gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Bebeklere Converse Bebek Patiği Yapılışı (Resimli, Açıklamalı)

Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

converse bebek patiği bebek patiği yapılışı değişik bebek patiği yapılışı

Sevgili melekler, son yılalrda hayli moda olan Converse ayakkabılar artık bebek patiklerine de sıçradı. El örgüsü ile yapılan bebek patikleri artık Converse modelinde. Gerçekten de Converse marka ayakkabılara son derece benzeyen bu patiklerle bebeğiniz çok şirin görünecek..

Malzemeler
    Mutlaka biri beyaz, diğeri istediğiniz renk olabilir, 2 tane patiklik ip
    Kalın uçlı tığ

Yapılışı
    Patiğimizin yapılışına tabanını örerek başlıyoruz. Bunun için ilk önce beyaz renk ipimizle 20 zincir çekiyoruz. 21. zincirin üzerinden itibaren trabzan yani; dolgu yaparak ilk sıramızı tamamlıyoruz. Tabanın düz durmasını sağlamak için, en baştan 3 zincir çekip dönerek trabzan yapmaya devam ediyoruz. Taban istediğimiz büyüklüğe gelene kadar aynı işlemi yapmaya devam ediyoruz.

Patiğimizin üst kısmına geçtiğimiz sırada 3 zincir çekerek ters taraftan trabzan yapmaya başlıyoruz ki; tabanın düzgün kısmı altta kalan kısım olsun. Bu şekilde hiç arttırma yapmadan bir sırayı tamamlıyoruz. İkinci sıramızda da hiç arttırma yapmadan trabzan yapmaya devam ediyoruz. İki sıra trabzandan sonra beyaz ipimizle bir sıra sık iğne yapıyoruz. Bu işlemle birlikte patiğimizin tabanını tamamlamış oluyoruz.

Patiğimizin burun kısmından 8-10 ilmek ekleyerek yine beyaz renk ipimiz ile dilini yapıyoruz. Dil kısmını istediğimiz kadar uzatmamız mümkün.

Dilin dibinden itibaren diğer renk ipimizle yine trabzanlar örerek, dönerek patiğimizin bilek kısmını oluşturuyoruz. Bu kısımda her sırada birer trabzan eksiltiyoruz. İstediğimiz yüksekliğe gelince ipi koparıp, patiğimizi tamamlamış oluyoruz.

İster uygun renklerde kurdela ile isterseniz de aynı renk iplerden bağcıklarını takıyoruz.

Son olarak Converse logosu için, beyaz ipimizle sık iğne örüp dönerek bir yuvarlak parça örüyoruz. Üzerine de kırmızı iple 5 ayaklı bir yıldız işleyip patiğimize ekliyoruz.
    alıntıdır

Son düzenleme: 10 Mayıs 2014
    ÖzGüL ve karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
  3. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    ayyyy çok tatlı titoş bana örsene bidene :D:D bebeğim olunca giydiririm olmazsa süs die kullanırım hahaha

TİTAN bunu beğendi.
  4. fatma baymıs

fatma baymıs Forum Okuru

tabanda 21. sıradan sonra trabzan yaptım dediniz ya 3 defadamı çekiyorsunuz yoksa 3.ünü birden mi çektiniz anlayamadım

5. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Siz trabzanı nasıl yaparsınız tığ ile, işte öyle. Orada belirtilen 3 zincir, bir üst sıraya geçilirken çekilen 3 zincir...

6. meral kartal

meral kartal Forum Okuru

resimli bi şekilde anlatır mısınız ?

7. gizem kaya

gizem kaya Forum Okuru

bitek taban iyi anlatılmış dil ve bilek kısmında hiçbişey anlamadım

8. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Örnek olması açısından aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz...

9. defne_deniz

defne_deniz Forum Okuru

ipin markası ne kaç nolu tığ ile dokudunuz

Bebeklere Converse Bebek Patiği Yapılışı (Resimli, Açıklamalı) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. örgü bebek patiği yapılışı

örgü bebek patiği yapılışı

bebek patiği yapılışı bebek patikleri yapılışı patik örgüleri ve yapılışları örgü patiği Arkadaşlar şimdi yukarıdaki bebek patiğini beraberce yapalım. Nako rekor ipi ile ve 3,5 numara şiş ile öreceğiz. Çok kolay bir patik eminim yapabilirsiniz, yine bol bol resim çektim ve ayrıntılı bir şekilde anlatacağım. Hadi kolay gelsin Önce 65 ilmek atıyoruz ve hem önden hem de arkadan haraşo...
  2. Bebek Patiği ve Yapılışı

Bebek Patiği ve Yapılışı

nako bebek patikleri Bu kırmızı patikleri 3.5 numara şiş ile Nako Vizon ip kullanarak pirinç örgüyle ördüm...Yeni doğacak kız bebekler için çok güzel ama daha büyük örmek için şemadan bakıp ilmek arttırabilirsiniz.. Yapılışını ise şöyle anlatayım: Pirinç örgünün yapılışı: • 1 ilmek yüz,1 ilmek ters sıra sonuna kadar aynı şekilde örülür. • Arka sıradan örerken düzün üstü ters,tersin üstü...
  3. açıklamalı bebek patik modelleri

açıklamalı bebek patik modelleri

açıklamalı bebek patikleri anlatımlı bebek patik modelleri patikleri açıklamalı patik örnekleri anlatımlı bütün detaylarıyla açıklanmış patik örnekleri bunlar kadınlar hadin koşun :D ayşe,fatma,hayriye,cevriye sende gell şükufe :D:D PEMBE PATİKLER 39 İlmek atarak 1 sıra ters örün.Ön yüze geçtiğinizde 1 haroşa örün, 1 arttırın ( şişe bir kez ip dolayın) 18 ilmeği haroşa örün,1 ilmek...
  4. Converse Bebek Patik Modelleri 2016

Converse Bebek Patik Modelleri 2016

Yetişkinler kadar miniklerin de ayağın da yer alan converse ayakkabıları anımsatan converse bebek patik modelleri kız ve erkek bebekler için farklı renk ve modeller ile yer almaya devam ediyor. Oldukça değişik ve şık duran converse patik modelleri ile ilgili yepyeni örnekleri sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz.
  5. Açıklamalı resimli kolay patik yapılışı

Açıklamalı resimli kolay patik yapılışı

Evet hanımlar artık kış aylarının soğukluğunu iyice hissetmeye başladık. Akdeniz bölgesin de yaşayan biri olarak birkaç güne kadar kısa kollu giysek de bugün havanın oldukça soğuk olmasından dolayı birhayli üşüyorum. Birçok bayan gibi kış ayların da en zor ısınan ve en çok üşüyen yerim olan ayaklarımı patikler sayesin de ısıtıyorum. Normal çoraplar ne yazıkki ayaklarımı ısıtmıyor ve buna...

Sayfayı Paylaş