gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bilim Adamları'ndan mucizevi su!

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bilim Adamları'ndan mucizevi su! Amerikalı bilim adamları, yaraları iyileştirici özelliğe sahip "mucizevi su" geliştirdiler.
    New Scientist dergisinde yayınlanan habere göre, bir Kaliforniya firması tarafından geliştirilen "süper suyun" virüsleri, bakterileri ve mantarları öldürdüğü belirtildi. Suyun hastane mikrobu olarak bilinen MRSA’ya karşı da etkili olduğu belirlendi.

Yapılan araştırmada, antibiyotiğin yanı sıra bu suyla tedavi edilen, diyabetik ayak yaraları bulunan hastalarda daha çabuk iyileşme görüldü.

Bilim adamları, diyabetli hastalarda yaraların zor iyileştiğini hatırlattıldı.

BBC ve Daily Mail’in internet sitelerindeki habere göre, "mucizevi su", saf suyun, yarı geçirgen sodyum klorür membranından geçirilmesi ve sonucunda oksiklorür iyonlarının ortaya çıkmasıyla elde ediliyor.

Suyun ana unsurunu, mikropların hücre duvarlarını delen, elektrik yüklenmiş moleküller olan bu oksiklorür iyonları oluşturuyor.

Tuzlu suyun kimyasal değişikliğe uğratılmış bir çeşidi olan "mucizevi su", tehlikeli organizmaları hücre duvarlarında delikler açarak öldürüyor.

Suyun üreticisi firmanın yetkililerinden Dan McFadden, "İnsanlar bunun gerçek olamayacak kadar güzel olduğunu düşünüyorlar. Ancak bu gerçek" dedi.

"Mucizevi suyun" dış kullanım için olduğu, içilmemesi gerektiği belirtildi.

Solüsyon ve sprey şeklinde hazırlanan suyun ABD’de satışa sunulduğu, İngiltere’de de satışı için onay verildiği bildirildi.

Bilim Adamları'ndan mucizevi su! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mucizevi iksirler

mucizevi iksirler

buğday çiminin faydaları limon sarımsak karışımının faydaları buğday çimi nohut suyunun limon ve sarımsak karışımının BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN VE YAŞLANMAYI YAVAŞLATAN İKSİR Malzemeler: -1 su bardağı arpa -1 su bardağı kefir Yapılışı Ve Kullanım Şekli: Arpayı haşlayıp blenderden geçirin. Daha sonra bunu kefirle karıştırın ve buzdolabında saklayın. Soğuk olarak günde bir çorba kâsesi...
  2. Bil;

Bil;

Bil; sana ettiklerim cezasız kalmadı, yaptıklarımın bedelini teker teker ödedim.. Giderken benim sana yaşattıklarımı bana da başkası yaşatsın diye ah etmiştin ya, bil; ahın yerde kalmadı.. Öyle bir zalimin eline düştü ki kalbim, sana çektirdiklerimin bin beterini çektim.. Öyle haklı çıkardı ki seni zaman, acıyla her `ah` çekişimde aklıma sen geldin.. İsterdim ki böyle yaşanmasaydı her...
  3. Mucizevi bitkiler

Mucizevi bitkiler

Asırlar öncesinden beri çeşitli hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılan bitkiler, modern tıbbı destekleyici ve tamamlayıcıdır. Alternatif tıp veya tamamlayıcı tıp, daha çok geleneksel doğal bitkileri kullanarak elde edilen ilaçlarla tedavi etme yöntemidir. Modern tıbbın hastalık sebepleri ve tedavisi konusunda somut verileri olmadığında, hasta için henüz kanıtlanmış bir tedavi yöntemi...
  4. Sibel Can - Su Bile Yok Sana

Sibel Can - Su Bile Yok Sana

Çok ÜstÜme Gelme Sen Kiymetİmİ Bİlmedİn Benİ Akli BaŞinda Bİr GÜn Bİle Sevmedİn Of... Gelme Artik PeŞİmden Bende Rahat Edeyİm Bana GÖre Bİrİnİ GÖrÜp(bulup) Onu Seveyİm Of... Daraldim Senden Yana Kondun Hep Daldan Dala Canima Yettİ Artik Su Bİle Yok Yok Sana
  5. mucizevi resimlerr

mucizevi resimlerr

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş