da sizlere bebeğiniz için belki uzun süre ihtiyacınız olacak bebek beşiği seçimi konusunda bilgilendirmek istiyorum. Öncelikle bebeğinizin rahat etmesi sağlıklı malzemeden yapılmış olması son derece önemlidir. Aslında bebek beşiği almaya karar verenler için seçenekler çok fazla ama dikkat edilmesi gereken birkaç nokta gerekiyor. Bebek odası dizayn ederken nelere dikkat etmelisiniz yazımızı inceleyebilirsiniz.

bebek besigi alirken.jpg

Bebeğinizin rahatlığı güvenliği sağlığına uygun olup olmaması önemli konulardır. Öncelik olarak dekoratif bir oda dizayn eden anne babalar daha çok karyola tipi beşikler tercih edebilirler. Bebek beşiklerinin ne kadar süre kullanıldığı da önemli. Örneğin ilk 3 ay kadar kullanabileceğiniz minik sepetli beşikler sadece bebeğiniz 3 ay olana kadar kullanabilirsiniz. Bu beşikler çok tatlı görünür ama dediğim gibi uzun süreli değildir. En güzeli karyola ve park beşik önerebilirim sizlere. Ben ikizlerime beşik ararken epey bir araştırma yapmıştım hatta karyola modellerinde yavrulu olan modeller bile mevcut. Özellikle güvenlik kısmına dikkat etmeniz gerekiyor. İllaki bebeğiniz belli bir zamandan sonra dönebilecek oturup kalkabilecek olduğundan seviyesinin ayarlanabilir olması gerekmektedir. Yine karyola alırken bebeğin başını sokup sıkıştıramayacağı aralıkta olmalıdır her bir parmaklığın aralığı.

Arkadaşlarım özellikle park beşiğin çok avantajı var seyahate çıkarken bile alıp katlayıp torbasına koyup yanınızda götürebilme özelliği var. Hem de karyolalara göre daha hesaplı. Ayrıca öyle basit modeller değiller ölçülerine göre epey büyük modelleri 3-4 yaşa kadar kullanılabilir. Ayrıca cibinlikli ayarlanabilir hem de oyun parkı olabiliyor bu beşikler adından da anlaşıldığı üzere. Park beşik denmesinin sebebi işte alt seviyesine indirdiğinizde seviyeyi bir başından fermuarlı alan var orayı açtığınızda çocuğunuz artık oyun çağına geldiğinde orada oyun oynayabiliyor aynı zamanda. Park beşikler aynı zamanda artık bebeğiniz orada yatmak istemiyorsa katlayın poşetine koyun ve yer kaplamayacak şekilde bir alanda muhafaza edebilme özelliğine de sahip. Ama ben bebeğime daha iyi bir oda hazırlamak istiyorum daha şaşaalı görünsün diyorsanız karyola tercih edebilirsiniz. Bazı karyolalar tek olarak alınabildiği gibi istediğiniz tasarımı yaptırabilirsiniz de. Aynı zamanda dolabı şifonyeri karyolası ile bir oda takımı da alabilirsiniz.

bebek besik secimi nasil olmali.jpg

Son yıllarda bir de büyüyen beşik oldukça yaygın. Büyüyen beşiğin özelliği daha fonksiyonel özellikleri mevcut. Asansörlü sisteme sahip aynı zamanda beşiğe bağlı küçük dolap çekmeceli tasarlanmıştır. Ayrıca tabii bu büyüyen beşiğin özelliği normalde beşik olarak 3-4 yaşına kadar kullanılabilmesi bebeğiniz artık 5 yaşından 12 yaşına kadar filan da ayrı bir çocuk odası halini alabilmektedir. Yani büyüyen beşiğin korkuluğundan çalışma masası, başında yer alan alt değişme ve komidini ayrı bir komidin olarak kullanılmakta beşik ise daha büyüyerek büyük bir yatak halini alabilmekte. Aslında güzel fonksiyonel bir tasarım. Buradan süslü bebek beşik modellerine de göz atabilirsiniz.

Geri