Bebeklerde morarma kalp hastalığı belirtisi

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Young bride tarafından paylaşıldı.

 1. bebeklerde morarma bebeklerde dilde morluk morarma nedenleri
  morarma,morarma nası geçer,morarma tedavisi,morarma nedenleri,morarma sebepleri,bebeklerde morarma


  BEBEKTE MORARMA KALP HASTALIĞI BELİRTİSİ
  Çocuklarda kalp hastalıklarının belirtilerinin çok çeşitli olduğunu ve yaşa göre değişiklik gösterdiğini anlatan Özel Metro Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi uzmanlarından Doç. Dr. Yıldırım, anne ve babaların erken teşhis ve tedavi konusunda dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.
  Yenidoğan bebekler i...le erken bebeklik çağında da kalp rahatsızlıklarının teşhis edilebildiğini anlatan Doç. Dr.Yıldırım şunları söyledi: "Özellikle ağlama ve emzirirken bebekte oluşan morarma, emerken yorulma, kilo alamama, nefes darlığı, aşırı terleme gibi şikayetler kalp rahatsızlığının bir belirtisi olabilir. Daha büyük çocuklarda dil ve dudakta morluk, tırnaklarda morluk, morluk ve yorulma sonucu çömelme, nefes darlığı, düz yolda yürürken çabuk yorulma, aşırı terleme nefes darlığı şikayetleri olur. Sık akciğer enfeksiyonları, öksürük, çarpıntı, bayılma gibi şikayetlerde de çocukların mutlaka doktora götürülüp, kalp hastalıkları kontrolünden de geçirilmesi gerekir."

  ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİ
  Erken teşhisin kalp rahatsızlıklarında büyük önem taşıdığını anlatan Yıldırım, şöyle konuştu: "Bu şikayetlerin yanında asıl önemli olan bir hekimin muayene bulgularıdır. Halk arasında ’üfürüm’ dediğimiz sesin duyulması, ritim bozukluğunun saptanması, röntgen filminde kalbin büyük görünmesi gibi durumlar hekim tarafından saptanabilir. İşte bu hallerde bir çocuk kalp doktorunun mutlaka bu çocuğu değerlendirmesi gerekir. ASD dediğimiz kalp deliği gibi bazı doğumsal kalp hastalıkları ise uzun yıllar hiçbir şikayete yol açmayabilir ve tesadüfen veya üfürüm nedeniyle değerlendirildiğinde saptanabilir. Tüm bunlar için tedavi süreci hayati önem taşır."
  [​IMG]

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. bebeklerde dilde morarma nedenleri

  ,
 2. bebeklerin dilinde morarma

  ,
 3. bebeklerde dilde morarma

  ,
 4. dil morarmasi,
 5. bebeklerde kismi dil morarmasi,
 6. bebeklerde morarma ve unma nedenleri,
 7. dil morarması sebepleri,
 8. ağlayınca nefes daralması,
 9. dilde morarma