gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Beyin bölünmesi

Konu, 'ABCÇ Melek Sözlük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Ender olarak, «intractable» epilepsinin giderilmesi için korpus kallosum, hippokampus komissürü, anterior komissür ve talamusdaki massa intermedia ameliyatla alınır. Bu ameliyat iki serebral hemisferi fonksiyonel olarak ayırır ve etkileri akademik bakımdan ilginçtir. Kişilik, mizaç ve zekâ hasara uğramaz ve hasta normal koşullar altında her iki hemisferin de serbest fonksiyon göstermesi durumunda normal davranış gösterir. Oysa, bazı özel durumlar bir hemisferin öbürünün aldığı stimulusları bilmesini önlediği zaman, belirgin yetersizlikler ortaya çıkar. Böylece bir hasta sol eliyle, sol bacağında stimüle edilen bir noktayı gösterebilir, ama bunu ne sözle, ne de sağ eliyle gösteremez. Konuşma, hesaplama, görme, emosyon, bilinçlilik ve irade üzerinde, değişik şartlar ve yaşlarda, yapılan benzer deneyler, beyin fonksiyonuyla ilgili önemli bir bilgi sağlayabilir.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Ce: Beyin bölünmesi
    saol canım emeğine sağlık

3. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Beyin bölünmesi

paylaşımın için tşkler hiç duymamıştım ilginç

4. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Beyin bölünmesi

bn tsk ederim kizlar katilim icin

5. aycakiz

aycakiz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ilginç ilk kez duyuyorum.

6. kızılsaç

kızılsaç Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Daha kullanamadan bölünenlere yazık.

Beyin bölünmesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Avrupa nın bölünmesi.

Avrupa nın bölünmesi.

İmparator Alexius ve Antiokya (Antakya) Kuşatması 1097, Bizans İmparatorluğu Avrupa'da hem politik, hem de dinsel olarak bir güç bölünmesi yaşanıyordu. Dokuz yüz yıllık tarihinde Roma İmparatorluğu'nun doğusu ve batısı arasındaki fark çok belirgindi ve ayrılması doğaldı. O zamanlar Batı'da Bizans İmparatorluğu pek önemli görülmüyordu. Asillerin ve baştakilerin günlük yaşamları ise merak...
  2. Beyin Felci

Beyin Felci

Beyin felci, çocukluk döneminin en yaygın olarak görülen sakatlık nedenlerinden biridir. Doğum öncesinde, sırasında veya sonrasında merkezi sinir sisteminin hareket işlev alanlarının hasar görmesinden kaynaklanır. Beyin felcinin birçok nedeni vardır. Yaygın nedenlerden biri; beyin dokusu içinde yeterli oksijen bulunmamasıdır (anoksi). Yapılan araştırmalar beyin felci olan bebeklerin üçte...
  3. Beyin Testi

Beyin Testi

Sevgili Melekler, bugün elime geçen ilginç bir testi paylaşmak istedim sizinle. Testin konusu çok klasik gibi gözüküyor: " Beyninizin sağ tarafı mı, yoksa sol tarafını mı çalıştırıyorsunuz ? Yoksa dengeli bir beyine sahip ender insanlardan mısınız ? " Sonuçları okuyunca; psikoloji ve insan davranışlarıyla ilgili biri olarak şaşırmadım değil. Uzman elinden çıkmış gibi sanki. Keyif...
  4. Beyin fırtınası

Beyin fırtınası

beyin fırtınası örnekleri Günlük hayatımızda duyduğumuz beyin fırtınası kelimesinin anlamını merak edenler için beyin fırtınayla ilgili tüm bilgileri veriyorum.Beyin fırtınası nedir nasıl yapılır işte cevapları ve çok daha fazlası:) Bireylerin eleştirilme endişesi olmadan fikirlerini rahatlıkla ifade ettikleri grup tartışma tekniğidir. Beyin fırtınası, değişik fikirlerin ortaya konulmasını...
  5. Hücre Bölünmesi ve Kalıtım Konu Anlatımı

Hücre Bölünmesi ve Kalıtım Konu Anlatımı

kalıtım konu anlatımı video hücre bölünmesi ve kalıtım video hücre bölünmesi ve videolu anlatım Hücre Bölünmesi ve Kalıtım Konu Anlatımı Bir hücreden yeni hücrelerin oluşmasınahücrebölünmesidenir. Hücre bölünmesi bütün canlılarda görülen bir olaydır. Hücre bölünmesi hücre çekirdeğinde başlar ve birbirini takip eden evrelerden (safhalardan) oluşur. Yoğurdun mayalanması, bitkilerin büyümesi,...

Sayfayı Paylaş