gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bebeklerde çinko eksikliği nasıl anlaşılır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhabalar, yeni bebek sahibi oldum.Çok acemiyim ve boş zamanlarımda bebeklerle ilgili sürekli araştırma yapıyorum.Acaba bbeklerde çinko eksikliği nasıl anlaşılır ona kafam takıldı.Yardım edermisiniz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Çinko eksiklği durumunda şunlar gerçekleşir ;
    Saçının telleri zayıflar
    Ciltte lekeler görülebilir.
    eller ve ayaklar soğuk olabilir
    tırnakta beyazlıklar görülür.

bebeklerde çinko eksikliği nasıl anlaşılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çinko eksikliği olan çocuk büyüyemiyor

çinko eksikliği olan çocuk büyüyemiyor

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zekai Tarakçı, çinko minerali eksikliği yaşayan çocuklarda büyüme geriliğinin baş gösterdiğini söyledi. Yrd. Doç. Dr. Zekai Tarakçı yaptığı açıklamada, tahıla dayalı beslenmenin yüksek olduğu Türkiye'de gelir düzeyi düşük insanların büyük ölçüde çinko minerali eksikliği yaşadığını belirtti. Bu...
  2. Dikkat eksikliği dikkat dağınıklığı acaba nasıl anlaşılır?

Dikkat eksikliği dikkat dağınıklığı acaba nasıl anlaşılır?

Merhaba. Çocuklarda olan dikkat dağınıklığı dikkat eksikliği problemi nasıl anlaşılır? Çocuğumda olduğunu düşünüyorum ama yardımcı olursanız sevinirim, teşekkür ederim..
  3. Vitamin Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

Vitamin Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

vitamin eksikliği, vitamin eksikliği hakkında, vitamin eksikliği ile ilgili bilgiler Sevgili melekler, Latince hayat anlamına gelen "vita" sözcüğündan türemiş olan vitamin, günlük yaşamın vücudumuzda bıraktığı etkilerden bizi korumaktadır. Vücut direncimizi sağlamanın önemli bir yolu olan vitaminlerin eksikliği durumunda vücut bazı belirtilerle bizi uyarır. Peki bu belirtiler...
  4. Hamilelikte Çinko Eksikliği olanlar

Hamilelikte Çinko Eksikliği olanlar

gebelikte çinko eksikliği,hamilelikte çinko eksikliğinin belirtileri,gebelikte çinko eksikliğinin belirtileri,hamilelikte çinko eksikliği neden olur,gebelikte çinko eksikliği tedavisi hakkında bilgiler Eski bir gelenek olan kundaklama tekrar popülerite kazandı. Bir dönem tüm bebekler doğumdan sonra aylarca kundaklanırken, sonradan kalça çıkığına eğilim yaratması nedeni ile tıp otoriteleri...
  5. Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Bebeğin cinsiyeti konusu, halk arasında yaygın pek çok yanlış düşüncelere açık bir mevzudur. Aileler bebeklerinin cinsiyeti konusunda heyecan ve merak sahibidirler. Bebeğin cinsiyetindeki etken erkekten gelen hücrenin hangisi olduğunda gizlidir. Pek çok sperm hücresinden hangisi doğum kanalında yumurta hücresi ile birleşirse cinsiyet o şekilde belirir. X kromozomu ile yumurta bir araya gelirse...

Sayfayı Paylaş